Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016
Darmowy Program PIT 1% zbieramy we współpracy z
PITax.pl Łatwe podatki


AKTUALNOŚCI




Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa


Zapraszamy do przeglądania informacji na facebooku szkoły.....

Zapraszamy na Mistrzostwa Województwa w Piłce Nożnej PTSS "Sprawni Razem"


Związki zawodowe oficjalnie zawiesiły strajk.
Od 6 maja 2019 r. szkoła pracować będzie w normalnym trybie i wznawiane są zajęcia lekcyjne. Internat dla uczniów dojeżdźającyh będzie otwarty od 5 maja od godziny 15.00!

Informacja o zawieszeniu zajęć!


"Kompetentny Absolwent" - program unijny dla naszych uczniów!

Zapraszamy na Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

Pierwszy Dzień Wiosny


Koncert walentynkowy


Bal karnawałowy


SZKOŁA NA MEDAL. Szkoła przyjazna uczniom i ich rodzicom!


    Zakończył się wielki plebiscyt edukacyjny NAUCZYCIEL NA MEDAL i SZKOŁA NA MEDAL. Czytaj więcej:. Nasza szkoła w plebiscycie Gazety pomorskiej zdobyła tytuł Szkoły Roku w powiecie świeckim oraz otrzymała pamiątkowy dyplom za to osiągniecie. Serdecznie dziękujemy za głosy oddane na nasz Ośrodek.


Hej kolęda, kolęda!


Fotoreportaż z kolędowania...


   Tradycyjnie w okresie przedświątecznym wyruszyliśmy do naszych darczyńców z kolędą i życzeniami świątecznymi. W kolędowaniu brali udział uczniowie i nauczyciele z naszego Ośrodka. Odwiedzilismy sponsorów z Lipinek, Osia, Nowego, Warlubia, Bąkowa, Świecia, Jeżewa, Dąbrowy, Dragacza, Grudziądza i okolic. Jest nam niezmiernie miło, iż jesteśmy oczekiwani i spotykamy się z przychylnością i życzliwością. W tym roku byliśmy również zaproszeni do uczestniczenia w pracowniczych spotkaniach wigilijnych w Dąbrowie i Osiu, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. W tych spotkaniach brał również udział nasz chór nauczycielski. Uczestniczylismy też w Wieczorze Otwartych Serc w Zespole Szkół w Warlubiu. Był to dla nas szczególny czas, wszystkim dziękujemy za ciepłe przyjęcie i wspólne odśpiewanie kolęd. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z kolędowania.

S. Grzonka



Wigilia Środowiskowa


Fotoreportaż ze spotkania...

    11 grudnia 2018 r. Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Spróbujmy Razem”, zorganizowało po raz szesnasty Wigilię Środowiskową dla dzieci niepełnosprawnych i z ubogich rodzin.
Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Świeckiego pan Franciszek Koszowski, Wójt Gminy Warlubie pan Krzysztof Michalak, Przewodnicząca Rady Gminy Warlubie pani Maria Jankowska, Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Dom Dziecka w Bąkowie” pani Violetta Antkowska, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Warlubiu pan Piotr Ptach, ks. proboszcz Krzysztof Ostasz, Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pan Tomasz Michalak i Wicedyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pan Józef Brózdowski.
Tradycyjnie już wigilię rozpoczęły zjawiskowe Jasełka przygotowane przez uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warlubiu pod kierunkiem pani Aleksandry Szalacha, Justyna Chabowskiej, Karoliny Daroszewskiej i Moniki Kijewskiej. Pierwszy raz w przedstawieniu wzięli udział rodzice naszych podopiecznych, za co bardzo im dziękujemy. Wszyscy byli oczarowani atmosferą i profesjonalną grą młodych aktorów. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.
Kolejnym punktem programu była wizyta Świętego Mikołaja. Dzieci uczestniczyły w konkursach i zabawach muzycznych. Na zakończenie spotkania Mikołaj zaprosił do zaśpiewania wspólnej kolędy, po której wszystkim uczestnikom osobiście wręczył świąteczne paczki.
Nasza wigilia nie miałaby tak wspaniałej oprawy, gdyby nie życzliwość sponsorów. Dziękujemy serdecznie za wsparcie: Urzędowi Gminy Warlubie, Hurtowni "Posejdon" z Grudziądza, Stolarni –Krzysztof .Otlewski z Osia, Bankowi Spółdzielczemu w Nowem, PHU SUKCES” Marzena Stor, firmie T.K.J.Matuszewski z Grudziądza, Zakładowi Ślusarsko-Kotlarskiemu –B. Smagły w Dragaczu oraz przybyłym gościom, rodzicom i nauczycielom za pomoc w organizacji Wigilii Środowiskowej.

J. Malej


Jarmark Bożonarodzeniowy


   Serdzecznie zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy w Warlubiu, na którym będzie można nabyć wytwory rękodzielnicze wykonane przez uczniów i nauczycieli naszego ośrodka. 15 grudnia w godzinach popołudniowych będziemy brali również udział w jarmarku w Nowem. Zapraszamy!


Światowy Dzień Życzliwości


Świetujemy 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę


Fotoreportaż z uroczystości...

Zanim i synku w literach
Świat kolorowy ukażę
Będę przed Tobą otwierał
Wszystkie wojenne cmentarze.

Wszystkie wojenne mogiły
Nauczę czytać jak nuty
Abyś mógł nabrać sił
Do dalszej w życiu marszruty.


   13 listopada w Warlubiu zaprezentowano Akademię poświęconą Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie. Wykonawcą części artystycznej były szkoły z Warlubia: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy i Publiczna Szkoła Podstawowa. Program artystyczny został włączony do gminnych obchodów patriotycznych 100- lecia niepodległości Polski.
W uroczystości uczestniczyło około 100 uczniów z pobliskich szkół, wielu mieszkańców Gminy Warlubie, a także zaproszeni goście: Starosta Świecki, Wójt Gminy Warlubie, Przewodnicząca Rady Gminy Warlubie, księża okolicznych parafii, przedstawiciele jednostek organizacyjnych i innych instytucji działających na terenie powiatu świeckiego.
Przybyli goście obejrzeli niezwykle wzruszający, ale napawający optymizmem spektakl pt. „Uwierz Polsko !” oraz wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Publicznej Szkoły Podstawowej z Warlubia oraz chóru z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego. Publiczność nie szczędziła braw, w niejednym oku zakręciła się łezka wzruszenia. Część artystyczną zakończyły przemówienia przybyłych gości.
Organizując uroczyste obchody 100- lecia Niepodległości Polski wskazano młodemu pokoleniu, że patriotyzm zaczyna się od umiłowania Ziemi, na której mieszkamy, od pamięci o tych, dzięki którym żyjemy w niepodległym kraju, od dumy z tego jak wykorzystujemy daną nam wolność.
Wierzymy, ze wolność jest darem, którego nie można zmarnować.
Korzystajmy z wolności na chwałę Boga i Ojczyzny!

K. Grzonka


   


Odwiedzamy Miejsca Pamięci Narodowej w naszej okolicy


   W czasie poprzedzającym uroczystość 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Warlubia odwiedzali miejsca Pamięci Narodowej w najbliższej okolicy. Organizowane były wycieczki do miejsc pamięci w najbliższej okolicy: Warlubie, Płochocin, Lipinki, Przewodnik, Buśnia, Bąkowski Młyn, Stara Huta. Poznalismy historię tych miejsc i życiorysy walczących o naszą niepodległość. Była to niesamowita lekcja historii naszego regionu. Nasi przodkowie żyjący w odwiedzanych przez nas miejscowościach dawali przykład patriotyzmu, uczestniczyli w walkach o niepodległość, albo pomagali żołnierzom walczącym w konspiracji. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych którzy w obronie ojczyzny oddali własne życie.
Miejsca Pamięci Narodowej...

S. Grzonka


Dzień Edukacji Narodowej


Otrzęsiny


Zdjęcia z otrzęsin...

    Dnia 2 października, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyły się otrzęsiny nowych uczniów.
W tym roku postanowiliśmy zorganizować imprezę w stylu pirackim. Uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny, które konkurowały ze sobą. Oprócz pirackiego poczęstunku – jedzenie ciastek na czas i picie „rumu”, odbyły się również konkurencje sportowe: rzucanie koła ratunkowego, wyścigi statków, sprzątanie pokładu statku i najbardziej widowiskowa konkurencja – bitwa na kule armatnie.
Nieważne jednak było zwycięstwo, liczyła się dobra zabawa, zaangażowanie i duch walki.
Na koniec zmagań dzieci złożyły piracką przysięgę. Następnie Dyrektor pan Tomasz Michalak, przy asyście Pocztu Sztandarowego pasował wszystkich na uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Warlubiu.
Uroczystość zakończyła się wspólną dyskoteką i słodkim poczęstunkiem.

SU


Pasowanie na Przedszkolaka.



Wybory do Samorządu Uczniowskiego


Zdjęcia z wyborów...

    Wybory do Samorządu Uczniowskiego, to dla społeczności uczniowskiej ważna lekcja demokracji.
W naszej szkole wybory odbyły się 21 września 2018 r. Kandydowało 10 uczniów. W trakcie głosowania każdy mógł oddać jeden głos, na wybranego kandydata. Komisja wyborcza, w składzie: Małgorzata, Dominika, Kamil, Krzysztof, wraz z opiekunami SU, czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
   Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019 prezentuje się następująco:
Wioletta S. – Przewodniczący,
Dominika G.– Zastępca Przewodniczącego,
Nikolas K.– Sekretarz.
W skład zespołu wspomagającego Samorząd Uczniowski wchodzą: Adrian Cz., Michał N., Wiktoria B., Sebastian J., Dawid Ż., Paulina G.
Nowo Wybranym władzom Samorządu Uczniowskiego gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Opiekunowie SU



Witaj szkoło!


    Trzeciego września ponownie spotkaliśmy sie w murach naszej szkoły. Dyrektor naszego ośrodka pan Tomasz Michalak powitał nauczycieli, rodziców i uczniów. Podczas swojego wystapienia przedstawił perspetywy nauki w naszej szkole, motywował do nauki i rozwijania swoich talentów. Minutą ciszy uczciliśmy ofiary II wojny światowej. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali, kiedy zostaną wyczytani przez wychowawców, z którymi nastepnie udali się do swoich klas. Wszystkim życzymy owocnej pracy i nauki w nowym roku szkolnym.
Przemowa dyrektora pana Tomasza Michalaka na rozpoczęcie roku szkolnego


   10 września odbyła się uroczysta Msza Św. rozpoczynająca nowy rok szkolny prowadzona przez ks. Krzysztofa Ostasza.

S. Grzonka


Zakończenie roku szkolnego 2017/2018


Wyjazd do Jarosławia - czerwiec 2018


Akcja "Cała Polska Biega"


    19 czerwca udaliśmy się do Lipinek skąd Pan Stanisław Grzonka poprowadził bieg solidaryzujacy nas z akcją "Cała Polska Biega". Niebieskim szlakiem, dobiegliśmy do gminnej plaży w Rybnie, gdzie mogliśmy odpocząć po trudach biegu. Na miejscu odbyły sie wspólne zabawy plenerowe, wędkowanie, ognisko z kiełbaskami. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobry humor!!!!
Zdjęcia z wyjazdu...


S. Grzonka


Wycieczka do Grudziądza


    Dnia 13 czerwca 2018 roku uczniowie z klasy I-II PdP oraz uczeń z nauczania indywidualnego Tomasz Czortek pod opieką Joanny Stępniewskiej i Sylwii Leiszys byli na wycieczce w Grudziądzu.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania wieży widokowej Klimek oraz podziwianu pięknej panoramy Wisły. Następnie odbyliśmy rejs statkiem po Wiśle , podziwiając równie piękną panoramę Starego Miasta . Pełni wrażeń po rejsie statkiem udaliśmy się do włoskiej lodziarni Torino , na pyszne lody. Po krótkim odpoczynku wszyscy chętnie , skorzystaliśmy z przejażdżki tramwajem ulicami Grudziądza . Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w Mc Donalds .Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Dziękujemy naszemu Panu Łukaszowi , który bezpiecznie busem szkolnym zawiózł Nas do Grudziądza i niejednokrotnie służył pomocą.
Zdjęcia z wycieczki...


J. Stępniewska


Rajd Rowerowy z Polskim Olimpijczykiem


    We wtorek 12 czerwca uczniowie z klas II-III gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem Stanisławem Grzonką brali udział w III Rajdzie Rowerowym z Polskim Olimpijczykiem. Rajd organizował Klub Olimpijczyka działający przy Zespole Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych oraz Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu. Rajd poprowadził olimpijczyk i kolarz - Marek Leśniewski. Ciekawa krajoznawczo trasa około 31 kilometrów wiodła z Grudziądza w kierunku miejscowości Piaski, Hanowo, Wiewiórki, Dębieniec, Turznice i kończyła się w punkcie startu. Wszyscy uczestnicy rajdu bezpiecznie i w dobrych humorach ukończyli rajd. Rajd był okazją do zawarcia nowych znajomości i poznania żywej legendy, mistrza olimpijskiego!

S. Grzonka


Dzień Otwarty - Dzień Dziecka


Nasza Szkoła przyjazna dzieciom ze spektrum autyzmu

    Stowarzyszenie „Niebieski Klucz” przyznało certyfikaty placówkom przyjaznym dzieciom ze spektrum autyzmu. Wśród wyróżnionych znalazła się również nasza Szkoła. Więcej na stronie:...


Dzień Rodziny


IV Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych.


    23 maja TPD w Drzycimiu zorganizowało IV PTAN. Wśród uczestników zaprezentowała się młodzież ze Szkoły Specjalnej w Świeciu, SOSW z Grudziądza, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świeciu, Szkół Podstawowych z Lniana i Siemkowa oraz nasi uczniowie. Uczestnicy śpiewali, tańczyli i recytowali oraz wykonali piękne prace plastyczne. Motywem przewodnim spotkania było święto majowe "Dzień Matki". Upominki dla uczestników ufundowało TPD w Drzycimiu.
Zdjęcia z przeglądu...

M. Kijewska


Konkurs wiedzy o języku ojczystym


    22 maja 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Języku Ojczystym. Konkurs zgromadził 25 uczestników, którzy zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe: klasy IV- VI, VII + gimnazjum, szkoła zawodowa, szkoła przyspasabiająca do pracy.
Konkurs uświadomił nam wszystkim jak bogaty, piękny i cenny jest nasz język ojczysty, uwrażliwił uczniów na prawidłowe posługiwanie się językiem polskim a także jak niełatwą sztuką jest poprawne używanie języka polskiego.
Nasi uczniowie rozwiązywali przeróżne zadania badające : sprawność językową, umiejętność poprawnego konstruowania krótkich tekstów użytkowych, wnioskowania, wyszukiwania informacji, nazywania emocji a także czytania instrukcji.
Z okazji przypadającego w roku szkolnym 2017/2018 roku herbertowskiego uczniowie naszej szkoły zawodowej, chcąc uczcić pamięć poety, pracowali z tekstami Zbigniewa Herberta.
Wyniki I Konkursu Wiedzy o Języku Ojczystym
pt. „Poczuj Moc Języka” 2018 - pobierz

K. Grzonka

XIV Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej „Przyroda w piosence”.


    18 maja w Wielkim Komorsku odbyło się wręczenie nagród XIV Powiatowego Konkurs Piosenki Ekologicznej „Przyroda w piosence”. Naszym uczniom udało się wywalczyć I miejsce w kategorii solistów , III miejsce w kategorii zespołów oraz wyróżnienie. Gratulujemy!

M. Kijewska


XV Wojewódzki Konkurs Piosenki – Grudziądz 2018.


    XV Wojewódzki Konkurs Piosenki – Grudziądz 2018. Dnia 17 maja 2018 roku, w Klubie „Akcent”, odbyła się XV edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki – Grudziądz 2018. Wzięło w nim udział pięćdziesięciu czterech uczestników z ośmiu placówek kształcenia specjalnego wśród których zaprezentowali się również nasi uczniowie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i słodycze. Organizatorami konkursu była SP nr 13 w Grudziądzu.

M. Kijewska


Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Piłce Nożnej Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”
– Warlubie 2018


    Dnia 15 maja nasza szkoła zorganizowała mistrzostwa naszego województwa w Piłce Nożnej. W turnieju wzięło udział 7 drużyn:
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tucholi
Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Marii Grzegorzewskiej w Grudziądzu
Zespół Szkół Specjalnych nr.1 w Świeciu
Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Polskich Olimpijczyków w Warlubiu
Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy nr. 2 w Grudziądzu.
W tym roku honorowy patronat nad naszą imprezą objął PZPN (Polski Związek Piłki Nożnej), który reprezentował Pan Damian Stodolny – specjalista ds. rozwoju piłki amatorskiej w województwie kujawsko-pomorskim. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni i dumni z faktu, że piłka nożna niepełnosprawnych zainteresowała największą i najbardziej prestiżową organizację piłki nożnej w Polsce.
Wyniki rozgrywek... - pobierz

Fotoreportaż z turnieju...


M. Sękowski


Gala Talentów 2018



Fotoreportaż z Gali Talentów...
    Przegląd Twórczości Artystycznej „Gala Talentów” organizowany jest od ośmiu lat. Jest ściśle związany z obchodami Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie. Organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. „Polskich Olimpijczyków” w Warlubiu, przy współpracy Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Spróbujmy razem” oraz Urzędu Gminy w Warlubiu.
W przeglądzie biorą udział podopieczni szkół z województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.
Tegoroczny przegląd odbył się 25 kwietnia pod hasłem „Spełniaj marzenia”. Uroczyste obchody Dnia Godności Niepełnosprawnej, po energetycznym występie chóru nauczycielskiego SOSW w Warlubiu, rozpoczął dyrektor ośrodka, Tomasz Michalak, który powitał wszystkich gości i obecną brać szkolną. Na uroczystość przybyli: przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty - Dyrektor Wydziału Edukacji Ponadpodstawowej, Specjalnej i Placówek – pani Jolanta Metkowska, Starosta Powiatu Świeckiego – pan Franciszek Koszowski, Wójt Gminy Warlubie – pan Krzysztof Michalak, Dyrektor GOKPiR w Warlubiu – pan Jan Stępień, Przewodnicząca Rady Gminy Warlubie – pani Wanda Wolan.
Podczas gali swoje talenty zaprezentowali uczniowie ze szkół w Grudziądzu, Koronowie, Chełmży, Chełmnie, Drzycimiu, Nowem, Bukowcu, Świeciu i Warlubiu. Młodzi artyści prezentowali talenty wokalne, instrumentalne, recytatorskie i taneczne. Publiczność była zachwycona tak wspaniałymi kreacjami młodych wykonawców, którzy po raz kolejny przekroczyli granicę swoich możliwości i pomimo niepełnosprawności aktywnie obchodzili swoje święto, dając dowód, że zdolności artystyczne są darem, niezależnie od posiadanych umiejętności szkolnych. Podczas przeglądu nastąpiło wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego.


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Spełniaj marzenia”
GALA TALENTÓW 2018 - pobierz


V Międzywojewódzki Festiwal Karaoke w Tczewie

    11 kwietnia uczniowie naszej placówki: Martyna Roloff, Dominika Gągola, Sandra Farnkowska i Adrian Czubek, wzięli udział w V Międzywojewódzkim Festiwalu Karaoke w Tczewie. Na scenie zaprezentowało się 67 uczestników z różnych placówek z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Podczas przerwy ugoszczono nas słodkościami i obiadem. Dominika, Sandra i Adrian otrzymali wyróżnienia, Martynie udało się wyśpiewać III miejsce. Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Gratulujemy!

M. Kijewska

Palmy wielkanocne


   W świetlicy GOKPiR w Warlubiu tuż przed Niedzielą Palmową odbyło się wspólne spotkanie wielkanocne naszych wychowanków z podopiecznymi świetlicy. W sympatycznej atmosferze, przy rozmowach o tradycjach wielkanocnych, powstały piękne palmy wielkanocne. Dzieci wykonały je wykorzystując gałązki bukszpanu, bazie, wstążki i własnoręcznie wykonane kwiaty z bibuły. Wszyscy uczestnicy wykazali się cierpliwością i kreatywnością. Każda palma była wyjątkowa i niepowtarzalna. W Niedzielę Palmową kolorowe palmy zostaną zaniesione do Kościoła w Warlubiu. Dziękujemy także Pani Marii Jankowskiej za zaproszenie i miłą atmosferę w czasie zajęć.

D. Zaborowska


Jarmark Wielkanocny


    23 marca nasza szkoła jak co roku wzięła udział w Jarmarku Wielkanocnym, który został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Promocji i Rekreacji i Wójta Gminy Warlubie p. Krzysztofa Michalaka. Pierwszy raz zagościliśmy na Jarmarku w Świeciu na Dużym Rynku zorganizowanym przez OKSiR. Przygotowane wcześniej przez rodziców, uczniów i nauczycieli produkty i ozdoby świąteczne znalazły się na naszym stoisku. Roiło się na nim od babeczek wielkanocnych, zajączków, palm, stroików, ozdób do zawieszenia, wyrobów szydełkowych. Było pięknie, kolorowo i czuć było świąteczną atmosferę. Stoisko nasze licznie odwiedzali mieszkańcy Warlubia, a sprzedający nauczyciele zachęcali do zakupów. Tegoroczny jarmark należy zaliczyć do udanych. Serdeczne podziękowania dla naszych wspaniałych rodziców zaangażowanych nauczycieli i uczniów za pomoc w przygotowaniu ozdób świątecznych.
Zdjęcia z jarmarków...

A. Talarek-Wiśniewska


Powitanie wiosny


Zimowy wypoczynek


    Oferta zimowego wypoczynku organizowanego przez nasz Ośrodek była bardzo atrakcyjna. Pierwszego dnia zajęcia odbywały się w szkole w sali terapeutycznej, dzieci brały udział w zajęciach kulinarnych, samodzielnie przygotowały tosty, brały też udział w grach i zabawach ruchowych oraz wykonały postać bałwanków z papierowych kubków i kolorowego papieru. Drugiego dnia uczniowie skorzystali z oferty grudziądzkiego muzeum, wzięli udział w zajęciach plastycznych pod tytułem "Pejzaż na mokro". Również następnego dnia odwiedziliśmy Muzeum w Grudziądzu gdzie korzystając z bogatej oferty zajęć wzięliśmy udział w warsztatach "Skąd się wziął papier", uczestnicy poznali historię papieru i druku, a także sami wyprodukowali kartkę papieru czerpanego. Czwartek spędziliśmy w kinie Helios w Grudziądzu. Dzieci obejrzały film "Pszczółka Maja - miodowe igrzyska". Ostatniego dnia pierwszego tygodnia ferii skorzystaliśmy ponownie z oferty muzeum i wzięliśmy udział w zajęciach "Mydełkowe rzeźby". Uczestnicy poznali obyczaje związane z utrzymaniem higieny i wykonali rzeźby z kostek mydła.
Uczestnicy ferii bardzo dziękują radzie rodziców za zakup biletów do kina, Stowarzyszeniu "Spróbujmy Razem" za ufundowanie słodyczy, dyrekcji SOSW za udostępnienie busa, który przewóz nas na te wszystkie atrakcje a także Muzeum w Grudziądzu za zorganizowanie interesujących zajęć.
Zdjęcia z zajęć...

K. Daroszewska

Bal karnawałowy

Konkurs Piosenki „Karaoke o miłości”


    7 lutego w naszej szkole, w związku ze zbliżającymi się Walentynkami, odbył się Konkurs Piosenki „ Karaoke o miłości”. Wzięło w nim udział 23 uczniów. Każdy z nich, solo lub w duecie, mógł zaprezentować wybraną przez siebie piosenkę. Były to przeróżne piosenki, różnych wykonawców. Uczniowie przełamywali swoją nieśmiałość i zaprezentowali taki poziom, że Jury, w składzie: Alina Jeneralska, Monika Szymańska i Aurelia Brózdowska, miało niemały orzech do zgryzienia. I miejsce zajął duet Anna Armatorska i Daria Woitinkowska, II miejsce wyśpiewał Kamil Kiedrowski, III wywalczyła Dominika Gągola. Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia i dyplomy za udział.
Gratulujemy wszystkim odwagi i niesamowitych umiejętności!
Zdjęcia z konkursu...

M. Kijewska

Kolędowania nadszedł czas


    Tradycyjnie w okresie przedświątecznym udaliśmy się z kolędą do naszych darczyńców. Kolędowaliśmy do sponsorów i przyjaciół wspierających nasz Ośrodek oraz współpracujących ze Stowarzyszeniem "Sróbujmy Razem" z Warlubia. Odwiedziliśmy w kolejnych dniach instytucje i firmy ze: Świecia, Jeżewa, Grudziądza, Dragacza, Osia, Nowego, Lipinek, Bąkowa i Warlubia. W skład zespołu wchodzili uczniowie i nauczyciele naszego Ośrodka. Występowali uczniowie: Sandra Frankowska (Maryja), Patryk Pukłacki (Józef), Kasia Łepek (Pastuszka), Julia Bukowska (Aniołek), Dominika Gągola (Aniołek), Andżelika Górniak (Aniołek), Asia Galikowska (Aniołek), Przemek Kaniecki (Pastuszek), Jakub Tubaja (Pastuszek), Patryk Żurawski (Pastuszek) W roli opiekunów wystapili p. Anna Talarek-Wisniewska (Anioł), p. Monika Kijewska (Diabeł), p. Ada Pawlik (Anioł), p. Aurelia Brózdowska (Anioł), p. Monika Szymańska (Anioł), p. Stanisław Grzonka (Pasterz), p. Łukasz Wiśniewski (Król). Serdecznie dziękujemy za radosne przyjęcie naszego orszaku i wspólne odśpiewanie kolęd.
Zdjęcia z kolędowania...


S. Grzonka

XIV Wigilia Środowiskowa

Mikołajkowy wyjazd do kina


    Dnia 02.12.2017 r. z okazji tegorocznych Mikołajek dzieci wraz z opiekunami udali się autokarem do kina Helios w Grudziądzu. Obejrzeliśmy tam piękną bajkę animowaną, pt. „Coco”. Film opowiada historię młodego Miguela, potomka meksykańskiej rodziny, która od pokoleń zajmuje się szewstwem. Mały Miguel zafascynowany jest jednak grą na gitarze i marzy o tym, by pójść w ślady swojego idola, Ernesto de la Cruz. Niestety jego planów nie pochwalają najbliżsi. Chłopiec w pogoni za swoją pasją i wbrew rodzinnemu zakazowi muzykowania w tajemniczych okolicznościach trafia do niezwykłej Krainy Zmarłych, gdzie odkrywa tajemnicę swojej rodziny. Oglądając tę wspaniałą bajkę śmialiśmy się, a niektórzy z nas nawet płakali ze wzruszenia. Film „Coco” ukazuje dzieciom, jak ważna jest siła rodziny w życiu każdego z nas.
Po seansie filmowym na dzieci czekały liczne atrakcje. Mikołaj i drużyna Elfów zadbała o dobrą zabawę w holu kina. Mikołaj rozdawał słodycze, a pomocnik Mikołaja – pani Elf przeprowadziła szereg fantastycznych zabaw ruchowych m.in. z chustą Klanzy. Na stanowiskach artystycznych dzieci malowały świąteczne obrazki oraz mogły pomalować buźki.
Wyjazd do kina był wspaniałym pomysłem. Dzieci wróciły do domu bardzo zadowolone.
Zdjęcia z wyjazdu...


Zespół WWR



XV Dzień Treningu Aktywności Motorycznej


    22 listopada 2017r. najmłodsi uczniowie naszego Ośrodka w składzie: Martyna Roloff, Martyna Łeppek, Patrycja Wonsowska, Paweł Tomczyk i Szymon Kiedrowski wzięli udział w XV Dniu Treningu Aktywności Motorycznej, który odbył się w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu.
Po wysłuchaniu hymnu i wciągnięciu flagi olimpijskiej oraz złożeniu przysięgi, zawodnicy rozpoczęli sportowe zmagania. Każdy uczestnik miał za zadanie wykonać trzy wybrane przez siebie ćwiczenia, dostosowane do możliwości i umiejętności ruchowych. Małym sportowcom towarzyszył dobry humor i szczery uśmiech wywołany przez głośny doping widowni. Po zakończonych zmaganiach na szyjach uczestników zawisły złote medale, a gromkie brawa i pudełko ze słodkościami były miłą niespodzianką.
Zdjęcia z wyjazdu...

B. Trzebkowska

Recytowaliśmy w Tczewie


    Grupa recytatorów z naszej szkoły uczestniczyła w X Międzywojewódzkim Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Tczewie.
Dzięki pracy i wytrwałości naszych uczniów mogliśmy ponownie świętować to wyjątkowe spotkanie z poezją, dzięki któremu słowo pozostaje żywe a twórczość poetów bawi, uczy i wzrusza.
Wszyscy uczniowie naszej placówki otrzymali wyróżnienia. Opiekunem uczniów startujących w konkursie była p. Karolina Grzonka.

K. Grzonka

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Poetycko w Tucholi


    W październiku 2017 roku wzięliśmy udział w Regionalnym Konkursie Recytatorskim w Tucholi. Uczestnicy recytowali poezję Jana Brzechwy. To spotkanie było okazja do przypomnienia dorobku poety i poznania tych nieco mniej znanych wierszy.
Dziękujemy recytatorom z naszej szkoły za odwagę, wytrwałość i zaangażowanie. Małgorzata Klaszka, uczennica Szkoły Przysposabiającej do Pracy, zajęła III miejsce. Gratulujemy wszystkim miłośnikom poezji !!!
Opiekunem uczniów startujących w konkursie była p. Karolina Grzonka.

K. Grzonka

Twórczość Jana Brzechwy wciąż żywa!


    W październiku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, podczas którego uczestnicy na nowo przypomnieli dorobek artystyczny tego wspaniałego poety.
Jury w składzie: p. Zofia Biernacka, p. Hanna Kaszubowska- Pastusiak, p. Monika Kijewska było pod wrażeniem wszystkich recytujących, którzy wykazali się nie małą odwagą, wytrwałością i pamięcią.
Wszystkim recytatorom dziękujemy i zapraszamy za rok!

K. Grzonka

Wędrująca scena

W dniach 2-9 października 2017r. dwie nasze uczennice, Sandra Frankowska i Anna Kośmińska, wzięły udział w projekcie „Wędrująca scena”.
WĘDRUJĄCA SCENA to projekt zapewniający aktywność osobom niepełnosprawnym uzdolnionym muzycznie poprzez ich udział w warsztatach artystyczno-psychologicznych oraz trzech koncertach. Projekt realizowany jest przez Fundację Nuta Nadziei, którego koordynatorem jest V-ce Prezes Fundacji, Anita Kirszenztein.
Uczestnikami projektu było 20 osób niepełnosprawnych z województw: pomorskiego, kujawsko- pomorskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego.
Dziewczyny przez pięć dni uczestniczyły w warsztatach, wycieczkach i spotkaniach integracyjnych. Następnie odbyły się koncerty: w piątek w Nowem wraz z Ivanem Komarenko, w sobotę w Liniewie z Don Wasylem Juniorem i w niedzielę w Starogardzie Gdańskim z Szymonem Wydrą.
Dziękujemy Fundacji Nuta Nadziei za umożliwienie naszym podopiecznym udziału w tak ciekawym przedsięwzięciu a Sandrze i Ani gratulujemy talentu.

M. Kijewska

Dzień Edukacji Narodowej


   'Życie – czym jest życie wobec świata, który nas otacza. Ziarenkiem piasku, tak małym, tak niewidocznym, niczym ziarenko na pustyni. Z wielkiej pustyni, to jedno ziarnko piasku, to ja i moje życie, podczas którego walczę o uznanie Wasze i przyjaciół, a nawet rodziny. Przekonałem się, że nie wszystko złoto, co się świeci, lecz wszystko może być brylantem. Ale koniec o mnie, dzisiaj Wasze święto - wielkie święto, podczas którego życzę Wam wszystkiego dobrego, miłych dni w szkole, aby każdy dzień mijał Wam w szczęściu i pogodzie ducha, które zapadną Wam w pamięci na długi czas. Wielu ludziom daliście nadzieję, tak wielką, że nie można jej opisać słowami. Spełniacie ludzkie marzenia – podam przykład na sobie, daliście mi szansę. Tak wielką szansę, żebym był dobrym, miłym i uczynnym człowiekiem. Te słowa kieruje do Was droga Dyrekcjo, drodzy pedagodzy, nauczyciele, wychowawcy oraz panie i panowie z obsługi, to Wy zmieniacie ludzi na lepszych. Dzięki Wam zrozumiałem, że życie ma się tylko jedno, które chciałbym mądrze i godnie przeżyć."
                                Patryk
                               uczeń klasy III PdP

Zdjęcia z uroczystości...

Wymiana międzyszkolna Warlubie - Jarosław


Fotoreportaż z pobytu w Jarosławiu ...

    We wrześniu 2017 roku rozpoczęliśmy współpracę ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym w Jarosławiu. Na mocy porozumienia pomiędzy Starostą Świeckim i Starostą Jarosławskim doszło do wymiany uczniów Specjalnych Ośrodków Szkolno- Wychowawczych działających w obu powiatach. W dniach od 1 do 8 października br. grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką wychowawców, pojechała na pierwszą wymianę do Jarosława. W tym samym czasie ośrodek w Warlubiu gościł uczniów i wychowawców z Jarosławia. Pobyt na Pomorzu był okazją do wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń.
Naszych gości na Ziemi Świeckiej powitał Starosta, Franciszek Koszowski. Jednocześnie zaprosił do podziwiania zakątków powiatu i Pomorza.
Wymiana uczniowska była wspaniałą okazją do wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń.
Nasi goście podziwiali uroki nadwiślańskiego Grudziądza i Świecia. Odwiedzili też Chełmno, którego architektura zrobiła ogromne wrażenie na zwiedzających. Przebywali także z wizytą we Wdeckim Parku Krajobrazowym i odwiedzili miejscowość Osie. Jednak najwięcej radości sprawiła wszystkim wycieczka nad morze. Goście spacerowali po sopockim molo oraz podziwiali zabytki Trójmiasta.
Ponadto zapoznaliśmy gości z niespotykaną terapią- onoterapią. Uczniowie z wychowawcami spędzili przemiłe popołudnie w gospodarstwie agroturystycznym „Toskania Kociewska”.
Dzięki starannej organizacji i ciekawym zajęciom wymiana zakończyła się sukcesem.

Nasi goście u Starosty i pobyt w Świeciu ...


Wizyta w Chełmnie ...

S. Grzonka

Piknik Rodzinny

Wycieczka do Mega Hoplandu

Witaj szkoło!


    Wakacji nadszedł kres, 4 września ponownie spotkaliśmy sie w murach naszej szkoły. Pan dyrektor Tomasz Michalak powitał nauczycieli, rodziców i uczniów. Minutą ciszy uczciliśmy ofiary II wojny światowej. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali, kiedy zostaną wyczytani przez wychowawców, z którymi udadzą się do swoich klas. Życzymy wszystkim owocnej pracy i nauki. W czwartek 14 września o godz. 9.00 odbędzie się uroczysta Msza Św. inaugurująca nowy rok szkolny.


K. Grzonka





Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

LOSOWE ZDJĘCIE