Program do rozliczania PIT 2016 online - e-pity 2016
Darmowy Program PIT 1% zbieramy we współpracy z
PITax.pl Łatwe podatki


ROK SZKOLNY 2016/2017


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017


    23 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym rozbrzmiał szkolny dzwonek. Na uroczystości zakończenia zebrali się uczniowie i rodzice. Impreza przebiegała w miłej i lużnej atmosferze aury nadchodzących wakacji. W krótką część artystyczna włączyli sie nauczyciele i dyrekcja Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Nagrodzono uczniów za szczególne osiągnięcia w nauce, wręczono stypendia naukowe i za wyniki sportowe. Dyrektor Ośrodka p. Tomasz Michalak podsumował pracę w minionym roku szkolnym, mówił o planach rozwoju placówki i życzył wszystkim uczniom oraz nauczycielom wspaniałych i bezpiecznych wakacji.
Nagrody za konkursy i inne osiagnięcia zostały rozdane 20 czerwca. W tym dniu odbyła się również uroczysta Msza Św. kończąca rok szkolny 2016/2017.
Zdjęcia z uroczystości ...

S. Grzonka


„Po świecie na oślim grzbiecie” – na półmetku


    „Po świecie na oślim grzbiecie” – na półmetku . W ramach projektu „Po świecie na oślim grzbiecie”, utworzonego przez nieformalną grupę „Bliżej natury”, na którego realizacje otrzymaliśmy środki finansowe z TRGP w ramach projektu „Inicjuj z FIO bis”, współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Odbyły się dwa z zaplanowanych czterech spotkań. W sobotę 27.05.2017 oraz poniedziałek 26.06.2017 grupa dzieci uczestniczących w projekcie, posiadających opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju wraz z rodzicami oraz nauczycielami- terapeutami z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warlubiu udała się do gospodarstwa ekologicznego „Toskania Kociewska” w Bochlinie. Dziękuję wszystkim uczestnikom, nauczycielom, terapeutom, wolontariuszom a przede wszystkim gospodarzom za pełen profesjonalizm w swej działalności i przemiłą atmosferze. Te wyjątkowe spotkania przebiegały w przemiłej atmosferze i były okazją do integracji, wspólnej zabawy. Dostarczyły wszystkim wiele radości i przyjemności. Zobaczymy się dopiero po wakacjach, zatem życzymy wesołych, gorących i bezpiecznych wakacji ; )
Szczegółowa relacja ze spotkań...

Zdjęcia ze spotkań ...

M. Reszke


Dzień Rodziny


    13 czerwca 2017 r, w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Warlubiu gościliśmy rodziców z okazji przygotowanego dla nich Święta Rodziny. W podzięce za trud wychowania, opiekę i miłość uczniowie zaprezentowali dla przybyłych gości Teleexpress na wesoło. przygotowany pod kierunkiem p. H.Gościnnej i p. A. Michalskiej. W dowód wdzięczności i podziękowania przy piosence „Wspaniałych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej uczniowie wręczyli mamom filcowe broszki a tatusiom lizaki z życzeniami. Następnie swoje umiejętności sportowe rodzice wraz z uczniami pokazali podczas „Rozgrywek rodzinnych”. Później uczniowie licznie gromadzili się w klasach, gdzie zorganizowane były niezwykłe atrakcje: a to malowanie buziek farbami, a to balonowe cudaki, zabawa z pieskiem a także foto budka, gdzie wyjątkowy klimat fotografii nadawały specjalne rekwizyty. Zaś dla rodziców w tym czasie została zorganizowana prelekcja wygłoszona przez panią Martę Mazurską kierowniczkę oddziału terapeutycznego w Zakładzie Karnym nr 2 w Grudziądzu nt. „Jak zapobiegać zachowaniom ryzykownych podejmowanych przez dzieci i młodzież”. Po prelekcji rodzice podczas poczęstunku mogli wymienić się między sobą swoimi spostrzeżeniami. Najwięcej emocji dostarczył wszystkim obecnym pełen pomysłów i pozytywnej energii żuk Teodor. W programie żuczka znalazły się między innymi.: szalone tańce w rytmie największych hitów, nauka z kolorową chustą Klanza, bańkowe show oraz memory w rozmiarze XXL.
Pod koniec Święta Rodziny zostały wręczone nagrody za udział w „Rozgrywkach rodzinnych”. Cały czas dopisywała nam w miarę znośna pogoda ;) dobry humor i atmosfera świetnej zabawy! Chwile licznych przyjemności upłynęły nam szybko, ale przyniosły radość oraz poczucie, że w naszym Ośrodku dzieci, rodzice i nauczyciele, lubią i umieją się wspólnie bawić.
Święto Rodziny zostało zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Spróbujmy Razem" i Urzędem Gminy w Warlubiu. Dziękujemy również Radzie Rodziców za środki finansowe na zakup nagród dla rodzin biorących udział w „Rozgrywkach rodzinnych”.
Fotoreportaż z imprezy ...

H. Gościnna


Wymarzona wycieczka do Funki


    W dniach 07-09.06.2017 r. uczniowie starszych klas wzięli udział w wycieczce szkolnej do Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce niedaleko Chojnic.
Uczniowie mieli niecodzienną okazję uczestniczenia w licznych zajęciach warsztatowych. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów mogli rozwijać swoje zdolności i zainteresowania plastyczne. Zajęcia, w których uczestniczyli nasi uczniowie to: makrama (techniki wiązania linek i sznurków), ceramika (uczniowie wykonywali różne formy z gliny), filcowanie na mokro (uczniowie uczyli się filcowania pod wpływem wody, mydła i ciepła rąk i efektem ich pracy były bransoletki), strzelanie z łuku, oraz najbardziej ekscytujące kajaki i żagle. Ponadto, przeprowadzone zostały zajęcia z limnologii, podczas których badali czystość wód za pomocą odczynników. Na zakończenie nasza grupa skorzystała jeszcze z ciekawej ścieżki dydaktycznej „Ptaki Funki i okolic”. Oczywiście żaden biwak nie może obejść się bez ogniska z kiełbaskami . Jak widać na załączonych zdjęciach wycieczka z pewnością należała do udanych!
Korzystając z okazji chciałabym podziękować opiekunom p. Monice Szymańskiej, p. Ewie Śliwa oraz p. Markowi Nowakowi za zaangażowanie, troskę i miły uśmiech każdego dnia.
Szczegółowa relacja z wycieczki...

Zdjęcia z wycieczki ...

D. Zaborowska


Dzień Otwarty Szkoły - Dzień Dziecka 2017


Wycieczka do Bydgoszczy


    24 maja 2017 roku, dzięki Gminie Warlubie i Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Spróbujmy Razem", dzieci z gminy Warlubie w tym grupa uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pojechała na wycieczkę do Bydgoszczy. Od samego początku wycieczki humor dopisywała uczestnikom. Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Papugarnii. Tam dzieciaki miały możliwość zobaczenia i nakarmienia różnych gatunków papug i ptaków egzotycznych. Mogły poczuć się jak w dżungli. Następnym punktem naszej wyprawy była wizyta w myślęcińskim ZOO. W ogrodzie botanicznym oprócz zwiedzania ogrodu i spotkania z żywymi zwierzętami, dzieciaki uczestniczyły w żywej lekcji biologii pt.: "Nie porzucaj mnie mój przyjacielu". Zajęcia były poświęcone świadomej adopcji zwierząt. Po wizycie w ZOO, udaliśmy się na posiłek do restauracji. Z pełnymi brzuszkami mogliśmy wracać do domów, i opowiedzieć nasze wrażenia. Podczas pobytu w zoo miało miejsce miłe wydarzenie. Korzystając z naszej obecności, wręczono nagrodę za I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. "Pierzaści mieszkańcy ZOO". Błażejowi Murawskiemu, który wykonał nagrodzoną pracę w ramach zajęć popołudniowych w Internacie - Gratulujemy!
Po tych wszystkich wrażeniach ciężko się było pożegnać z Bydgoszczą. Obiecaliśmy sobie, że jeszcze tu wrócimy. W drodze powrotnej dzięki piekarni p. Bogdana Jarząba, mogliśmy zatrzymać się na podwieczorek i zjeść ufundowane drożdżówki- serdecznie dziękujemy za ciastka.
Zdjęcia z wycieczki...

K. Daroszewska
M. Szymańska
A. Brózdowska


Wojewódzki Konkurs Piosenki w Grudziądzu


    24 maja uczniowie naszej placówki: Malwina Partyka, Natalia Omtisch, Przemysław Kaniecki i Dawid Kochańczyk, wzięli udział w XIV Wojewódzkim Konkursie Piosenki Grudziądz 2017. Na scenie zaprezentowało się ponad 20 uczestników z różnych placówek z województwa kujawsko-pomorskiego. Natalia i Dawid zajęli VI miejsce. IV miejsce wyśpiewała Malwina, a Przemkowi udało się zdobyć II. Gratulujemy!

M. Kijewska


15-lecie Fundacji „Nuta nadziei”

    Wychowankowie internatu wzięli udział w uroczystości jubileuszowej z okazji 15-lecia działalności Fundacji „Nuta Nadziei”, która odbyła się w dniu 23 maja 2017 r. w Hanza Pałac w Rulewie. Fundacja powstała, aby odkrywać, rozwijać i prezentować talent muzyczny niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Realizuje swoje cele poprzez organizację: warsztatów muzycznych, koncertów, festiwali i konferencji. Na jej czele od 2002 roku stoi Pani Zofia Kirszenstein. Podopieczni Fundacji często występują na scenie ze znanymi gwiazdami : Irena Santor, Alicja Majewska &Włodzimierz Korcz, Szymon Wydra, Ivan Komarenko i inni. Obchody jubileuszu rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej dotychczasowej działalności Fundacji. Zwieńczeniem wieczoru był występ gwiazd Don Vasyla Juniora i Cygańskich Gwiazd. Ponadto uczestnicy jubileuszu mogli wysłuchać wspaniałych występów podopiecznych Fundacji „Nuta nadziei” Pani Gabrieli Przygody, Pana Zbigniewa Szczerka. Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście wręczali na ręce Prezes Fundacji gratulacje i życzenia dalszych wspaniałych sukcesów do których i my przyłączamy się.

D. Zaborowska
M. Reszke

Cała Polska Biega - odwiedziny w Toskanii Kociewskiej


    19 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do malowniczo położonego gospodarstwa Eko Agro turystycznego w Bochlinie zwanego Toskanią Kociewską. Na miejscu przywitali nas gospodarze p. Lucyna i p. Arkadiusz. Zaplanowanych było wiele atrakcji. Odbył sie wspólny bieg i marszobieg w pobliskim lesie w ramach akcji Cała Polska Biega. Mieliśmy możliwość obcowania ze zwierzętami w gospodarstwie - były to osły, świnki wietnamskie, konie i kury. Dzieciom najbardziej spodobały sie osiołki, odbyły sie zajęcia z onoterapii. Pieklismy kiełbaski na ognisku, nastepnie pan Arkadiusz poprowadził tańce zumby i zabawy sportowe. Urzekł nas kontakt z naturą i zwierzętami. Wszyscy świetnie sie bawili.
Zdjęcia z wyjazdu...

S. Grzonka


Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej - Gala Talentów 2017


    17 maja po raz siódmy odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej „Gala Talentów”. W ten sposób warlubski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Polskich Olimpijczyków uczcił Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej, który przebiegał pod hasłem „Dziedzictwo to My”. Uroczyste obchody, po energetycznym tańcu zespołu z Gimnazjum im. Witolda Bielowskiego w Warlubiu, rozpoczął z-ca dyrektora ośrodka, Józef Brózdowski, który powitał wszystkich gości i obecną brać szkolną. Na uroczystość przybyli : Wicestarosta Powiatu Świeckiego– Pani Barbara Studzińska, Dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Świeciu – Pani Bożena Szydłowska, Dyrektor GOKPiR w Warlubiu – Pan Jan Stępień , Instruktor GOKPiR w Warlubiu – Pan Jarosław Budziło, Kierownik GOPS-u w Warlubiu – Pani Justyna Kamińska, Przewodnicząca Rady Gminy Warlubie – Pani Wanda Wolan, Dyrektor Zespołu Szkół w Warlubiu – Pani Maria Jankowiak. Podczas gali swoje talenty prezentowali uczniowie ze szkół w Nowem, Świeciu, Grudziądzu, Pruszczu, Chełmży, Koronowie, Jeżewie i Warlubiu. Młodzi artyści prezentowali swoje talenty wokalne, instrumentalne, aktorskie i taneczne. Publiczność była zachwycona tak wspaniałymi kreacjami młodych wykonawców, którzy po raz kolejny przekroczyli granicę swoich możliwości i pomimo niepełnosprawności aktywnie obchodzili swoje święto, dając dowód, że zdolności artystyczne są darem, niezależnie od posiadanych umiejętności szkolnych. Podczas przeglądu nastąpiło wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt. ”Dziedzictwo to My”, który był również częścią gali. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, uczestnikom i zapraszamy za rok. Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej został zorganizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Spróbujmy Razem" , Urzędem Gminy Warlubie, Powiatem Świeckim. Dziękujemy również wszystkim pozostałym sponsorom za wsparcie tak szlachetnej inicjatywy.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Dziedzictwo To My”
Gala Talentów 2017 - pobierz

Konkurs plastyczny „Dziedzictwo To My” - prezentacja prac.

Fotoreportaż z Galii...

M. Kijewska


Dobra zabawa bez nałogów!


    11 maja grupa uczniów naszej szkoły brała udział w zajęciach u instruktora akrobatyki cyrkowej. Spotkanie było podsumowaniem cyklu zajęć, poświęconych walce z uzależnieniami w tym z hazardem. Wyjazd miał być nagrodą za udział uczniów w cyklu spotkań z terapeutą, ale miał też ukazywać alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu bez używek i nałogów.
Zdjęcia z zajęć...

K. Daroszewska
M. Szymańska


IX Wojewódzki Festiwal Piosenki „Śpiewaj z nami” w Gdyni

    11 maja uczniowie z naszej szkoły Paulina Górniak i Zespół „3+2” w składzie Natalia Omtisch, Anna Kosmińska, Julia Bukowska, Kamil Kiedrowski i Przemysław Kaniecki wzięli udział w IX Wojewódzkim Festiwalu Piosenki „Śpiewaj z nami” w Gdyni. Na scenie zaprezentowały się zespoły i soliści z 13 placówek z województwa pomorskiego i kujawsko – pomorskiego. Uczniowie wyśpiewali ciekawe nagrody dla siebie i szkoły, nie znaleźli się na podium, ale i tak gratulujemy odwagi i dziękujemy za godne zaprezentowanie naszej szkoły.


    Relacja filmowa z festiwalu

    Relacja filmowa z festiwalu

M. Kijewska


Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Piłce Nożnej Chłopców


    10 maja nasza szkoła zorganizowała Mistrzostwa Województwa w Piłce Nożnej. Celem turnieju było wyłonienie reprezentacji naszego województwa na Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej. Na nasze zaproszenie odpowiedziało dziewięć drużyn. Drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy, po pięć drużyn w grupie. Gry odbywały się w każdej z grup na dwóch boiskach w formule każdy z każdym. Nasza drużyna znalazła się w grupie z drużynami z Chełmży, Grudziądza, Koronowa, Golubia. W półfinale spotkały się drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w grupach:
Inowrocław – Grudziądz 0-1
Bielice – Chełmża 0 – 1
Mecz o III miejsce:
Inowrocław – Bielice 2 -0
Mecz o I miejsce:
Grudziądz – Chełmża 1 – 0
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.
    
Bardziej szczegółowe informacje o turnieju

Zdjęcia z turnieju...

M. Sękowski


Sukces Joanny i Przemka w konkursie Wisła - Królowa Polskich Rzek


    Koło Teatralno-Filmowe chce się pochwalić sukcesem dwójki uczestników: Joanny Galikowskiej i Przemka Kanieckiego. Uczniowie zajęli trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pt.: "Wisła - Królowa Polskich Rzek" (http://okta.amu.edu.pl/). Asia i Przemek, brali udział w nagraniu wywiadu z p. Markiem Nowakiem, organizatorem spływów kajakowych po Wiśle. Wywiad odbył się w restauracji Avanti u zaprzyjaźnionego ze szkołą p. Andrzeja Czaji. Restauracja to magiczne miejsce z przepięknym widokiem na zakole Wisły. Uczniowie, brali też udział w montażu i przygotowaniu filmu, który został wyświetlony podczas zakończenia poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Gratulujemy Joasi i Przemkowi sukcesu, dziękujemy p. Markowi Nowakowi, że poświęcił nam swój czas i podzielił się swoimi doświadczeniami. Serdecznie dziękujemy p. Andrzejowi Czaji za udzielenie nam swojej restauracji Avanti i p. Barbarze Szalacha-Jezierskiej, za pomoc w montażu filmu.
Zdjęcia z konkursu...

A. Szalacha
K. Daroszewska


Ogólnopolska akcja edukacyjna "My Nie Gryziemy"


    27 kwietnia przy Zespole Szkół w Warlubiu zaparkowało mobilne centrum Fundacji Ewy Naworol. Uczniowie z poszczególnych klas naszej szkoły brali udział tego dnia w zajęciach poświęconych obcowaniu z psami i profilaktyce pogryzień przez psy. Mieli możliwość poznania psiego języka wyrażanego mową ciała i dowiedzieli się jak opiekować się pupilem. Film i warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

    Prasa o nas:    Co zrobić, kiedy atakuje Cię pies? Oni już to wiedzą

Zdjęcia z zajęć...

S. Grzonka


XIII Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej


    27 kwietnia w Wielkim Komorsku odbył się XIII Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej „Przyroda w piosence”. Artyści w różnych kategoriach mieli za zadanie wykonać piosenkę o tematyce ekologicznej. Jury oceniało poziom wykonania piosenki, warunki głosowe, choreografię, strój i dobór repertuaru. Nasze wokalistki ze szkoły podstawowej Klaudia Greń i Paulina Górniak otrzymały wyróżnienia a zespół „Dwie plus jeden” w składzie Natalia Omtisch, Anna Kośmińska i Przemysław Koniecki w kategorii gimnazjum – zespoły , zajęli III miejsce. Gratulujemy!
Zdjęcia z konkursu...

M. Kijewska


Sportowcy promujący zasadę Fair Play


    11 kwietnia odbył się w naszej szkole apel poświęcony postaciom sportowców promujących postawę Fair Play. Projekt realizowany był w ramach programu wychowawczego SOSW. Uczniowie każdej klasy prezentowali wybranego sportowca, który zachowywał zasadę Fair Play. Apel prowadził p. Piotr Lisiak. Poniżej dostępna jest prezentacja wizerunku sportowców.

    Postacie sportowców promujących postawę Fair Play

S. Grzonka


Jarmark Wielkanocny


    8 kwietnia nasza szkoła jak co roku wzięła udział w Jarmarku Wielkanocnym, który został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Promocji i Rekreacji i Wójta Gminy Warlubie p. Krzysztofa Michalaka.
Przygotowane wcześniej przez rodziców, uczniów i nauczycieli produkty i ozdoby świąteczne znalazły się na naszym stoisku. Roiło się na nim od babeczek wielkanocnych, zajączków, palm, stroików, ozdób do zawieszenia, wyrobów szydełkowych. Było pięknie, kolorowo i czuć było świąteczną atmosferę. Stoisko nasze licznie odwiedzali mieszkańcy Warlubia, a sprzedający nauczyciele zachęcali do zakupów.
Tegoroczny jarmark należy zaliczyć do udanych.
Serdeczne podziękowania dla naszych wspaniałych rodziców za pomoc w przygotowaniu ozdób świątecznych.

D. Zaborowska
J. Chabowska
M. Reszke


2 kwietnia – „Wspólnie tworzymy lepszy świat...”


    Dnia 31 marca 2017r. odbyła się II Konferencja pod hasłem „Wspólnie tworzymy lepszy świat dla dzieci ze spektrum autyzmu” zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze spektrum Autyzmu „ Niebieski Klucz”, Stowarzyszenie Razem dla Świecia oraz Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu. Już po raz drugi nasza placówka miała zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu. Celem konferencji było szerzenie świadomości i zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Prelegenci podjęli następujące tematy: „Świat widziany oczami matki na obrazach”, „Co nowego wnoszą kryteria DSM V w spojrzeniu na zaburzenia ze spektrum autyzmu”, „Autyzm rzekomy”, „ Nauczanie indywidualne – plaga naszych czasów”.
Miło nam, że po raz kolejny nasza szkoła znalazła się wśród „przyjaciół” Stowarzyszenia i otrzymała oficjalne podziękowanie za współpracę. Cieszymy się, że możemy być partnerem tak prężnie rozwijającego się i działającego na terenie naszego powiatu Stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że wspólnym wysiłkiem zbudujemy lepszy świat dla osób ze spektrum autyzmu.

A. Szalacha


Sukces Dominiki w konkursie "Akademia Pana Kleksa"


    Nasza uczennica Dominka Gągola wygrała konkurs plastyczny pt.: "Akademia Pana Kleksa", organizowany przez Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Komisja konkursowa wybrała 27 prac, które posłużyły do stworzenia kart do gry pamięciowej Memory. Gra była jednym z gadżetów znajdującym się w pakiecie festiwalowym, który otrzymało każde dziecko uczestniczące w Dziecięcym Festiwalu Sztuki Filmowej w koszalińskim kinie. Gratulujemy Dominice sukcesu.

K. Daroszewska


IV Międzywojewódzki Festiwal Karaoke w Tczewie


    22 marca uczniowie naszej placówki: Paulina Górniak, Anna Kośmińska, Julia Bukowska, Natalia Omtisch, Kamil Kiedrowski i Przemysław Kaniecki, wzięli udział w IV Międzywojewódzkim Festiwalu Karaoke w Tczewie. Na scenie zaprezentowało się 80 uczestników z różnych placówek z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Podczas przerwy ugoszczono nas słodkościami i obiadem. Natalia, Julia, Ania i Kamil otrzymali wyróżnienia, Przemek zajął III miejsce, Paulinie udało się wyśpiewać II miejsce. Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Gratulujemy!
Zdjęcia z festiwalu...

M. Kijewska


Wycieczka klas PdP do Bydgoszczy


    Dnia 14 marca uczniowie klas I-III PdP w ramach zajęć z kreatywności wyjechali do Bydgoszczy na jednodniową wycieczkę. Bardzo kreatywnie i wyczynowo spędzili czas w Parku Trampolin pod czujnym okiem trenera grupy pana Stanisława. Zabawa trwała prawie 2h. Zabawy i skoki na trampolinach pochłonęły mnóstwo energii i pozytywnego wysiłku. Następnie udaliśmy się w inną część Bydgoszczy do Papugarni, gdzie przywitał nas kolorowy i rozśpiewany papuzi świat. Były tam duże i przepiękne papugi, kóre bardzo chętnie siadały na ramionach, głowach i plecach chłopaków. Zabawy nie było końca. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy Mcdonalds ( czasami można…… :-) ). We wszystkie te miejsca zawiózł nas pan Łukasz szkolnym busem. Wycieczka sfinansowana została przez Komitet Rodzicielski szkoły i Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Spróbujmy razem". Opiekunem wycieczki była p. Joanna Stępniewska.
Zdjęcia z wycieczki...

J. Stępniewska


Powitanie wiosny


Dzień Kobiet


    10 marca odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Kobiet. Nasze Panie oglądały pokaz mody w wykonaniu uczniów internatu uwieńczony tańcem z gwiazdami. Wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia z okazji ich święta.
Zdjęcia z uroczystości...

S. Grzonka


Zajęcia zwalczania hazardu w OSW w Warlubiu


    W lutym w naszej szkole ruszyły zajęcia warsztatowe dotyczące zwalczania hazardu i uzależnień wśród młodzieży. Uzależnienie młodzieży od gier hazardowych i używek to obecnie narastający problem. Wychodząc na przeciw tym zagrożeniom, na zajęciach pokazywane są metody i sposoby radzenia sobie z nałogami. Uczestnicy dowiadują się które instytucje pomagają walczyć z uzależnieniami. Istotną częścią szkolenia są zajęcia ukazujące alternatywne sposoby aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczniowie będą mogli zapoznać się z techniką filcowania, a także wziąć udział w zajęciach gimnastyki akrobatycznej. Zajęcia prowadzone są przez certyfikowanego terapeutę uzależnień behawioralnych z wieloletnim doświadczeniem. Realizacja cyklu spotkań możliwa jest dzięki Fundacji PZU, która sfinansowała ten program.

K. Daroszewska
M. Szymańska


Żywa lekcja historii


    28 lutego odbyła się żywa lekcja historii. Lekcję poprowadziła grupa artystyczna Rekonstrukto. Grupa przedstawiła pokaz historyczny pt. Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka. W trakcie lekcji nastąpiła prezentacja obyczajów i kultury epoki, przegląd ekwipunku i uzbrojenia. Uczniowie mogli zapoznać się z rekwizytami historycznymi i strojami. Najbardziej interesowali się bronią z prezentowanej epoki.
Zdjęcia z pokazu...

S. Grzonka


Bal karnawałowy


Koncertowe Walentynki


Huuurrraaa! Ferie


    W tym roku w feriach organizowanych w Naszej Szkole, brało udział około 40 uczniów. Oferta ferii była bardzo bogata. Pierwszego dnia zajęcia odbywały się w szkole. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z nową aplikacją komputerową, która ożywiła postacie narysowane na kartkach. Wzięły udział w warsztatach kulinarnych, samodzielnie przygotowując tosty i wykonały figurki bałwanków z masy mącznej. Drugiego dnia dzieci obejrzały film pt. "Sing" w grudziądzkim kinie Helios. Z kina wróciły w bardzo dobrych humorach i emocjach. Kolejne dni ferii spędziliśmy w grudziądzkim muzeum na zajęciach dla dzieci i młodzieży. W środę były to zajęcia pt. "Zwierzaki na palecie", w czwartek "Skąd wziął się papier"a w piątek "Archeologiczne opowiastki". Dzieciaki dowiedziały się z czego robi się papier, skąd do nas przywędrował. Nauczyły się jak łączyć ze sobą barwy oraz dowiedziały się jak wyrabiano naczynia z gliny. Uczestnicy ferii bardzo dziękują Radzie Rodziców, za sponsorowanie poczęstunku podczas wypoczynku i za przekazanie środków na zakup biletów do kina. Dziękujemy Dyrekcji za udostępnienie busa, który przewiózł nas na te wszystkie atrakcje.

Opiekunowie: Monika Szymańska, Karolina Daroszewska, Alina Jeneralska, Ada Pawlik, Małgorzata Reszke, Hanna Gościnna, Monika Kruszczyńska, Aurelia Brózdowska, Aleksandra Szalacha, Aleksandra Michalska, Joanna Malej, Justyna Chabowska, Danuta Zaborowska, Anna Talarek-Wiśniewska
Zdjęcia z zajęć...

K. Daroszewska


Autyzm przy kawie

   20 stycznia 2017r. w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Klucz” z rodzicami uczniów z autyzmem uczęszczających do naszej Placówki. W spotkaniu uczestniczył dyrektor pan Tomasz Michalak i wicedyrektor pan Józef Brózdowski oraz terapeuci prowadzący zajęcia edukacyjno – terapeutyczne.
   Tematem dyskusji były potrzeby uczniów, codzienne problemy rodziców opiekujących się niepełnosprawnym dzieckiem. Przedstawicielki Stowarzyszenia „ Niebieski Klucz” pani prezes Monika Rezmer i pani Michalina Brzeska podzieliły się swoim osobistym doświadczeniem, podpowiedziały rodzicom gdzie i w jakim zakresie szukać pomocy w instytucjach społecznych.
   Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze. Rodzice dzielili się swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Zaowocowało zacieśnieniem współpracy.

M. Kruszczyńska
S. Leiszys
A. Szalacha


"Nie Zmarnuj Swojego życia"


    10 stycznia 2017 r. na sali GOKPIR odbyło się spotkanie terapeutyczne "Nie Zmarnuj Swojego Życia" - koncert Bęsiu & DJ Yonas dla naszej społeczności szkolnej. Spotkanie odbyło się z inicjatywy p. Moniki Kijewskiej. Podczas koncertu z uczniami raperzy dzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Chetni uczniowie mogli wystapić na scenie i zaprezentować swoje talenty.
Zdjęcia z koncertu...

Informacje o zespole rymcerze.pl

Zdjęcia ze spotkania na facebooku:https://pl-pl.facebook.com/Rymcerze/

S. Grzonka


Kolędowania nadszedł czas


    Tredycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia udaliśmy się do naszych darczyńców i przyjaciół Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warlubiu oraz firm wspierających Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Spróbujmy Razem" z Warlubia. Nasz orszak kolędowy składał się z nauczycieli oraz uczniów Ośrodka Śzkolno-Wychowawczego. W związku z tym, iż kolędujemy do coraz większej liczby darczyńców, dzieci odgrywające role: Maryji, Józefa oraz Pastuszków i Aniołków zmieniały się każdego dnia. Po raz pierwszy kolędowaliśmy nowym busem, zakupionym przy wsparciu pana starosty i PFRON, dzięki czemu kolędowanie było sprawniejsze i przyjemniejsze. Odwiedziliśmy instytucje i zakłady pracy w Grudziądzu, Dragaczu, Świeciu, Osiu, Jeżewie, Nowem, Bąkowie i Warlubiu. Szczególnie cieszy nas, że jesteśmy oczekiwani i miło przyjęci. Dziękujemy wszystkim za wspólne zaśpiewanie kolęd i współpracę.

Zdjęcia z kolędowania...

Artykuły w prasie z kolędowania:

Ekipa z Warlubia kolęduje nowym oplem

Edek już jeździ

Ekipa z Warlubia jeździ z kolędą nowym oplem

S. Grzonka


Wigilia Środowiskowa


    13 grudnia 2016 r. już po raz czternasty Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Spróbujmy Razem” , które działa przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Warlubiu, było gospodarzem Wigilii środowiskowej . W spotkaniu wzięło udział 160 dzieci z powiatu świeckiego, w tym 108 z gminy Warlubie . Dzięki działalności Stowarzyszenia dzieci niepełnosprawne i te z ubogich rodzin mogły uczestniczyć w spotkaniu, którego celem było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych i integracja dzieci niepełnosprawnych ze środowiskiem.
Jak co roku uroczystość rozpoczęła się od wspólnego obejrzenia Jasełek, które przygotowali uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warlubiu. Tegoroczny występ był nietypowy, bo przygotowany w gwarze kociewskiej, a zatytułowany „Idzim bez śwat do Betlejam”. Młodym aktorom doskonale udało się oddać klimat bożonarodzeniowego cudu, jakim były narodziny Jezusa. Język kociewski, jakim się posługiwali , piękne regionalne kolędy, wspaniała dekoracja i barwne stroje sprawiły, że wszyscy oglądali przedstawienie z wielkim zainteresowaniem i radością. Kolejnym punktem tego wieczoru było wystąpienie księdza Krzysztofa Ostasza, który nawiązał do tradycji obchodzenia świąt Bożego Narodzenia oraz złożył życzenia wszystkim zebranym, zapraszając tym samym do podzielenia się opłatkiem i spędzenia wspólnych chwil przy wigilijnym stole, na którym znalazły się pyszne ciasta , owoce i napoje. Kiedy niespodziewanie na scenie pojawił się święty Mikołaj, radość dzieci nie miała granic. Wspólne śpiewanie kolęd, taniec i konkursy dały im niezapomniane wrażenia. Ostatnim punktem spotkania, uwieńczeniem zabawy było wręczenie paczek.
Wigilia środowiskowa to wspaniałe przedsięwzięcie, które przynosi ogromną satysfakcję osobom, które ją organizują. Pamiętać jednak należy o tym, że bez sponsorów, czyli ludzi dobrej woli, takie i podobne inicjatywy nie mogłyby zostać zorganizowane. Dlatego pragniemy serdecznie podziękować sponsorom Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Spróbujmy Razem” za każde wsparcie tak szlachetnej inicjatywy.
Dziękujemy Urzędowi Gminy Warlubie, firmie Mondi ze Świecia, Hurtowni "Posejdon” z Grudziądza, Stolarni –K. Otlewskiemu z Osia, Bankowi Spółdzielczemu w Nowem, T.K.J. Matuszewskim z Grudziądza, Zakładowi Ślusarsko-Kotlarskiemu –B. Smagły z Dragacza, P.H.U. ,,SUKCES’’- M. Stor z Grudziądza, Koncesjonowanemu Zakładowi Siły i Światła- J. Lemka z Warlubia, Cukierni ,,Roma”- Ł. Radzimowskiemu z Nowego, Piekarni Cukierni ,,Jarząb”- B. Jarząb z Grudziądza oraz rodzicom i nauczycielom za pomoc w organizacji Wigilii środowiskowej a przybyłym gościom za uświetnienie swoją obecnością tego wydarzenia.

H. Kaszubowska-Pastusiak
W. Michalska


Zdjęcia z wigilii cz.1...

Zdjęcia z wigilii cz.2...


Twórczość Jana Pawła II w oczach dziecka


    2.12.2016 uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w XII Konkursie Poezji Jana Pawła II. Przegląd zorganizowany był przez Szkołę Podstawową w Komorsku Wielkim.

Dzieci same chętnie przygotowały się z zaproponowanych utworów, co opłaciło się, gdyż Patryk Rosiński i Wiktoria Puk otrzymali wyróżnienia a Joanna Galikowska otrzymała II miejsce w kategorii gimnazjum. Gratulujemy sukcesów.
Zdjęcia z konkursu...

K. Daroszewska
H. Kaszubowska-Pastusiak


"Nikt z Nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie;

jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana;

jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana.

I w życiu więc i śmierci należymy do Pana"


Rz 14,7-8


    27 listopada 2016 r. zmarł Ks. Dziekan Mirosław Kopyto, proboszcz Parafii Warlubie i katecheta naszych uczniów. W trakcie szkolnego apelu wspominaliśmy jego osobę i odmówiliśmy modlitwę w jego intencji. 1 grudnia pożegnaliśmy Ks. Mirosława uczestnicząc w jego pogrzebie.


Andrzejki

    Koniec listopada, to czas tradycyjnych andrzejkowych zabaw. 30 listopada Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował Andrzejki, które były połączone z dyskoteką szkolną. Uczniowie pomagali w przygotowaniu wystroju sali, która była magiczna i nastrojowa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wróżby przygotowane przez opiekunów SU. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża lub żony, powróżyć z kubeczków, kolorów… Nie mogło zabraknąć także tradycyjnego lania wosku. Chociaż interpretacje cieni były różne, z naszej magicznej sali wróżb, nikt nie wychodził ze smutną miną. Wszyscy byli bardzo radośni i świetnie się bawili. Na wszystkich uczestników zabawy czekał słodki poczęstunek.

Opiekunowie SU


Projekt edukacyjny klas gimnazjalnych


    Dnia 17 listopada br. odbył się w naszej szkole uroczysty apel podsumowujący tegoroczny projekt edukacyjny klas gimnazjalnych. Tym razem w ramach realizacji projektu „Kto Ty jesteś? Polak mały.” gimnazjaliści zaprosili do współpracy całą społeczność szkolną. Działania zaplanowane, koordynowane i przeprowadzone przez młodzież gimnazjalną skłoniły nas wszystkich do refleksji na temat naszej Ojczyzny. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami mogli podczas wykonywania przydzielonych im zadań przypomnieć sobie, jak wspaniałym krajem jest Polska, jak piękne mamy symbole narodowe, jak bogatą historię. Nad przydziałem i prawidłową realizacją przydzielonych obowiązków czuwali oczywiście gimnazjaliści. Oni też przygotowali program artystyczny na temat historii naszych symboli narodowych, a także prezentację multimedialną „Miejsca Pamięci Narodowej w naszej okolicy” oraz sondę pt „ Za co lubimy Polskę?” . Podczas uroczystości oprócz klas gimnazjalnych wystąpiły też „Maluchy” z klas I-III, które pochwaliły się pięknym wykonaniem wiersza pt. „Katechizm polskiego dziecka” i piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz laureaci przeprowadzonego na początku listopada konkursu recytatorskiego pod hasłem „Jestem młodym patriotą”. O piękny wystrój szkoły i przygotowanie dekoracji zadbały zespoły edukacyjno-terapeutyczne i klasy szkoły przysposabiającej do pracy.
Za zaangażowanie i dwa miesiące wspólnej pracy serdecznie wszystkim uczniom i nauczycielom DZIĘKUJEMY!!!

Prezentacja z projektu...

Zdjęcia z projektu...

Gimnazjaliści z wychowawcą S. Leiszys oraz
koordynatorki projektu M. Kruszczyńska i A. Szalacha


Wyjazd do aquaparku w Świeciu


Konkurs recytatorski "Jestem młodym patriotą"


Wybory do samorządu uczniowskiego


    Dnia 24.10.2016 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród dwunastu kandydatów
Komisja wyborcza, w składzie: Joanna Galikowska, Sandra Frankowska i Patryk Pukłacki, czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017 prezentuje się następująco:
Dominika Gągola – Przewodnicząca,
Malwina Partyka– Zastępca Przewodniczącej,
Michalina Zagert – Sekretarz.

W skład zespołu wspomagającego Samorząd Uczniowski wchodzą:
Karolina Jagos,
Wiktoria Puk,
Paulina Górniak,
Anna Kośmińska,
Igor Gzela.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, a głosującym za wysoką frekwencję. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
Zdjęcia z wyborów...

Opiekunowie SU


Dzień Komisji Edukacji Narodowej


    Dnia 18 października br. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Tradycyjnie dzień ten rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Warlubiu , w intencji wszystkich uczniów i pracowników szkoły.
Następnie cała społeczność szkolna wzięła udział w części artystycznej, która wzorem lat poprzednich miała charakter wspólnej zabawy i przebiegała pod hasłem „ Święto edukacji na wesoło”. W tym roku organizatorzy uroczystości- Koło Teatralno-Filmowe- zaprosili nas w magiczną podróż z Panem Kleksem, w którego role wcielił się Patryk Pukłacki. Zarówno dzieci, jak i dorośli mieli okazję przekonać się ile radości daje wspólne śpiewanie tekstów niezapomnianego poety Jana Brzechwy. Każdy pracownik szkoły usłyszał od uczniów gorące życzenia, po czym mógł na scenie popisać się estradowymi umiejętnościami- nie tylko wokalnymi, ale i tanecznymi! Na zakończenie uczniowie przygotowali powitalną niespodziankę dla nauczycieli, którzy od września tego roku dołączyli do grona pedagogicznego.
Księdzu Krzysztofowi Ostasz zaśpiewał i zatańczył zespół „Cukiereczki”, a dla pana Piotra Podciborskiego , nauczyciela języka angielskiego, zaśpiewała Malwina Partyka.
Zwieńczeniem tej wspaniałej zabawy był nagrodzony gorącymi owacjami występ Kamila Kantaka, który wykonał znany wszystkim przebój „Żono moja” .


A. Szalacha
K. Daroszewska


Łapy, łapy a na łapach Tofik kudłaty


    Uczestnicy zajęć z Wczesnego Wspomagania Rozwoju po raz kolejny mieli możliwość spotkania z psem terapeutą. Dzieci ćwiczyły, śpiewały, rysowały, zgadywały zagadki, rozwiązywały proste zadania. Wykazały się pomysłowością i kreatywnością przy tworzeniu stworków z psich przysmaków. Zajęciom towarzyszyło dużo śmiechu, który dał upust nagromadzonym emocjom.
Zdjęcia z zajęć...

Opiekunowie WWR


Wyprawa do kociewskiej Toskanii


    W sobotę 1 października grupa dzieci uczęszczających na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju wraz z rodzicami oraz nauczycielami udała się do gospodarstwa Agroturystycznego „Toskania Kociewska” w Bochlinie na spotkanie integracyjne. Pogoda tego dnia dopisała, a piękno jesiennej przyrody podkreśliło tę charakterystyczną porę roku. Powitali nas mili gospodarze Państwo Sara i Arkadiusz Pstrong. Koordynator Zespołu WWR Danuta Zaborowska powitała dzieci i rodziców oraz zaprosiła do wspaniałej zabawy i wspólnego biesiadowania przy stole. Wszyscy chętnie skosztowali smacznej drożdżówki. Po konsumpcji dzieci pełne energii ruszyły do wspólnej zabawy na placu zabaw. Rodzice mieli czas na wspólne rozmowy, wymianę doświadczeń rodzicielskich oraz indywidualne konsultacje z psychologiem, logopedą oraz terapeutami wczesnego wspomagania rozwoju.
Następnie gospodarze zaprosili wszystkich na spotkanie ze zwierzętami. Dzieci mogły dotknąć, pogłaskać i nakarmić osły i koniki. Bliskie spotkanie ze zwierzętami dostarczyło wielu wrażeń, emocji i ogromnej porcji śmiechu. Uwieńczeniem spotkania było wspólne śpiewanie piosenek przy akompaniamencie gitary oraz pieczenie kiełbasek nad ogniskiem, które tego dnia wyśmienicie smakowały.
Na koniec tego spotkania były wspólne zdjęcia i podziękowania. To wyjątkowe spotkanie dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami przebiegło w miłej atmosferze, było okazją do integracji, wymiany doświadczeń i dostarczyło wszystkim wiele radości.
Serdecznie dziękujemy p. S. i A. Pstrong za radosne i ciepłe przyjęcie, Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Spróbujmy razem” i Radzie Rodziców przy SOSW w Warlubiu za umożliwienie pobytu w Toskanii Kociewskiej, a firmie ZM Nove za ufundowanie kiełbasek.
Zdjęcia z wycieczki ...

Zespół WWR

Piknik Rodzinny



    W dniu 27 września 2016 r. odbyły się w naszej szkole uroczyste beania nowoprzybyłych uczniów połączone z piknikiem rodzinnym.
Nie było łatwo, oj, nie było! Nowe dzieweczki i pacholiki, aby mogli zostać przyjęci do szkolnej braci wcześniej zostali poddani rozmaitym próbom. Pokazali że mają tęgie umysły, giętkie języki, sprawnie czytają i piszą oraz mają krzepę i gibkie ciała.
Po otrzęsinach nowi uczniowie w obecności wszystkich zgromadzonych odważnie złożyli przyrzeczenie, w którym ślubowali być dobrymi Polakami oraz dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Kolejnym ważnym momentem było pasowanie na ucznia, którego dokonał pan dyrektor Józef Brózdowski przez symboliczne dotknięcie każdego ucznia zaczarowanym ołówkiem. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego wręczyły słodkie upominki oraz dyplomy. Myślę, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych nowoprzybyłych uczniów.

H. Gościnna


    27 września odbył się w naszym ośrodku Piknik Rodzinny. Samorząd uczniowski przygotował część artystyczną w trakcie której odbyło się pasowanie nowo przybyłych uczniów naszej szkoły.
Kolejnym punktem imprezy był po raz pierwszy konkurs Master Chefa zorganizowany przez p.Piotra Lisiaka. Temat przewodni pyszna kanapka dla naszych gości-rodziców, uczniom sprawiło to zadanie mnóstwo radości i satysfakcji. Po tej konkurencji rodzice i uczniowie ze starszych klas zostali zaproszeni do szkoły na prelekcję prowadzoną przez komendanta straży miejskiej ze Świecia p. R.Witt. W tym czasie zajechał do nas wóz strażacki. Dziękujemy strażakom z KSRG w Warlubiu za pokaz sprzętu i prezentacji działania jednostki w sytuacjach pożarów i wypadków drogowych oraz udzielania pierwszej pomocy.
Uczniowie uczestniczyli w konkursach były rozgrywki między klasami, było mnóstwo uśmiechu i radości.
Odwiedziła nas p. Karolina Zakrzewska, pokazała dzieciom i młodzieży w jaki sposób można aktywnie spędzać czas wolny, zaprezentowała ćwiczenia na trampolinie – Jumping.
Następnie odbył się poczęstunek. Imprezie towarzyszyło wiele rozmów i miłych spotkań. Rodziców zapraszamy na kolejne imprezy integracyjne organizowane przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy.

A. Talarek-Wiśniewska



Fotoreportaż z imprezy ...

Wycieczka rowerowa do miejsc pamięci narodowej


    14 września 2016 r. po przerwie wakacyjnej koło turystyczne wyruszyło na szlak. Obdyła się wycieczka rowerowa do miejsc pamięci narodowej w naszej okolicy. W bieżącym roku szkolnym planowany jest cykl takich wycieczek. Będą to wycieczki rowerowe oraz wycieczki piesze i nordic walking. W minioną środę udaliśmy się do miejscowości Płochocin i Bąkowski Młyn. W miejscowości Płochocin odwiedziliśmy miejsce pamięci poświęcowe nadl. Witoldowi Bielowskiemu, w Bąkowskim Młynie Mieczysławowi Leśniak, zamordowanym podczas II wojny światowej. Dopełnieniem wycieczki były zajęcia rozwijające wiedzę uczniów o odwiedzonych miejscach. Opiekunami wycieczki byli p. Aleksandra Szalacha i p. Stanisław Grzonka.

Zdjęcia z wycieczki ...

S. Grzonka

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017



    Po raz pierwszy zadźwięczał dzwonek w roku 2016/2017. Punktualnie o 9.00 spotkali się uczniowie, ich rodzice i nauczyciele by wspólnie rozpocząć naukę. Zebranych powitał p.Tomasz Michalak, dyrektor ośrodka, który przedstawił perspetywy nauki w naszej szkole, motywował do nauki i rozwijania swoich talentów. Uczniowie poznali swoich wychowawców, zakwaterowali się w internacie i zawiązali nowe znajomości. Wszystkim życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym.


S. Grzonka


Dofinansowania zakupu podręczników w roku szkolnym 2016/2017




Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

LOSOWE ZDJĘCIE