ROK SZKOLNY 2015/2016


Zakończenie roku szkolnego 2015/2016



   22 czerwca podczas wizyty ks. biskupa Wiesława Śmigla społeczność naszego ośrodka uczestniczyła we mszy św. kończącej rok szkolny. 24 czerwca odbyła się uroczystość kończąca rok szkolny i pożegnaie tegorocznych absolwentów. Po raz pierwszy mury naszej szkoły opuścili absolwenci zasadniczej szkoły zawodowej.
Uczniowie zaprezentowali krótki program pożegnalny dla wszystkich absolwentów. Po czym wręczono stypendia naukowe, sportowe i artystyczne oraz nagrody za różnorakie osiągnięcia. Po wręczeniu nagród pan dyrektor podsumował mijający rok szkolny i podziędował rodzicom za współpracę i zaangazowanie w życie szkoły, dziękował nauczycielom i uczniom oraz życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.



Zdjęcia z uroczystości ...

S. Grzonka

Niepowtarzalna wizyta



    Jedyna taka niepowtarzalna wizyta w ciągu 31 lat działalności Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. „ Polskich Olimpijczyków” w Warlubiu.
I przyszedł ten dzień tak szczególny dla wychowanków placówki wyznających wiarę katolicką. Dnia 22 czerwca 2016r. odwiedził mury placówki Jego Ekscelencja biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel.
Wróćmy do początku: dziękujemy księdzu dziekanowi Mirosławowi Kopyto za to, że zechciał pokierować kroki jego Ekscelencji do naszej placówki bo to wydarzenie bez precedensu w dziejach tej szkoły, a zarazem ogromny zaszczyt. Dziękujemy i życzymy wytrwałości w powrocie do zdrowia i dołączamy naszą modlitwę w księdza intencji. Dziękujemy za wspólną modlitwę na zakończenie roku szkolnego którą poprowadził ks. Biskup. Za słowo Boże skierowane do nas byśmy umieli cieszyć się z darów, które otrzymaliśmy, rozwijali się na miarę swoich możliwości i byli zadowoleni z osiągnięć, które są wynikiem naszej pracy.
Lecz najlepsze miało nadejść: ks. Biskup odwiedził naszą placówkę i był jej gościem honorowym. Nasi najmłodsi artyści – zespół „ Cukiereczki”, pod opieką pani Aliny Jeneralskiej i Joanny Malej, wykonał występy artystyczne na cześć naszego gościa. Grupa starszej młodzieży wraz z nauczycielami, pod kierunkiem koleżanki Moniki Kijewskiej, odśpiewała Hymn Światowych Dni Młodzieży ,które to niedługo odbędą się w Krakowie.
Myślę, że tymi występami zaskoczyliśmy szacownego gościa, który w krótkiej wizycie po obiekcie placówki nie krył zaskoczenia jednością naszej wspólnoty szkolnej i spontanicznymi reakcjami młodzieży. Pośród jej grona odnalazł osoby z terenów Powiatu Świeckiego, które były bierzmowane osobiście przez Jego Ekscelencję.
Ks. Biskup odwiedził wszystkie zakamarki naszej palcówki ku zaskoczeniu pracowników administracji i obsługi. Te wspomnienia pozostaną nam na długie lata, a wpis w księdze pamiątkowej będzie tego najlepszym dowodem dla przyszłych pokoleń naszych wychowanków, pracowników i nauczycieli.
Dziękujemy za te odwiedziny, wspólne zdjęcia oraz błogosławieństwo. Życzymy dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego w posłudze duszpasterskiej.
Bóg Zapłać.



Zdjęcia z wizyty ...

T. Michalak

"I cóż, że ze Szwecji"



    20 czerwca odbył się w Naszej Szkole trzeci już konkurs czytelniczy, w tym roku pod nazwą "I cóż, że ze Szwecji". Konkurs był podsumowaniem działań prowadzonych w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" w minionym roku szkolnym, podczas której czytaliśmy książki Astrid Lindgren - Pippi i Dzieci z Bullerbyn. Do konkursu po raz kolejny przyłączyły się przedszkolaki z Gminnego Przedszkola. Spotkanie owocowało w wiele ciekawych konkurencji, które sprawdzały wiedzę z przeczytanych książek. Spotkaniu towarzyszyła wesoła zabawa i wiele uśmiechu. Dużo radości i emocji przyniósł konkurs kręcenia kogla-mogla. Wiele zainteresowania wzbudziła konkurencja "Lista Zakupów" gdzie trzeba było odtworzyć z pamięci listę produktów. Dziękujemy bardzo firmie Iglotex za wsparcie naszego konkursu poprzez ufundowanie upominków.


Zdjęcia z konkursu ...

K. Daroszewska
A. Jeneralska
A. Pawlik

Turniej Piłki Nożnej 2016

Dzień Rodziny

Dzień Otwarty - Dzień Dziecka

Teatrzyk kukiełkowy "Kłopoty łyżki"



    W bieżącym roku szkolnym odbył się cykl spotkań z elementami biblioterapii, które poprowadziła pani bibliotekarka Aleksandra Stawicka ze Zespołu Szkół w Warlubiu. W zajęciach bibliotecznych wzięły udział dzieci klasy II c Zespołu Szkół i klas I-III naszego Ośrodka pod opieką p. A. Pawlik, K. Daroszewskiej i D. Zaborowskiej. Celem zajęć była popularyzacja czytelnictwa oraz integracja społeczna dzieci z różnych szkół.
Finałem spotkań było wystawienie dnia 13.05.2016 r.przedstawienia kukiełkowego na podstawie utworu B. Lewandowskiej „Kłopoty łyżki”. Mini spektakl obejrzeli uczniowie SOSW w Warlubiu i grupy 3,4 latków przy Zespole Szkół. Przedstawienie dało dzieciom nowe doświadczenie, bycie aktorami oraz dostarczyło wiele radości. Mama-łyżka sprawdzając, czy jej córki potrafią odpowiednio zachować się przy stole przypomniała wszystkim dzieciom o dobrych manierach obowiązujących przy stole.


Zdjęcia z zajęć ...

D. Zaborowska
K. Daroszewska

Na Wystawie Edukacyjno-Przyrodniczej



    19 maja odbyła się wycieczka na Wystawę Edukacyjno-Przyrodniczą do Poledna. Brali w niej udział członkowie kóła turystycznego i koła ekologicznego naszej szkoły. Uczniowie mogli obejrzeć ponad sto gatunków zwierząt w scenerii zbliżonej do naturalnych warunków ich bytowania. W salach wystawy mieszczą się kontynenty z jej krajobrazami i zwierzętami, dodatkowo prezentowane są w postaci spektakli. Grze świateł towarzyszyły dźwięki zwierząt i aktorskie głosy narratorów m.in. Krzysztofa Tyńca i Piotra Fronczewskiego. Uczniowie zadawali wiele pytań pani przewodnik a wystawa wzbudziła duże zainteresowanie. Po wystawie uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w trakcie których pracowali z kartami dotyczącymi wystawy, poznanych gatunków zwierząt i ochrony środowiska naturalnego. Opiekunami wycieczki byli: p. M. Michalak, p. K. Szwiec, p. S. Grzonka. Dziękujemy za dofinansowanie wyjazdu przez Radę Rodziców Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych z Warlubia.



Zdjęcia z wycieczki ...

S. Grzonka

Wycieczka do Gdańska



    18 maja, dzieci z gminy Warlubie, w tym grupa dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i podopieczni Świetlicy Środowiskowej w Bąkowie, uczestniczyły w wycieczce do Gdańska. Tego dnia, mimo całego deszczowego tygodnia dopisywała nam piękna pogoda. Wycieczkę rozpoczęliśmy od ciekawych zajęć w Muzeum Kultury Morskiej. Dzieci uczestniczyły w zorganizowanych zajęciach edukacyjnych "Dlaczego woda jest mokra", "Płuca nurka" a następnie przeszły do eksperymentalnej sali interaktywnej. Tam mogły doświadczyć jak powstaje Tsunami, jak powstaje fala na oceanie, przymierzyć strój nurka, poczuć się jak rozbitek na tratwie ratunkowej lub jak badacz i przepłynąć się batyskafem, pomóc dopłynąć statkom do portu, zobaczyć jak pracują silniki i przeżyć wiele innych niesamowitych doświadczeń.
Po zajęciach w muzeum przeszliśmy ulicami starówki gdzie podziwialiśmy stare kamienice, stragany z bursztynami, fontannę Posejdona, zjedliśmy słodkie lody. Po spacerze udaliśmy się na zajęcia do fabryki cukierków Ciuciu - Art. Tam mogliśmy obserwować, jak wytwarza się kolorowe cukierki, a po zajęciach otrzymaliśmy słodki upominek. Ulicą Długą podziwiając uroki mieszczańskich kamieniczek udaliśmy się do restauracji na posiłek. Z pełnymi brzuszkami już trochę zmęczeni udaliśmy się do ostatniej atrakcji wycieczki - Muzeum Żuraw, gdzie poznaliśmy historię, przeznaczenie budowli.
Po tych wszystkich wrażeniach ciężko się było pożegnać z Gdańskiem. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na podwieczorek. Zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do domów, aby opowiedzieć bliskim swoje wspomnienia. Wycieczka odbyła się dzięki Gminie Warlubie i Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Spróbujmy Razem" - dziękujemy bardzo!



Zdjęcia z wycieczki ...

K. Daroszewska

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej



   17 maja już po raz szósty odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej pt. „Gala Talentów”. W ten sposób warlubski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Polskich Olimpijczyków uczcił Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej. To był niezapomniany dzień dla wszystkich, którym nieobce są blaski i cienie życia osób doświadczonych niepełnosprawnością.
Uroczyste obchody rozpoczął dyrektor ośrodka, Tomasz Michalak, który powitał wszystkich gości i obecną brać szkolną. Na uroczystość przybyli : Sekretarz Starostwa Powiatowego w Świeciu – Pani Iwona Karolewska, Wójt Gminy Warlubie – Pan Krzysztof Michalak, Dyrektor GOKPiR w Warlubiu – Pan Jan Stępień, Kierownik GOPS-u w Warlubiu – Pani Justyna Kamińska, Przewodnicząca Rady Gminy Warlubie – Pani Wanda Wolan, Dyrektor Zespołu Szkół w Warlubiu – Pani Maria Jankowiak.
Podczas gali swoje talenty prezentowali uczniowie ze szkół w Nowem, Świeciu, Grudziądzu, Tczewie, Jeżewie i Warlubiu. Młodzi artyści prezentowali swoje talenty wokalne, aktorskie i taneczne. Publiczność była zachwycona tak wspaniałymi kreacjami młodych wykonawców, którzy po raz kolejny przekroczyli granicę swoich możliwości i pomimo niepełnosprawności aktywnie obchodzili swoje święto, dając dowód, że zdolności artystyczne są darem, niezależnie od posiadanych umiejętności szkolnych. Podczas przeglądu nastąpiło wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt. ”Rodzina wartością i siłą”, który był również częścią gali.
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, uczestnikom i zapraszamy za rok.
Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej został zorganizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Spróbujmy Razem" , Urzędem Gminy Warlubie, Powiatem Świeckim. Dziękujemy również wszystkim pozostałym sponsorom za wsparcie tak szlachetnej inicjatywy.
Zdjęcia z Gali Talentów ...




Lista osób nagrodzonych w konkursie plastycznym „Rodzina wartością i siłą”.



M. Kijewska

XIII Wojewódzki Konkurs Piosenki Grudziądz 2016



    11 maja uczniowie naszej placówki: Paulina Górniak, Natalia Omtisch, Anna Kośmińska, Kamil Kiedrowski i Dawid Kochańczyk, wzięli udział w XIII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Grudziądz 2016. Na scenie zaprezentowało się ponad 20 uczestników z różnych placówek z województwa kujawsko-pomorskiego. Natalia zajęła IV miejsce. III miejsce wyśpiewała Paulina. Duet Ania i Kamil zajęli II miejsce a Dawidowi udało się zdobyć I. GRATULUJEMY!



Zdjęcia z konkursu ...

M. Kijewska

Konkurs Piosenki „Przyroda w piosence”



    26 kwietnia w Wielkim Komórsku odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej „Przyroda w piosence”. Wystąpili soliści i zespoły wokalne z: Lniana, Warlubia, Tryla, Grudziądza, Nowego, Chełmna, Rychławy, Grupy, Krąplewic i z Jeżewa. 40 artystów w różnych kategoriach miało za zadanie wykonać piosenkę o tematyce ekologicznej. Jury oceniało poziom wykonania piosenki, warunki głosowe, choreografię, strój i dobór repertuaru. Nasze wokalistki, Natalia Omtisch i Paulina Górniak otrzymały wyróżnienia i przywiozły zielone nagrody dla szkoły. Gratulujemy!


M. Kijewska

Nagrodzeni Niebieskim Aniołem



    Już od dwóch lat Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Polskich Olimpijczyków w Warlubiu współpracuje ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Klucz”, które powstało z inicjatywy rodziców dzieci z autyzmem.
    W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Stowarzyszenie zorganizowało Konferencją „Nasz Niebieski Świat” pod patronatem Starosty Świeckiego, na której gościliśmy. Celem spotkania było propagowanie wiedzy o autyzmie i uwrażliwienie władz powiatu świeckiego na potrzeby rodzin dzieci ze spektrum autyzmu. Ostatnim punktem konferencji był moment, w którym rodzice nagrodzili instytucje i osoby prywatne za współpracę i zaangażowanie w działania na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Nasz Ośrodek również został doceniony i otrzymał „Niebieskiego Anioła”, za którego serdecznie dziękujemy.
    Cieszymy się z faktu istnienia Stowarzyszenia, ponieważ podejmuje działania mające na celu szybsze wykrywanie całościowych zaburzeń rozwoju u dzieci, wspiera rodziców zwiększając ich świadomość oraz propaguje wiedzę wśród różnych grup zawodowych na co dzień zajmujących się dziećmi.


M. Kruszczyńska
S. Leiszys

Konferencja pod hasłem „AUTYZM a TY”



    Dnia 1.04.2016r. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Polskich Olimpijczyków w Warlubiu zorganizował Konferencję pod hasłem „AUTYZM a TY”.
    Celem konferencji było rozpowszechnienie i propagowanie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz zwiększenie świadomości społecznej, okazanie solidarności i wsparcia rodzinom. Adresatami byli przedstawiciele oświaty, pomocy społecznej, służby zdrowia oraz rodzice.
    Spotkanie rozpoczął dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Warlubiu pan Tomasz Michalak.
    Pierwszy wykład wygłosiły nauczycielki Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Gdańsku, panie Anna Gocek-Jarpułkiewicz i Małgorzata Wardyn-Tocha, które przedstawiły specyfikę zaburzenia i pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu, na przykładzie swojej placówki.
    O pomocy psychologiczno – pedagogicznej, diagnozie i terapii prowadzonej w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Świeciu mówiła pani dyrektor Hanna Jurek.
    Ważnym głosem w dyskusji były refleksje rodziców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Klucz” ze Świecia, którego prezesem jest pani Monika Rezmer. Michalina Brzeska, członek Stowarzyszenia, przedstawiła potrzeby i oczekiwania rodziców.
    Ostatnim punktem programu było zaprezentowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno –Wychowawczego w Warlubiu jako placówki świadczącej specjalistyczne usługi terapeutyczne dla dzieci ze spektrum autyzmu. Prezentacji dokonały pani Monika Kruszczyńska i pani Sylwia Leiszys.
    Swoją obecnością konferencję uświetnili: kurator oświaty województwa kujawsko – pomorskiego pani Jolanta Metkowska, zastępca Starosty Świeckiego pani Barbara Studzińska oraz Wójt Gminy Warlubie pan Krzysztof Michalak. W podsumowaniu konferencji goście docenili podjęte przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Warlubiu działania na rzecz propagowania wiedzy o autyzmie jako całościowym zaburzeniu rozwoju dziecka.
    Jako organizatorzy mamy nadzieję, że spotkanie, które przygotowaliśmy zaowocuje ściślejszą współpracą wszystkich środowisk, którym na sercu winno leżeć dobro dziecka niepełnosprawnego i jego rodziny.

Zdjęcia z konferencji ...



M. Kruszczyńska
S. Leiszys

Jarmark Wielkanocny



    19 marca br. nasza szkoła wzięła udział w Jarmarku Wielkanocnym, który został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Promocji i Rekreacji i Wójta gminy Warlubie p. Krzysztofa Michalaka. Nasi wychowankowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali piękne, barwne ozdoby wielkanocne: jajka świąteczne, kartki wielkanocne, figurki, stroiki, świeczniki. Nasze stoisko zachwycało kolorami i ręcznie wykonanymi ozdobami wielkanocnymi. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie jarmarku.

K. Szwiec
M. Szymańska

Powitanie wiosny



    Dnia 22.03.2016 r. pożegnaliśmy zimę a przywitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Niestety pogoda w tym dniu nie dopisała i nie odbył się zaplanowany przemarsz ulicami Warlubia, ponieważ obawialiśmy się o zdrowie naszych pociech. Aby tradycji stało się zadość wytypowaliśmy trzech odpornych na deszcz, którzy poszli spalić Marzannę w palenisku na boisku szkolnym. W tym czasie cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami wyglądali przez okno i obserwowali palący się symbol odchodzącej zimy.
    Ponadto tego dnia nasi szkolni aktorzy przedstawili rozśpiewaną bajkę pt. „Wiosna radosna” Piotra Łosowskiego. Mały Jacuś czyli Adrian Bartnik przywitał nową porę roku wiosnę, która była w wielkim niebezpieczeństwie ponieważ król Dziubal Bury planował ją uwięzić, aby wszystko stało się szare i smutne. Jednak dzielny Jacuś (Adrian Bartnik) skompletował wojsko i wraz z zastępem leśnych zwierząt podstępem przechytrzył Dziubala Burego (Dawid Minikowski) a wkoło zagościła kolorowa wiosna. W rolę zwierząt wcielili się: Agnieszka Malinowska (motyl), Michalina Zagert (motyl), mgr Mateusz Michalak (motyl), Aleksandra Gapińska (żabka), Joanna Galikowska (żabka), Wiktoria Puk (biedronka), Katarzyna Łepek (bocian), Paulina Górniak (lis), Andźelika Górniak (zajączek), Krzysiu Lewandowski (zajączek).
Zdjęcia ze spektaklu ...

H. Gościnna

III Międzywojewódzki Festiwal Karaoke w Tczewie



    16 marca uczniowie naszej placówki: Sandra Górniak, Malwina Partyka, Anna Kośmińska, Natalia Omtisch, Kamil Kiedrowski i Dawid Kochańczyk, wzięła udział w III Międzywojewódzkim Festiwalu Karaoke w Tczewie. Na scenie zaprezentowało się 51 uczestników z różnych placówek z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Podczas przerwy ugoszczono nas słodkościami i obiadem. Można było też zwiedzić Centrum Aktywności Osób Niepełnosprawnych. Sandra, Malwina, Ania, i Kamil otrzymali wyróżnienia a Natalia i Dawid zajęli III miejsce jako duet oraz Dawid zajął III miejsce jako solista. Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Gratulujemy!



Zdjęcia z festiwalu ...

M. Kijewska

Z drewnianą łyżką w roli głównej



    W ramach współpracy z biblioteką szkolną Zespołu Szkół w Warlubiu grupa uczniów z klasy I-III naszego Ośrodka po raz kolejny spotkała się 24.02.2016 r. z uczniami klasy II Zespołu Szkół. Celem naszej najbliższej współpracy jest wspólne przygotowanie inscenizacji utworu literackiego „Kłopoty łyżki” Barbary Lewandowskiej. Dziś na zajęciach pod kierunkiem pani bibliotekarki Aleksandry Stawickiej robiliśmy kukiełki z drewnianej łyżki. Dzieci z wielkim zapałem wykonywały swoje kreatywne kukiełki korzystając z bibuły, skrawków kolorowych materiałów, plastikowych oczu, wstążek, wełny. Ozdabiały je wg. własnego upodobania i pomysłu, dorysowywały oczy i usta, przymocowywały włosy z bibuły lub wełny oraz musiały zaprojektować ubranie. Dzieciaki wykazały się dużą twórczością. Kukiełki były bardzo kolorowe i pomysłowe. Pozostaną w sali lekcyjnej i będą służyły do zabawy w teatrzyk.


Zdjęcia z zajęć ...

D. Zaborowska
K. Daroszewska

Wywiad w TVP Bydgoszcz



    W dniu 3.02.2016 roku przedstawiciele klas przysposabiających do pracy pod opieką dyr. Tomasza Michalaka i Józefa Brózdowskiego byli gośćmi porannego programu telewizji Bydgoszcz. W czasie rozmowy na żywo przedstawili prace związane z ochroną dębów-pomników przyrody, które rosną na terenie Bąkowa i pozostają pod opieką naszego Ośrodka. Podczas spotkania omówiono również inne działania podejmowane przez uczniów Ośrodka związane z ochroną przyrody. Przeprowadzony wywiad znajduje się w programie regionalnym telewizji Bydgoszcz (39:20 minuta programu "Region na dzień dobry": 3.02.2016, do którego łącze zamieszczamy poniżej)


Łącze do programu telewizyjnego ...

T. Michalak
J. Brózdowski

Bal karnawałowy



   Tegoroczny bal karnawałowy dla naszych uczniów odbył się 2 lutego. Skoczna muzyka zagrzewała dzieci do wspólnej zabawy i korowodów tanecznych. Podczas imprezy odbywały się konkursy, w których wszyscy chętnie brali udział. W przerwie na uczestników zabawy czekał słodki poczęstunek. Kulminacyjnym punktem zabawy był wybór Króla i Królowej balu. Królewskimi koronami udekorowano głowy: Wiktorii Puk (kl.IV) i Adama Taflińskiego (kl.I) zaś pozostali przebrani uczniowie otrzymali słodką nagrodę. Atmosfera podczas balu była fantastyczna. Na pewno tegoroczny bal był niezapomniany, a uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnego.
Zdjęcia z balu ...

H. Gościnna

Ferie zimowe



    Pierwszy tydzień ferii zimowych był dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego bardzo atrakcyjny. SOSW wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Warlubiu zorganizował cykl ciekawych zajęć dla chętnych uczniów.     W pierwszym dniu ferii uczniowie wzięli udział w wyjeździe do Leśnictwa Bursztynowo pod opieką p.: M. Szymańskiej, S. Grzonki, A. Talarek-Wiśniewskiej i K. Podlaszewskiej. Podczas tej ciekawej wyprawy podopieczni mieli z leśniczym pogadankę przy paśniku dla zwierząt, z której dowiedzieli się o zachowaniach i potrzebach zwierzyny leśnej w czasie zimy. Spacerując po lesie uczniowie mogli podziwiać zimowy krajobraz, a także rozpoznawać napotkane ślady i tropy zwierząt. Atrakcją wyjazdu niewątpliwie było ognisko i pieczenie kiełbasek, które zwieńczyło wycieczkę. Dodatkowo na pamiątkę wyprawy każdy uczestnik otrzymał od leśnictwa drobny upominek o tematyce leśnej.
    Drugi dzień wychowankom upłynął pod znakiem misia. Uczniowie wzięli udział w wyjeździe do Muzeum w Grudziądzu pod opieką p.: A. Jeneralskiej, A. Pawlik, M. Szymańskiej, K. Daroszewskiej, gdzie uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt. "Proszę państwa oto miś". Oprócz zajęć dzieci miały możliwość poznania pracy w muzeum, a także zwiedzenia wystawy czasowej poświęconej kolekcjonerce zabawek.
    Trzeciego dnia podopieczni pojechali do kina Helios w Grudziądzu na film pt. "Bella i Sebastian II". Grupą opiekowały się p.: D. Zaborowska i E. Śliwa. Uczniowie poprzez udział w takich wyjazdach mogą poszerzyć swoje horyzonty wiedzy o kulturze i otaczającym świecie.
    Czwarty dzień ferii wychowankowie spędzili w kręgielni w Grudziądzu pod opieką p.: J. Malej i H. Gościnnej, gdzie uczestniczyli w zajęciach ruchowo-rekreacyjnych. Wychowankowie bardzo lubią taką formę spędzania czasu wolnego. Oprócz dobrej zabawy i aktywność, uczą się zdrowej rywalizacji - umiejętności przegrywania i wygrywania.
    Piątek to ostatni dzień naszych ferii. Tym razem zajęcia odbywały się w szkole, pod opieką p.: B. Szalachy-Jezierskiej, A. Szalachy, M. Szymańskiej. Podopieczni brali udział w zajęciach kulinarnych, plastycznych oraz sportowo-ruchowych na świeżym powietrzu.
Zajęciom feryjnym towarzyszyła miła atmosfera, uśmiech i relaks. Wychowankowie mieli możliwość odpocząć po trudach minionego półrocza i zebrać siły na nowy semestr.
Organizatorzy ferii dziękują wszystkim, którzy włączyli się w ich przygotowanie i opiekę nad podopiecznymi oraz bezpieczny przebieg zajęć.Dziękujemy: - SAPO za bezpieczny przewóz na zajęcia,
- firmie Igloteks za ufundowanie zapiekanek,
- Panu Jerzemu Bocian z Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Osiu za ufundowanie kiełbasek,
- Radzie Rodziców za przeznaczenie funduszy na zakup biletów do kina oraz słodyczy,
- Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych "Spróbujmy Razem" za przeznaczenie funduszy na zajęcia ruchowo-rekreacyjne w kręgielni oraz posiłek,
- GOK-owi za włączenie Ośrodka do zajęć feryjnych.



Zdjęcia z ferii ...

M. Szymańska
K. Daroszewska

Charytatywny bal karnawałowy 2016

Kolędowaliśmy do naszych darczyńców i przyjaciół



    Tradycyjnie w okresie przedświątecznym udaliśmy się do naszych darczyńców i przyjaciól Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warlubiu, aby podziękować za współpracę i złożyć życzenia świąteczne. Kolędowaliśmy już po raz czwarty - co roku powiększamy grono odwiedzanych sponsorów i przyjaciół naszego Ośrodka. W kolędowaniu uczestniczyły dzieci: Michalina Zagert, Sandra Frankowska(Maryja), Adam Kubera, Patryk Pukłacki (Józef), Kasia Łepek, Asia Galikowska, Dominika Gągola (Aniołki), Paulina Górniak, Marcin Gapiński Dawid Żurawski (Pastuszki). W roli opiekunów wystapili p. Anna Talarek-Wisniewska (Anioł), p. Monika Kijewska (Diabeł), p. Stanisław Grzonka (Pasterz), oraz p. Piotr Lisiak, p. Mateusz Michalak i p. Józef Brózdowski. Odwiedziliśmy instytucje i zakłady pracy w Świeciu, Osiu, Nowem, Grudziądzu, Bąkowie i Warlubiu.
Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie naszego orszaku i wspólne odśpiewanie kolęd.


Zdjęcia z kolędowania ...

S. Grzonka

Na jarmarku świątecznym



    15 grudnia 2015 roku wzięliśmy udział w Gminnym Jarmarku Bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury Promocji i Rekreacji i Wójta gminy Warlubie. Zaprezentowalismy wyroby świąteczne, które pod okiem nauczycieli, wykonali nasi uczniowie. Szkolne stoisko prezentowało się bardzo okazale. Piękne świąteczne ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem. Niepowtarzalna atmosfera jarmarku wprowadziła nas w prawdziwie świąteczny nastrój. Dziękujemy za zaproszenie, jesteśmy usatysfakcjonowani, że talenty naszych podopiecznych zostały zauważone, a świąteczne dekoracje przyozdobią niejeden dom.


Fotorelacja z jarmarku


K. Szwiec
S. Grzonka

Po raz trzynasty świętowaliśmy Wigilię Środowiskową



    15 grudnia 2015r. już po raz trzynasty Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Spróbujmy Razem” z Warlubia było gospodarzem Wigilii środowiskowej . W spotkaniu wzięło udział 165 dzieci z powiatu świeckiego, w tym 115 z gminy Warlubie . Dzięki działalności Stowarzyszenia dzieci niepełnosprawne i te z ubogich rodzin mogły uczestniczyć w spotkaniu, którego celem było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych i integracja dzieci niepełnosprawnych ze środowiskiem.
    Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście: Starosta Powiatu Świeckiego pan Franciszek Koszowski, Przewodniczący Rady Powiatu pan Grzegorz Chmielewski, Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pan Tomasz Michalak, Wicedyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pan Józef Brózdowski, ks. proboszcz Mirosław Kopyto, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pani Justyna Kamińska.
    Jak co roku uroczystość rozpoczęła się od wspólnego obejrzenia Jasełek, które przygotowali uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warlubiu pod kierunkiem Aleksandry Szalacha, Karoliny Daroszewskiej, Moniki Kijewskiej, Barbary Szalacha –Jezierskiej. Młodzi aktorzy zachwycili publiczność przedstawieniem przygotowanym w formie teatru cieni. Po raz kolejny profesjonalizm opiekunów i uczniów zachwycił zebranych gości, rodziców i uczniów.
    Następnie, w wigilijnej atmosferze, wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.
    Kolejnym punktem programu , najbardziej wyczekiwanym przez dzieci, było spotkanie ze świętym Mikołajem, który, jak co roku, bawił uczestników spotkania konkursami, piosenkami i tańcem. Radość ze wspólnej zabawy uwieńczyła świąteczna paczka, którą każde dziecko otrzymało od świętego Mikołaja.
    Wigilia środowiskowa to wspaniałe przedsięwzięcie, które przynosi ogromną satysfakcję osobom, które ją organizują. Pamiętać jednak należy o tym, że bez sponsorów, czyli ludzi dobrej woli, takie i podobne inicjatywy nie mogłyby zostać zorganizowane. Dlatego pragniemy serdecznie podziękować sponsorom Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Spróbujmy Razem” za każde wsparcie tak szlachetnej inicjatywy.
    Dziękujemy Urzędowi Gminy Warlubie, firmie Mondi ze Świecia, Hurtowni "Posejdon" z Grudziądza, Stolarni –K.Otlewski z Osia, Bankowi Spółdzielczemu w Nowem, T.K.J.Matuszewskim z Grudziądza, Zakładowi Ślusarsko-Kotlarskiemu –B. Smagły w Dragaczu oraz przybyłym gościom, rodzicom i nauczycielom za pomoc w organizacji Wigilii środowiskowej.


Zdjęcia z uroczystości...

S. Leiszys

Gore Gwiazda, gore…


      „Idzim bez świat do Betlyjam, jidzie Kaźmiyrz z Bartłomiejam,
      Żydek z kozó jidzie przodzi, a zaś żołnirz tu rej wodzi..”


   Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, wyjątkowy, pełen magii i radości. To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. 8 grudnia 2015r. dzięki członkom i opiekunom Szkolnego Koła „Kociewie” wychowankowie naszego Ośrodka mogli dowiedzieć się nieco więcej o tradycjach i obrzędach bożonarodzeniowych, oraz o tym „jak dawni na Kociewiu do Bożych Godów sia ludziska przygotowyweli”. W świątecznej scenerii, przy blasku świec adwentowych i pachnącej lasem choince ubranej w szyszki, orzechy i rajskie jabłuszka przypomniano min. zwyczaj kultywowany jeszcze gdzieniegdzie na kociewskich wsiach – chodzenie Gwizdów, Gwiżdży, Gwizdorów, czyli odwiedziny kolędników przebranych za diabła, anioła, kozę, babę czy bociana. Wiele miejsca poświęcono samej wieczerzy wigilijnej, wystrojowi izby, potrawom, które miały tego dnia znaczenie symboliczne, oraz obrzędom, takim jak chociażby rozrzucenie wigilijnego popiołu po polu, które miało zapewnić gospodarzom szczęście i dostatek na cały kolejny rok. Podczas tego spotkania nie mogło zabraknąć tradycyjnych pierniczków zwanych „brukowcami” lub „fefernuskami”, które szczególnie smakowały najmłodszym gzubom jak i kolęd, które pod okiem p. Moniki zaprezentowały szkolne Kociewianki. Całość uatrakcyjniła prezentacja multimedialna, która niewątpliwie unaoczniła dzieciom choćby takie tematy jak „burczybas” czy „zupa brzadowa”. Spotkanie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem kolędy „Cicha noc” oraz quizem podsumowującym, dzięki któremu najpilniejsi widzowie obdarowani zostali słodkościami.

Na te radosne Boże Gody chcemy Wóm złożyć psiankne życzenia, aby Wóm wszystkim zdrowie sprzyjało i na co dzień szczęście przysparzało…Szczęść Wóm Boże!
Galeria zdjęć...

B. Trzebkowska
H. Kaszubowska- Pastusiak

Odwiedziny Świętego Mikołaja



Zdjęcia z odwiedzin...

   W piątek 4 grudnia przybył z niespodziewaną wizytą do naszej szkoły Św. Mikołaj i jego pomocnicy. Św. Mikołaj obdarował dzieci z naszego ośrodka słodkimi upominkami. Organizatorami wizyty byli GOKPiR oraz Urząd Gminy z Warlubia. Dziękujemy za tą miłą niespodziankę.


S. Grzonka

Wizyta we Wdeckim Parku Krajobrazowym



Zdjęcia z wycieczki...

   3 grudnia z inicjatywy koła ekologicznego odbyła się wycieczka do siedziby Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu. W wyjeżdzie wzięli udział również członkowie koła turystycznego oraz inni miłośnicy przyrody z naszej społeczności szkolnej. Podczas wizyty uczniowie obejrzeli ciekawy film o walorach przyrodniczych i osobliwościach Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Nasz przewodnik, pani Monika Wiśniewska, poprowadziła krótką pogadankę na temat fauny i flory parku, następnie po obejrzeniu ciekawych eksponatów przyrodniczych udaliśmy się do ogrodu edukacji ekologicznej przy siedzibie nadleśnictwa Osie. Później pojechaliśmy na leśną ścieżkę dydaktyczną "Zatoki". W trakcie spaceru pani Monika zapoznawała nas z różnymi aspektami ochrony lasu przed szkodnikami i zwierzyną, z przebudową drzewostanówa, a także z ochroną przeciwpożarową w parku. Na zakończenie naszej wycieczki piekliśmy nad ogniskiem kiełbaski,a po posiłku udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.



S. Grzonka

Na seansie w kinie Helios



   30 listopada uczniowie klas I-III Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z wychowawcami udali się do Grudziądza na seans filmowy. Wybór uczniów padł na film przygodowy Igrzyska śmierci: Kosogłos cz. 2 - kolejne dzieło Francisa Lawrence'a. Uczniowie pozytywnie komentowali film, realistyczne sceny walki i grę aktorską. Szczególnie spodobała się gra charyzmatycznej bohaterki serialu Katniss, walczącej nie tyle o przetrwanie, co o odzyskanie własnego „ja”, w którą wcieliła się Jennifer Lawrence,
.Seans był finansowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Spróbujmy razem" z Warlubia, opiekunami byli pani Wiesława Michalska oraz pan Stanisław Grzonka.


S. Grzonka

Dzień Pluszowego Misia



   Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. W naszej szkole też pamiętaliśmy o Misiu i jego urodzinach. Dzieci brały udział w konkursie „Mój miś”. Wykonali bardzo dużo ciekawych prac. Nagrodzone misie stworzone przez naszych podopiecznych wzbudziły wielkie zainteresowanie. W tym dniu uczniowie naszej szkoły obejrzeli projekcję filmu pt: „Paddington”.
Galeria zdjęć...



A. Grzywacz

Wyjazd do Aquaparku w Wielkiej Nieszawce



   Dnia 17 listopada uczniowie naszej placówki wzięli udział w wycieczce do Aquaparku w miejscowości Wielka Nieszawka. Jak co roku wyjazd zorganizowany był dzięki funduszom pozyskanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Spróbujmy Razem”.
Udział w wycieczce wzięli uczniowie wytypowani przez wychowawców klas w ramach nagrody za dobre wyniki w nauce i zachowaniu.
O tym, że wyjazd był udany, a zabawa znakomita świadczą poniższe zdjęcia, do obejrzenia których serdecznie zachęcamy!
Zdjęcia z wycieczki...



J. Chabowska

Pamięci ofiar zamachów

   W związku z piątkową serią zamachów terrorystycznych w Paryżu 16 listopada odbył się w naszej szkole krótki apel, w którym o godz. 12.00 minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar tragicznego wydarzenia we Francji.

S. Grzonka

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości



Zdjęcia z uroczystości...

   9 listopada odbył się uroczysty apel poświęcony Świętu Niepodległości przygotowany przez nauczycielkę historii p. H.Kaszubowską-Pastusiak. Uczniowie zaprezentowali wzruszający spektakl słowno-muzyczny, w którym przybliżyli historię Polski od zaborów do roku 1918 oraz dążenia Polaków do odzyskania niepodległości. Delegacja uczniowska udała się złożyć wiązankę na gminnym grobie żołnierzy walczących o niepodległość. W drugiej części apelu opiekunowie koła teatralnego p. A. Szalacha i p.K. Daroszewska poprowadziły historyczny turniej szkolny. Członkowie koła teatralnego podczas zajęć koła wcielili sie w postacie sławnych Polaków i przygotowali ich wizerunki, które zostały zaprezentowane na rzutniku w połączeniu z podkładem muzycznym. Zadaniem społeczności szkolnej było odgadnięcie postaci sławnych Polaków, jak również kto z uczniów zagrał daną postać. Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie i dobrze się bawili, a zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.

Zdjęcia z konkursu...



S. Grzonka

Mówimy „Nie” dopalaczom


   We wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji na rzecz przeciwdziałania narkomanii zorganizowanej pod hasłem „Dopalacze kradną życie” przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Celem akcji było uświadomienie zwłaszcza młodym ludziom, jak wielkim zagrożeniem dla ich zdrowia i życia są używki, w szczególności tzw. dopalacze.
Członkowie Koła Teatralno-Filmowego wzięli udział w konkursie filmowym „Przytomni” i wraz z opiekunami przygotowali czterdziestosekundowy film promujący życie wolne od dopalaczy.
Niestety nasz film nie został nagrodzony w konkursie, jednak praca nad nim była wielką frajdą i przede wszystkim doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy na temat szkodliwości dopalaczy.
Młodym artystom gratulujemy zaangażowania, profesjonalizmu i odwagi, a wszystkich zachęcamy do obejrzenia owoców ich pracy.


B. Szalacha - Jezierska
A. Szalacha

Żywa lekcja historii - Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego



   2 listopada odbył się w naszej szkole spektakl historyczny pt "Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego czyli Polska pierwszych Piastów" zaprezentowany przez Agencję Widowisk Historycznych Arkona z Torunia. Aktorzy zaprezentowali okres między rokiem 965 a 1226 i przekazali informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej dawnych Słowian. Uczniowie z uwagą słuchali aktorów i chętnie włączali się w spektakl. Program żywej lekcji historii obejmował również podsumowujący konkurs wiedzy historycznej z nagrodami. Na koniec uczniowie mogli obejrzeć z bliska historyczne rekwizyty.



S. Grzonka

Dzień Edukacji Narodowej



Zdjęcia z uroczystości...

    Dnia 14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Tradycyjnie, jak co roku uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w mszy świętej w intencji szkolnej społeczności, po której udali się do Domu Strażaka przy GOKPiR, by uczestniczyć w części artystycznej. W przygotowaniu programu udział wzięli w tym roku nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele, którzy pokazali swoje aktorskie umiejętności w krótkiej specjalnie na te okazję stworzonej inscenizacji pt. „Dziura w płocie”.
Występ nauczycieli poprzedziło przedstawienie pt. „Skąd wziął się nauczyciel w Warlubiu” przygotowane przez szkolne Koło Teatralno-Filmowe. Na zakończenie wszyscy pracownicy placówki otrzymali od uczniów własnoręcznie przez nich wykonane słodkie niespodzianki.
Gościem specjalnym w tym szczególnym dla nas dniu była Pani Barbara Studzińska, wicestarosta Powiatu Świeckiego.


   W drugiej części apelu uczniowie zaprezentowali przedstawienie z okazji "Święta Drzewa". Miało ono na celu przekazanie znaczenia i zastosowania drzew w naszym życiu. Celem nadrzędnym była popularyzacja dbałości o nasze środowisko oraz wzięcia odpowiedzialności za stan przyrody oraz miało wpłynąć na sposób myślenia, który powinien być oparty na planowaniu działań i podejmowaniu decyzji z uwzględnieniem podstawowych zasad ekologii.

A. Szalacha
M. Michalak

Żywa lekcja „Od bartnictwa do pszczelarstwa”



   1 października 2015 br. odbyła się w naszej szkole żywa lekcja bartnictwa i pszczelarstwa. Lekcję poprowadził rodzic naszego wychowanka p. Zenon Otowski, który prowadzi pasiekę w Kurzejewie. Pan Zenon przygotował wiele ciekawych rekwizytów historycznych związanych z pszczelarstwem jak również pokazał jak w praktyce obecnie wygląda zajmowanie się pszczołami. Na początku lekcji opowiedział początki bartnictwa i zademonstrował wspinanie się na drzewo do barci za pomocą lin. Uczniowie usłyszeli wiele interesujących faktów o pszczołach; jak zajmowano się bartnictwem i pszczelarstwem. Uczniowie zaglądali do wnętrza barci, ula i dowiedzieli się jak wygląda pozyskiwanie miodu. Pan Zenon szczególną uwagę poświęcił roli pszczół w przyrodzie, w pszczelarstwie i rolnictwie. Nasi podopieczni zadawali panu Zenonowi wiele zaskakujących pytań, na które usłyszeli wyczerpujace odpowiedzi.
Zdjęcia z lekcji...



S. Grzonka

Piknik rodzinny



   29 września odbył się w naszym ośrodku piknik rodzinny. Impreza przebiegała pod hasłem "Rodzina wartością i siłą". Licznie przybyli rodzice naszych uczniów. Samorząd uczniowski przygotował część artystyczną w trakcie której odbyło się pasowanie nowo przybyłych uczniów naszej szkoły. Tym razem pasowanie nawiazywało do z tradycji indiańskiej. Nowi uczniowie otrzymali imiona takie jak Odważny Duch czy Szybka Strzała i przeszli rytuał pasowania na wojowników plemienia. Pasowanie poprowadził wielki wódz czyli dyrektor szkoły. W teście sprawdzającym musieli przejść zadania "skalpowania", wykazania się celnością w rzucie piłeczką, przebyć po przeszkodzie potok, przejść omijając rozrzażone węgle. Wszyscy przeszli próbę pomyślnie i zostali przyjęci przez starszyznę w poczet plemienia naszej szkoły.
   Kolejnym punktem imprezy były konkurencje dla rodzin w postaci zabaw integracyjnych. Do konkursów przystapiło piętnaście rodzin wytypowanych ze wszystkich klas. Zespoły stanowili rodzice z dziećmi. Odbyły się konkursy: malowania z zasłoniętymi oczami pod dyktando dzieci, bieg z jajkiem parami, bieg rodzica z dzieckiem z balonem, mini turniej kręgli. Konkurencjom towarzyszyła dobra zabawa i wiele śmiechu. W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie konkursu rodzin odbyła się Dyskoteka Pokoleń czyli wspólna zabawa dzieci i rodziców. Nagrodzone zostały wszystkie rodziny uczestniczące w konkurencjach. Dodatkowo nagrody otrzymały rodziny, które otrzymały największą liczbę punktów, a były to rodziny: Państwa Malinowskich, Państwa Noga, Państwa Woitinkowskich. Następnie odbył się poczęstunek, grochówka i wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Imprezie towarzyszyło wiele rozmów i miłych spotkań. Rodziców zapraszamy na kolejne imprezy integracyjne organizowane przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy.
Zdjęcia z pikniku...



S. Grzonka



Cały czas z kampanią Zachowaj Trzeźwy Umysł

    Kiedy uczniowie odpoczywali na wakacjach po całorocznych trudach nauki, Nasza Szkoła zaistniała na stronie informacyjnej Kampanii ZTU ze swoimi całorocznymi działaniami profilaktycznymi. Odsyłamy do linka (http://www.trzezwyumysl.pl/2015/07/caly-czas-z-kampania-ztu-warlubie-woj-kujawsko-pomorskie/). Pod koniec wakacji dostaliśmy też miłą wiadomość, że grupa naszych uczniów: K. Jagos, A. Pawelczak, A. Gapińska, S. Frankowska, J. Jankowska, P. Pukłacki, B. Stawikowski, którzy wzięli udział w konkursach Kampanii: "Warto pomagać", "Razem lepiej", "Zagrywka w punkt" otrzymali wyróżnienia i nagrody rzeczowe.

Cieszymy się Ich sukcesami i gratulujemy.

K. Daroszewska



Wybory do samorządu uczniowskiego


Zdjęcia z wyborów...
    Dnia 21.09.2015 r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród dwudziestu kandydatów. Wśród wszystkich głosów oddanych 1 był nieważny. Komisja wyborcza w składzie: Sebastian Redies, Patryk Pukłacki i Karol Klonecki, czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. Nauczycielami nadzorującymi przebieg wyborów byli opiekunowie SU.

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego w jego skład weszły osoby o największej liczbie głosów, z następującym przydziałem czynności w bieżącym roku szkolnym:
Michalina Zagert – Przewodnicząca,
Aleksandra Gapińska – Zastępca,
Dominika Gągola – Sekretarz.
Zespół wspomagający:
Malwina Partyka,
Dawid Kochańczyk,
Sebastian Jaworski,
Paulina Górniak,
Wioletta Samulewska,
Agnieszka Malinowska.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

Opiekunowie SU



Wspólnie przeciw białaczce
„Pomóż Karolinie i innym!”

    16 września nasi uczniowie zachęcali do pomocy Karolinie Gwizdale z Parlina i innym osobom chorym na białaczkę. Wspólnie z władzami miasta i powiatu oraz uczniami ze świeckich szkół przemaszerowaliśmy ulicami Świecia. Celem „spaceru” była akcja zachęcająca do rejestrowania się w bazie dawców szpiku.     Przemarsz zakończyliśmy na Dużym rynku. Tam wykonano fotografię, która zostanie przekazana Karolinie Gwizdale, chorej na białaczkę uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.
Zdjęcia z przemarszu...

H. Gościnna


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

    1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dyrektor Ośrodka p. Tomasz Michalak powitał przybyłych uczniów i rodziców, szczególnie nowo przybyłych uczniów naszej szkoły. Po krótkiej części artystycznej i wyczytaniu składu osobowego poczczególnych klas przez wychowawców, uczniowie udali się z wychowawcami do swoich klas. 3 września odbyła się uroczysta Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny, którą poprowadził ks. Mirosław Kopyto. Uczniom i nauczycielom życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego...

S. Grzonka




Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

LOSOWE ZDJĘCIE