ROK SZKOLNY 2013/2014


Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Lato, pobądź z nami.
Lato, nie uciekaj.
Dom daleko,
gwar daleko,
ale blisko rzeka.
Nie licz nam kukułko,
ile dni zostało,
bo letniego szczęścia dla nas
zawsze będzie mało.


Zdjęcia z uroczystości...

    27 czerwca podczas uroczystego apelu pożegnaliśmy rok szkolny 2013/2014. Pan dyrektor, Tomasz Michalak podziękował wszystkim za kolejny rok wytężonej pracy, za wszelki wysiłek włożony w podejmowane działania. Tego dnia pożegnaliśmy uczniów kończących naukę w naszej szkole. Oni również podziękowali całej społeczności szkolnej za wspólnie spędzony czas prezentując wzruszający program artystyczny.
Wszystkim uczniom życzymy spokojnego wypoczynku, wielu przygód i zasłużonego beztroskiego lenistwa.
Do zobaczenia we wrześniu!!!

K. Grzonka


Wycieczka do Gdyni


Festyn Rodzinny

„[…] I z rodziną świat nie zginie,
Życie rodzi się w rodzinie[…]”


    W naszej szkole 24 czerwca obchodzono Dzień Rodziny, w tym roku przybrał on formę festynu rodzinnego. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Św. kończącą rok szkolny 2013/2014.
Wszystkich rodziców powitał dyrektor placówki, Tomasz Michalak. Rodzice obejrzeli występy artystyczne naszych uczniów, którzy mówili wiersze, śpiewali piosenki. Wystąpili: Szkolny Zespół Taneczny Cukiereczki, Zespół Wokalno- Taneczny Dance Style, Zespół Zumba Dance . Gościnnie wystąpił zespół FKJ, który zaprezentował bardzo wzruszające utwory. Po raz pierwszy na scenie wystąpiły uczennice: Joanna Galikowska z piosenką pt. „Co powie tata…”, Malwina Partyka wyrecytowała wiersz pt. „Okulary”.
W programie znalazło się również szkolne wydanie popularnego teleturnieju pt. „Familiada”.
Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród laureatom konkursów, uczniom wyróżnionym, uczestnikom kół zainteresowań. Wszyscy otrzymali gromkie brawa.
Rodzice naszych podopiecznych wzięli udział w pogadance z policjantem nt. przemocy w rodzinie. Później czekał na nich słodki poczęstunek, który sprzyjał rozmowom oraz integrował środowisko rodziców naszej szkoły.
Dzieci miały sposobność obejrzenia pokazu karate. Zaproszony karateka przeprowadził trening karate i zaprezentował podstawowe techniki stosowane w sztuce aikido. Starsi uczniowie naszej szkoły próbowali swoich sił w karate. Każdy z uczestników festynu mógł skorzystać i zamówić u p. Wojtka swój portret, a up. Basi pięknie udekorować twarz.
Natomiast młodsi udali się na pokaz alpak. Serce oglądających dzieci i rodziców zdobył duet: piękna alpaka Nadzieja i samiec Derek.
Podczas festynu zorganizowano konkurencje dla rodziców i dzieci: jedzenie galaretki na czas, przeciąganie liny, biegi z jajkiem, zabawy w rzędach.
Na wszystkich czekał obiad i lody.
Na koniec festynu zapłonęło ognisko, przy którym rodzice, dzieci i ich wychowawcy oraz nauczyciele piekli kiełbaski. Szczerym rozmowom , wspólnej radości i miłej atmosferze nie było końca. Dziękujemy Rodzicom za podarowany dzieciom czas, za chęć zabawy i wspólne towarzystwo. Dziękowania kierujemy tez do wszystkich sponsorów za pomoc w organizacji festynu.

Zdjęcia z festynu...



K. Grzonka


Wycieczka do Łeby


    Tegoroczną nagrodą za bardzo dobre zachowanie i pracę na rzecz szkoły była 3- dniowa wycieczka do Łeby. Wycieczka odbyła się od 10 do 12 czerwca i wzięło w niej udział 30 uczniów. Opiekowali sie nimi: p. A. Szalacha, p. B. Szalacha-Jezierska, p. A. Pawlik, p. W.Schulz, p. S. Grzonka. Podczas wycieczki na uczestników czekało wiele atrakcji: rejs statkiem po jeziorze Łebsko, wyjście na ruchome wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, zwiedzanie Ścieżki przyrodniczej „Rąbka”, zwiedzanie wyrzutni rakiet, podziwianie dinozaurów w Parku Jurajskim w Łebie i oczywiście spacery nad morze. Ostatniego dnia pojechalismy do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku gdzie zwiedzaliśmy m.in. "Dom Sybiraka", zrekonstruowany łagr sowiecki, bunkier Gryfu Pomorskiego. Wiele emocji wywołał pobyt w "Domu do Góry Nogami”. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń. Wyjazd został zorganizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Spróbujmy Razem" z Warlubia dzięki dofinansowaniu Urzędu Gminy Warlubie oraz firmy Mondi ze Świecia.

Zdjęcia z wycieczki...



S. Grzonka


Poezja na wesoło


    Na początku czerwca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiersze Humorem Pisane”. Prawie dwudziestu uczniów stanęło w szranki przygotowując śmieszne utwory znanych pisarzy polskich. Jury w składzie: p. J Malej, p. S. Leiszys, p. A. Szalacha oceniało nie tylko dobór utworu, ale też umiejętności recytatorskie uczestników konkursu. Organizatorami konkursu były: p. H. Kaszubowska- Pastusiak, K. Grzonka. Nagrody ufundowała Szkolna Rada Rodziców.

Laureaci konkursu recytatorskiego:
Gimnazjum:
I miejsce Malwina Partyka, Bartek Stawikowski
II miejsce Sandra Górniak
III miejsce Anna Migawa
Szkoła podstawowa:
I miejsce Jakub Puk
II miejsce Aleksandra Gapińska
III miejsce Jakub Wójcik
Wyróżnienie: Jakub Tubaja

Zdjęcia z konkursu...


K. Grzonka



Drzwi Otwarte Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Warlubiu


    3 czerwca odbyły się na Drzwi Otwarte Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Warlubiu połączone z Dniem Dziecka. O godzinie 9.00 powitalismy wszystkich przybyłych gości programem artystycznym, w którym nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty.
    Przybyli rodzice i goście mieli możliwość obejrzenia szkoły, internatu, wszystkich klas i pracowni. Na dzieci czekała wspaniała zabawa w gronie rówieśników oraz wspólne pieczenie kiełbasek.
    Dla wszystkich przybyłych gości przewidziano poczęstunek.    Dzień Dziecka został zorganizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Spróbujmy Razem" i Urzędem Gminy Warlubie, z którego uzyskalismy dofinansowanie w kwocie 3 tyś złotych. Na dzeci czekały atrakcje w postaci m.in. zjeżdzalni, zabawy z kulkami, jazdy konnej, słodkości, różnych gier i konkurencji. Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia.

Oto fotoreportaż z uroczystości...



S. Grzonka



Zaczarowany Dzień Dziecka Niepełnosprawnego
Osiek 1 czerwca 2014 r.

     W niedzielę, 1 czerwca grupa uczniów z naszego Ośrodka udała się do Osieka na obchody „Zaczarowanego Dnia Dziecka Niepełnosprawnego”. W malowniczych plenerach Centrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjnego Dobry Brat na uczestników czekało mnóstwo atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, pokazy sprawności motocyklistów – przejażdżki, spotkanie z klaunami, pokazy strażackie – piana, wielkie bańki mydlane, konkursy, słodycze, napoje, lody.
Gwoździem programu był występ Patrycji Markowskiej z zespołem.
Dziękujemy Pani Kindze Pobłockiej za zaproszenie :-).
Zdjęcia z Osieka...

J. Malej


Obchody Dnia Patrona SOSW w Warlubiu „Dzień Olimpijczyka”

     22 kwietnia 2010 roku nasza szkoła przyjęła imię Polskich Olimpijczyków. 29 maja br. odbyły sie obchody Dnia Patrona SOSW w Warlubiu "Dzień Olimpijczyka". Na uroczystosci byli obecni polscy olimpijczycy: Pani Małgorzata Dłużewska-Wieliczko wioślarka, srebrna i brązowa medalistka MŚ, srebrna medalistka olimpijska z Moskwy (1980) oraz Pani Arleta Meloch dwukrotna wicemistrzyni paraolimpijska z Sydney (2000) i Londynu (2012) w biegach średnich, specjalizująca się w biegach długich, nasza absolwentka. W trakcie uroczystości, którą otworzył dyrekotor Ośrodka Pan Tomasz Michalak odbyło się symboliczne odpalenie znicza olimpijskiego, a sportowcy złożyli uroczyste ślubowanie. Po wprowadzenie w tradycje olimpijskie odbył się wspólny bieg wokół stadionu, który poprowadzila Pani Arleta. Następnie odbył się turniej piłki nożnej oraz konkurencje: gry zręcznosciowe i zwinnościowe, jazda rowerowa na czas, strzelanie z łuku, jazda na rolkach na czas. Była również zabawa plastyczna, rozmowy przy ognisku i wspólny poczęstunek. Na zakończenie drużyny i zwycięzcy konkurencji otrzyzmali medale i upominki. W turnieju piłkarskim zwyciężyła drużyna z Gimnazjum Publicznego z Warlubia. Nagrodzony został również sportowiec wyłoniony w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Roku wyłoniony przez społeczność uczniowską. Został nim Patryk Matuszewski. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne obchody "Dnia Olimpijczyka".
Fotoreportaż z Dnia Olimpijczyka...

S. Grzonka


Turniej Piłki Nożnej w Warlubiu

W ramach obchodów „Dnia Olimpijczyka” został rozegrany turniej piłki nożnej.
Na nasze zaproszenie odpowiedziało 5 drużyn : Grudziądz, Chełmża, Tuchola, Świecie oraz gościnnie wystąpiła drużyna z lokalnego Gimnazjum Publicznego Publicznego w Warlubiu. Nasza drużyna wystąpiła w składzie:
Rafał Ziółkowski, Patryk Matuszewski, Krzysztof Jaworski, Sebastian Redies, Damian Szczygieł, Patryk Konkolewski, Sebastian Nec, Mateusz Łepek, Marcin Osiński, Mateusz Radzio, Mateusz Ruciński.
Wybrany system rozgrywek: każdy z każdym.
Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, atmosferze ducha olimpizmu i zasad fair play.
Niezbyt sprzyjająca pogoda tego dnia nie pozbawiła nas mnóstwa wrażeń, sportowej czystej walki oraz widoku pięknych bramek. Po raz pierwszy na turnieju zaszczycił nas swoją obecnością światowej klasy trener piłkarski, Pan Marcin Stopel, który zajął się obsługą sędziowską turnieju.

Po wielu meczach, emocjach, siniakach i zaangażowaniu zawodników wyniki ukształtowały się następująco:
I miejsce - GP Warlubie
II miejsce – Chełmża
III miejsce – Grudziądz
IV miejsce – Świecie
V miejsce – Warlubie
VI miejsce – Tuchola

Wygranym gratulujemy, pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy serdecznie za rok.
Zdjęcia z zawodów...

Organizatorzy


Dnień Godności Osoby Niepełnosprawnej


   Dnia 20 maja, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Polskich Olimpijczyków w Warlubiu, w związku z Obchodami Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej, zaprosił uczniów z różnych szkół naszego i sąsiadujących powiatów na IV Międzyszkolny Przegląd Twórczości Artystycznej „Gala Talentów”, który miał miejsce w Sali GOKPiR w Warlubiu. Na uroczystość przybyli : Starosta Świecki – Pani Marzena Kempińska, Wójt Gminy Warlubie – Pan Krzysztof Michalak, Dyrektor GOKPiR w Warlubiu – Pan Jan Stępień. Uroczyste obchody rozpoczął dyrektor ośrodka, Tomasz Michalak, który powitał wszystkich gości i obecną brać szkolną. Podczas gali swoje talenty prezentowali uczniowie ze szkół w Nowem, Świeciu, Grudziądzu, Czersku Świeckim, Brzezinach i Warlubiu. Młodzi artyści prezentowali swoje talenty wokalne, aktorskie i taneczne. Publiczność była zachwycona tak wspaniałymi kreacjami młodych wykonawców, którzy po raz kolejny przekroczyli granicę swoich możliwości i pomimo niepełnosprawności aktywnie obchodzili swoje święto . Zdolności artystyczne są darem, niezależnie od posiadanych umiejętności szkolnych. Podczas przeglądu nastąpiło wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt. ”Ciało tańczy – dusza się śmieje”, który jest również elementem gali. Osoby dorosłe mogły równiez wziąć udział w Akcji Poboru Krwi zorganizowamej wspólnie z Bydgoskim Centrum Krwiodawstwa. Dziękujemy wszystkim przybyłym delegacjom i zapraszamy za rok.
    Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej został zorganizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Spróbujmy Razem" i Urzędem Gminy Warlubie. Dziękujemy również wszystkim pozostałym sponsorom za wsparcie tak szlachetnej inicjatywy.
Oto fotoreportaż z uroczystości...



Lista osób nagrodzonych w konkursie plastycznym „Ciało tańczy – dusza się śmieje”.- pobierz

M. Kijewska


Na mecie II Półmaratonu Śladami Bronka Malinowskiego


   W sobotę 3 maja odbył się II Półmaraton Śladami Bronka Malinowskiego z Grudziądza do Rulewa, gdzie wychował się Bronek. W biegu brało udział przeszło 500 biegaczy, Nasza absolwentak Arleta Meloch zajęła I miejcse w kategorii kobiet z czasem 1:21:52. W biegu brał również udział nauczyciel z naszego Ośrodka p. Stanisław Grzonka i uplasował się na 40 miejscu półmaratonu z czasem 1:27:55. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

S. Grzonka


Kiermasz Wielkanocny


   Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w Gminnym Kiermaszu Wielkanocnym, który został zorganizowany przez Wójta Gminy Warlubie, p. Krzysztofa Michalaka.
Przygotowania do udziału rozpoczęły się dużo wcześniej. Nasi wychowankowie pod kierunkiem wielu nauczycieli przygotowali piękne, barwne ozdoby wielkanocne: jajka świąteczne, kartki wielkanocne, figurki, stroiki, wyroby szydełkowe, świeczniki. Nasze stoisko zachwycało kolorami i ręcznie wykonanymi ozdobami wielkanocnymi, czym przyciągało wielu kupujących.
Dziękujemy nauczycielom i uczniom za serce i bezinteresowną pomoc w organizacji kiermaszu.
Zdjęcia z kiermaszu...

K. Grzonka


Międzywojewódzki Konkurs Ekologiczny
„Żyję w rytmie Eko”


   Po raz pierwszy uczniowie zespołów edukacyjno- terapeutycznych gimnazjum wzięli udział w Międzywojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Żyję w rytmie Eko”. Konkurs odbył się 10 kwietnia br. w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Tczewie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Agnieszka Malinowska, Adrian Czubek, Jarosław Listewnik. Pierwszy etap konkursu polegał na przygotowaniu plakatu promującego postawę proekologiczną.
W drugim etapie nasi uczniowie rywalizowali z jedenastoma drużynami w sześciu konkurencjach. Zadania sprawdzały wiedzę ekologiczną, a także tę dotyczącą zdrowego żywienia a także umiejętności komponowania posiłków i poprawnej segregacji śmieci.
Drużynę z naszej szkoły przygotowała p. Karolina Grzonka. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody zaś drużyny dyplomy uznania.Gratulujemy naszej drużynie odwagi i kreatywności!
Zdjęcia z konkursu...

K. Grzonka


Powitanie wiosny


   22 kwietnia obchodziliśmy powitanie wiosny. Z tej okazji odbył się apel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Po apelu uczniowie Ośrodka przemaszerowali w barwnym pochodzie ulicami Warlubia. Kolorowy korowód prowadzili uczniowie niosący marzannę - symbol odchodzącej zimy. Następnym punktem programu były konkurencje plastyczne i zabawy sprawnościowe. Było wiele dobrej zabawy i miejmy nadzieję że po tak radosnym powitaniu wiosny w tym roku juz zima nie wróci.
Zdjęcia z powitania wiosny...

S. Grzonka


Konkurs ortograficzny „Mistrz Ortografii”


   W naszej szkole 14 marca odbyła się druga edycja konkursu ortograficznego „Mistrz Ortografii”.
W szranki stanęło 4 uczniów szkoły podstawowe i 15 uczniów gimnazjum, którzy rywalizowali w sześciu konkurencjach. Uczestnicy dzielnie rozwiązywali kolejne zadania omijając pułapki ortograficzne. Organizatorami konkursu były p. Hanna Kaszubowska- Pastusiak i Karolina Grzonka.
Jury w składzie: p. Monika Kijewska, p. Monika Kruszczyńska, p. Stanisław Grzonka wyłoniło zwycięzców:
kategoria szkoła podstawowa
I miejsce Aleksandra Gapińska
II miejsce Jakub Wójcik
III miejsce Joanna Galikowska
kategoria gimnazjum
I miejsce Wirginia Witkowska
II miejsce Sandra Górniak
III miejsce Anna Migawa

Zdjęcia z konkursu...

K. Grzonka


XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi - 7-23.02.2014 r.

15 lutego Kamil Stoch zdobył na dużej skoczni drugi złoty medal w skokach narciarskich. Gratulujemy Kamilowi Stochowi wielkiego sukcesu, zaś
w podziękowaniu za jego wspaniały występ jako szkoła imienia Polskich Olimpijczyków przesłaliśmy mu list gratulacyjny. Jest dla nas wzorem
w osiąganiu zamierzonych celów i pokonywaniu trudności.


Polscy olimpijczycy medaliści tegorocznej zimowej olimpiady:

Justyna Kowalczyk - złoty medal w biegach narciarskich na 10 km techniką klasyczną
Kamil Stoch - 2 złote madale w skokach narciarskich na normalnej i dużej skoczni
Zbigniew Bródka - złoty medal w łyżwiarstwie szybkim na 1500 metrów
Drużynowo w łyżwiarstwie szybkim polskie panczenistki: Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska wywalczyły srebrny medal
Drużynowo w łyżwiarstwie szybkim polscy panczeniści: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański wywalczyli brązowy medal

S. Grzonka


Ferie zimowe 2014



Zdjęcia z zajęć...

Pierwszy tydzień ferii zimowych był dla naszych wychowanków pełen atrakcji i dobrej zabawy. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji zorganizował cykl atrakcji dla chętnych uczniów... Szczegółowa relacja z wydarzenia:

Ada Pawlik
Alina Jeneralska


Projekt „Ćwiczę, uczę się, wygrywam”


Po przerwie świątecznej nadal realizowany jest nasz projekt. W zajęciach uczestniczy 6 uczniów naszej placówki. Uczniowie realizują w tygodniu dodatkowe zajęcia pozalekcyjne: sportowe, informatyczne, językowe, matematyczno-przyrodnicze i zajęcia z psychologiem. Projekt ma charakter wychowawczy.
W ramach zajęć informatycznych zawiązało się kółko fotograficzne. Uczniowie wykonują zdjęcia, przenoszą je do komputera a następnie dokonują obróbki cyfrowej. Oto kilka przykładów naszych działań w galerii zdjęć.

Opiekun zajęć Piotr Lisiak

Zdjęcia z zajęć fotograficznych...


Na zajęciach językowych uczniowie aktywnie poznają nowe słownictwo. Uczniowie wizualizowali i opisywali potrawy na różne okazje.

Opiekun zajęć Karolina Podlaszewska


Wigilia Środowiskowa 2013



Hej kolęda, kolęda...


    17 grudnia udaliśmy się do darczyńców i przyjaciół naszego Ośrodka z kolędą, życzeniami i podziękowaniami za współpracę. W tym roku kolędowaliśmy oprócz Warlubia również w Rulewie, Osiu i w Nowem. W kolędowaniu uczestniczyli: pani Monika Kijewska (diabełek), pani Agnieszka Michna (anioł), pan Stanisław Grzonka (pasterz) oraz Wiktoria Reszka (Maryja) i Marcin Gapiński (Św. Józef). Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i wspólne odśpiewanie kolęd. Wszystkim naszym darczyńcom życzymy spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.
Zdjęcia z kolędowania...

S. Grzonka


Udział w I Jarmarku Miodowym św. Ambrożego


   Pan Otowski ( ojciec naszych dwóch uczniów) zorganizował 14 grudnia w swoim gospodarstwie I Jarmark Miodowy. Nasi uczniowie przygotowali stoisko na którym wystawili swoje produkty. W trakcie zajęć szkolnych pod opieką naszych wychowawców dzieci wykonały stroiki świąteczne , bombki, ozdoby choinkowe, wyroby z drewna ( karmniki, choinki, stroiki) oraz upiekły przepyszne ciasteczka i pierniki. Cały ten asortymet znalazł się na naszym stoisku, które cieszyło się wielkim powodzeniem.
Oprócz nas swoje wyroby wystawiali rzeźbiarze ludowi, miejscowi rzeźnicy. Oczywiście nie zabrakło stoisk z miodem w bardzo szerokim asortymencie.
Dodatkową atrakcją był występ Kociewskiej Kapeli Ludowej. Nie zabrakło poczęstunku w postaci grochówki, domowych wypieków i kiełbaski pieczonej na ognisku.
Cały festyn był bardzo udaną imprezą i obiecaliśmy sobie , że spotkamy się ponownie za rok.
Zdjęcia z jarmarku...

P. Lisiak


Jesień z Julianem Tuwimem


   Już po raz kolejny odbył się w naszej szkole jesienny konkurs recytatorski. 15 listopada br. uczniowie wygłaszali utwory Juliana Tuwima. Jury w składzie p. Agnieszka Michna i p. Stasiu Grzonka oceniając recytatorów wzięło pod uwagę tempo recytacji, opanowanie pamięciowe tekstu, intonację i głośność. Wyniki były następujące:
I miejsce Łukasz Czarnojan,
II miejsce Jarosław Gapiński, Adrian Bartnik
III miejsce Aleksandra Gapińska.
Wszystkim dziękujemy za włożony wysiłek i życzymy dalszych szkolnych sukcesów.

Zdjęcia z konkursu...

K. Grzonka


„Żyj kolorowo! Beznałogowo!”


    W listopadzie br. wzięliśmy udział w konkursie plastycznym pt. „Żyj kolorowo! Beznałogowo!”. Uczniowie gimnazjum rozwijali swoje talenty przygotowując prace plastyczne promujące życie wolne od nałogów. Konkurs zorganizowany został przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 2 w Grudziądzu.

K. Grzonka


Wycieczka do Aquaparku

   Dnia 23 października br. czterdzieścioro uczniów naszej szkoły po raz kolejny mogło skorzystać z atrakcji kompleksu wodnego Aquapark w Sopocie.
Wyjazd do Sopotu był nagrodą dla uczniów wyróżniających się pod względem nauki i dobrego zachowania oraz formą integrowania nowych uczniów ze szkolną społecznością. Po wodnym szaleństwie wszyscy uczestnicy wycieczki zjedli obiad w restauracji McDonald’s.
Wyjazd do Aquaparku w całości finansowany był ze środków pozyskanych przez Stowarzyszenie „Spróbujmy Razem” działające przy naszym ośrodku, a dzięki hojności pana Z. Strelaua wszyscy uczestnicy otrzymali także słodki poczęstunek.
Zdjęcia z wycieczki...

A. Szalacha

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

   Dnia 11 października 2013 r odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej. O godzinie 9.00 uczniowie i pracownicy szkoły wzięli udział w uroczystej mszy świętej, podczas której wspólnie modlili się o kolejny rok owocnej pracy. Po części oficjalnej nadeszła pora na tradycyjną zabawę. Uczniowie wraz z opiekunami szkolnych kół artystycznych oraz Samorządu uczniowskiego przygotowali pełen humoru Koncert Życzeń dla pracowników szkoły, podczas którego popisali się swoim talentem wokalnym, tanecznym i kabaretowym.
Zdjęcia z uroczystości...

A. Szalacha

Na filmie "Sierpniowe niebo"

    We wtorek 24 września klasa I Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z klasą Przysposabiajacą do Pracy udały sie do kina Helios w Grudziądzu na premierę flimu "Sierpniowe niebo. 63 dni chwały" w reżyserii Ireneusza Dobrowolskiego. Sierpniowe niebo to film zrealizowany w nowatorski sposób wyrażający hołd młodym Polakom walczącym w Powstaniu Warszawskim. Film wywarł duże wrażenie na uczniach, bardzo realistycznie przekazał historię Powstania. Był lekcją patriotyzmu i odpowioedzialności Uczniom spodobała się również gra raperów biorących udział w filmie znanych z popularnej grupy hip-hopowej Hemp Gru. Wyjazd był finansowany ze środków PFRON oraz przez Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Warlubia. Opiekunami byli pani Monika Szymańska oraz pan Stanisław Grzonka.

S. Grzonka

Projekt "Ćwiczę, uczę się, wygrywam"

    Od września wznawiamy w naszej szkole zajęcia projektu unijnego "Uczę się, ćwiczę, wygrywam". W środę 18 września w ramach zajęć matematyczno-przyrodniczych uczniowie odbyli wycieczke rowerową do rezerwatu przyrody Osiny. Opiekunem wycieczki był pan Stanisław Grzonka. Była to dla uczniów lekcja jak należy zachowywać się w lesie i na terenie chronionym oraz mieli okazję podziwiać przyrodę rezerwatu położonego w najbliższej okolicy. W czerwcu uczniowie na zajęciach w terenie m.in.odkrywali pomniki przyrody i dyskutowali jak dbać o własne otoczenie. Od maja uczniowie gimnazjum uczestniczą w dodatkowych zajęciach: językowych, sportowych, informatycznych, matematyczno-przyrodniczych. Od października będą się odbywały również warsztaty z psychologiem. Celem głównym projektu jest kształtowanie społecznie akceptowanych zachowań 1500 uczniów ze 100 gimnazjów woj. kujawsko-pomorskiego poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych.

Zdjęcia z wycieczki...

S. Grzonka

W Muzeum Wisły w Tczewie

    17 września odbyła się wycieczka do muzeum Wisły w Tczewie.
Do dnia dzisiejszego jest to największe muzeum rzeki w Polsce. Zwiedzaliśmy Muzeum Wisły i Centrum wystawienniczo-regionalne dolnej Wisły. Było to kolejne miejsce zwiedzania Centralego Muzeum Morskiego. W czerwcu uczniowie zwiedzali Muzeum Żuraw i Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku.
W Tczewie największy entuzjazm wśród uczniów wzbudziły wystawy łodzi ludowych, zabytkowe statki Bałtyku i wystawa archeologii podwodnej. Lekcja muzealna dotyczyła także historii Szkoły Morskiej w Tczewie. Odwiedziliśmy również wystawy Centrum Sztuki Współczesnej w Tczewie. Był to kojelny wyjazd z cyklu wycieczek kulturalno-rekreacyjnych finansowanych ze środków PFRON oraz przez Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Warlubia. Opiekunem wycieczki był pan Stanisław Grzonka. Wycieczka pozostawiła wiele wrażeń i wywołała wiele dyskusji wśród uczniów.

Zdjęcia z wycieczki...

S. Grzonka

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

   Mury naszej szkoły ponownie zaczęły tętnić życiem. Drugiego września powróciliśmy do szkoły. Przybyłych uczniów i rodziców uroczyście przywitał Pan Dyrektor, Tomasz Michalak. Uczniowie poznali nowych wychowawców i nauczycieli. W środę 4 września uczestniczyliśmy w Mszy Św. inaugurującej nowy rok szkolny 2013/2014. W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole rozpoczęli naukę uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy owocnej pracy!

S. Grzonka






Rok szkolny 2012/2013

LOSOWE ZDJĘCIE