Gala Talentów 2024

Przegląd Twórczości Artystycznej „Gala Talentów” organizowany jest od 2010 r. Jest ściśle związany z obchodami Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie. Organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. „Polskich Olimpijczyków” w Warlubiu, przy współpracy Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Spróbujmy razem” oraz Urzędu Gminy w Warlubiu. W przeglądzie biorą udział podopieczni szkół z województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.
Tegoroczny przegląd odbył się 21 maja pod hasłem „Mam prawo do swych praw”. Uroczyste obchody Dnia Godności Niepełnosprawnej, po energetycznym występie podopiecznych SOSW w Warlubiu, rozpoczął dyrektor ośrodka, Tomasz Michalak, który powitał wszystkich gości i obecną brać szkolną.
Podczas gali swoje talenty zaprezentowali uczniowie ze szkół w Grudziądzu, Jeżewie, Nowem i Warlubiu. Młodzi artyści prezentowali talenty wokalne, instrumentalne, recytatorskie i taneczne. Publiczność była zachwycona tak wspaniałymi kreacjami młodych wykonawców, którzy po raz kolejny przekroczyli granicę swoich możliwości i pomimo niepełnosprawności aktywnie obchodzili swoje święto, dając dowód, że zdolności artystyczne są darem, niezależnie od posiadanych umiejętności szkolnych. Podczas przeglądu nastąpiło wręczenie nagród wszystkim uczestnikom gali oraz laureatom konkursu plastycznego.

Osoby nagrodzone w konkursie plastycznym „„Mam prawo do swych praw” ” - pobierz