Zielona Szkoła 2019 – uczniowie z Ośrodków Szkolno – Wychowawczych z Warlubia i Jarosławia poznają Polskę.

W dniach 3 – 9 czerwca 2019 roku odbyła się trzecia edycja „Zielonej Szkoły” organizowanej przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Polskich Olimpijczyków w Warlubiu oraz Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Współpraca tych placówek edukacyjnych odbywa się w ramach porozumienia dwóch zaprzyjaźnionych Powiatów – Świeckiego i Jarosławskiego.
Dla dzieci i młodzieży biorących udział w „Zielonej Szkole” jest to okazja do poznania piękna nieznanych i odległych zakątków Polski, radosnego wypoczynku oraz nawiązania nowych znajomości, budowania pozytywnych relacji i rozwijania swoich umiejętności społecznych. Dwudziestoosobowe grupy uczniów wraz z czterema wychowawcami, podobnie jak w ubiegłych latach miały niezwykle atrakcyjny i ciekawy program, obejmujący rekreację, turystykę i edukację.
Nasza grupa z Warlubia uczestniczyła w święcie latawca w Laszkach oraz poznawała odkrycia archeologiczne i gatunki dinozaurów w Bałtowie. Wiele pozytywnych emocji sprawiły naszym uczniom jarosławskie atrakcje – zajęcia edukacyjne w nowo otwartym Centrum Edukacji Kulturalnej oraz Małej Akademii Słodkości Mondelez i zwiedzanie miasta Jarosławia. Ogromną radość sprawiła nam również dwudniowa wycieczka do Krakowa i Wieliczki, gdzie mogliśmy podziwiać najbardziej znane zabytki tych dwóch historycznych miast.
„Zielona Szkoła” dostarczyła nam wiele pozytywnych wrażeń i na pewno pozostanie na długo w pamięci. Nauczyła samodzielności, dostarczyła wspaniałej zabawy oraz możliwości sprawdzenia się w wielu dziedzinach. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wracali do swoich stron rodzinnych z uśmiechniętymi buziami, wyrazami zachwytu oraz pamiątkowymi zdjęciami, którymi jeszcze długo będą się dzielić ze swoimi rówieśnikami i rodzinami.
Zobaczcie jak spędziliśmy czas!

Danuta Zaborowska