ROK SZKOLNY 2014/2015


Zakończenia roku szkolnego 2014/2015

    24 czerwca społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy Św. kończącej rok szkolny, natomiast uczniowie klas trzecich gimnazjum, kończący szkołę przygotowali spotkanie pożegnalne dla nauczycieli.
   Dnia 26 czerwca odbyła sie przed Ośrodkiem uroczystość zakończenia roku szkolnego. W trakcie uroczystości żegnaliśmy tegorocznych absolwentów uczniów klas trzcich gimnazjum. Absolwenci przygotowali ciekawy program artystyczny, w którym dziękowali za naukę w szkole i trud włożony w wychowanie, wręczali upominki i kwiaty. Następnie dyrektor szkoły p. Tomasz Michalak wymienił osoby nagrodzone stypendium za naukę i osiągnięcia sportowe. Stypendia za osiagniecia artystyczne i społeczne ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła przewodniczaca rady p. Beata Redies. Po wręczeniu nagród pan dyrektor podsumował mijający rok szkolny i podziędował rodzicom za współpracę i zaangazowanie w życie szkoły, dziękował nauczycielom i uczniom oraz życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

Zdjęcia z Mszy Św. i zakończenia klas trzecich...
Zdjęcia z uroczystości zakończenia roku szkolnego...


S. Grzonka


Dzień Rodziny

Zdjęcia z uroczystości...

    23 czerwca świętawaliśmy Dzień Rodziny. Zaproszeni rodzice mogli zobaczyć wspaniałe występy trzech zespołów tanecznych, działające w naszej szkole. Nastepnie odbyły sie wystepy indywidualne, które wzruszyły wielu rodziców. Każde dziecko obdarowało swojego najbliższego drobnym upominkiem. Zaproszeni goście spotkali sie ze specjalistą, psychologiem. Wszystkie dzieci brały udział w ciekawych konkursach, każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Wielkie wrażenie wywołał pokaz grupy akrobatycznej ze Świecia "Street workout". Tym samym grupa zachęciła uczniów do uprawiania ciekawego sportu. Inną ciekawostką był pokaz onoterapii, zajęć terapii z osiołkami prowadzony przez p. Arkadiusza Pstronga z Bochlina. Każde z dzieci chciało choć przez chwilę dotknąć osiołka. Ostatnim punktem programu było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie, a gronu pedagogicznemu za zaangazowanie w przygotowanie tej uroczystości.

K. Grzonka


Dzień bez papierosa w Naszej Szkole

    Dnia 23.06.2015 w Naszej Szkole miały miejsca dwa wydarzenia: Dzień Rodziny i zajęcia zorganizowane w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł - Dzień bez papierosa. Zajęcia były przeznaczone dla uczniów gimnazjum, ZSZ, SPdP . W trakcie zajęć powstał plakat skutków palenia papierosów, wykonaliśmy eksperyment z watą umieszczoną w plastikowej butelce, do której podłączony był poprzez przezroczystą rurkę zapalony papieros - imitowaliśmy palenie papierosa. Eksperyment dał nam możliwość zobaczenia jak wyglądają płuca osoby, która zapaliła papierosa. Oglądaliśmy też film o skutkach palenia na nasz organizm. Ciekawym elementem zajęć była krótka sztuka pt. "Papieros przed sądem" zaprezentowana przez naszych uczniów. Całość zajęć zwięczona była zabawą "Pająk", która odbywała się w sali obok. Sala imitowała płuca palacza, zadymione, czarne i brzydko pachnące. W trakcie zabawy dzieci podawały inne sposoby spędzania czasu wolnego, wolnego od tytoniu. Po zajęciach rozdawane były ulotki zachęcające do rzucenia palenia oraz pokrojona marchewka jako symbol zdrowia.



Zdjęcia z zajęć...

K. Daroszewska
B. Szalacha-Jezierska
A. Szalacha


Grant dla Ośrodka za film o "nieskończoności"

    Koło Teatralno- Filmowe naszej szkoły po raz kolejny zostało docenione w ogólnopolskim konkursie filmowym. Przypomnijmy, że zimą nasi młodzi aktorzy zajęli drugie miejsce w konkursie profilaktycznym zorganizowanym przez Biebrzański Park Narodowy pod hasłem „Uwaga! Łosie na szosie”.
W maju młodzież przygotowała kolejny projekt na konkurs, tym razem zorganizowany przez Gazetę Wyborczą, pt. „Nieskończoność w oczach dziecka”. Ta praca wyróżniona została trzecią nagrodą, którą jest grant dla szkoły w wysokości 4.000 zł.
Odtwórcy głównych ról w filmie- Bartek Stawikowski i Patryk Pukłacki wraz z opiekunkami koła wzięli udział w uroczystym wręczeniu nagród, które miało miejsce w siedzibie Gazety w Warszawie 20 czerwca br. podczas 2 Festiwalu Matematyki.
Chłopcy mieli też okazję poznać ciekawostki ze świata nauki i zobaczyć zaskakujące „magiczne” eksperymenty oraz odbyć spacer zabytkowymi ulicami Warszawy.
Cała „ekipa filmowa” w składzie: Asia Galikowska, Sandra Frankowska, Agnieszka Malinowska, Patryk Pukłacki, Bartek Stawikowski, Adrian Piechowiak otrzymała od sponsora upominki.
Młodym aktorom z całego serca gratulujemy przede wszystkim odwagi i poczucia humoru i zachęcamy do dalszej współpracy.



Film konkursowy - "Nieskonczoność w oczach-dziecka".

Zdjęcia z pobytu w Warszawie...

B. Szalacha-Jezierska
A. Szalacha


Wycieczka do Torunia

   10 czerwca 2015, dzięki Gminie Warlubie i Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Spróbujmy Razem", dzieci z gminy Warlubie w tym grupa uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i uczniów Szkoły Podstawowej z Warlubiu pojechała na wycieczkę do Torunia.
Od samego początku wycieczki humor jak i pogoda dopisywała uczestnikom. W "piernikowym" Toruniu, pierwszym punktem naszej wycieczki było przedstawienie w Baju Pomorskim pt. "Na Arce o ósmej". Po spektaklu mogliśmy zwiedzić kuluary lalkowego teatru. Ulicą Szeroką podziwiając piękne kamienice udaliśmy się do restauracji na posiłek. Z pełnymi brzuszkami mogliśmy jeszcze trochę pooglądać ulice i zabytki Torunia oraz zakupić pamiątki. Ostatnim punktem naszej wyprawy była wizyta w ogrodzie zoobotanicznym. W zoo wzięliśmy udział w zajęciach poświęconych naszym zmysłom, szczególnie dotykowi. Dzieci miały możliwość dotykania różnych małych zwierząt. Zadawały wiele ciekawych, nurtujących je pytań, na które odpowiadała pani Przewodnik.
Podczas pobytu w zoo miało miejsce miłe wydarzenie. Korzystając z naszej obecności, wręczono nagrodę za III miejsce w ogólnowojewódzkim konkursie plastycznym pt. "Zwierzęta Polarne".
Łukaszowi Damratowi który wykonał nagrodzoną pracęw ramach zajęć z wczesnego wspomagania - Gratulujemy!

Po tych wszystkich wrażeniach ciężko się było pożegnać z Toruniem. Obiecaliśmy sobie, że jeszcze tu wrócimy. W drodze powrotnej dzięki piekarni p. Zenona Strelau mogliśmy zatrzymać się na podwieczorek - serdecznie dziękujemy za ciastka. Zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do domów, aby opowiedzieć bliskim o naszych wrażeniach.



Zdjęcia z wycieczki...

K. Daroszewska
A. Szalacha


Terapia dzieci autystycznych

    Autyzm to całościowe zaburzenie rozwojowe o podłożu neurologicznym, cechujące się deficytami w rozwoju umiejętności społecznych, zaburzonym rozwojem mowy oraz występowaniem sztywnych wzorców zachowań i wielorakich zachowań o charakterze stymulacyjnym, które ujawniają się w ciągu pierwszych trzech lat życia dziecka.
29 maja podczas Dnia Otwartego odbyła się dla zgromadzonych rodziców i gości prezentacja poświęcona terapi dzieci autystycznych w naszym Ośrodku. Celem prowadzonej w Ośrodku terapii jest kształtowanie u dziecka jak największej liczby zachowań adaptacyjnych, które rozwiną jego niezależność i umożliwią mu samodzielne funkcjonowanie w środowisku.

1. Uczymy umiejętności, z których uczeń będzie mógł korzystać codziennie do końca życia.
2. Uczymy umiejętności, z których uczeń może skorzystać natychmiast.
3. Zaczynamy od nauki umiejętności podstawowych.
4. Uczymy umiejętności komunikowania się.
5. Uczymy zachowań funkcjonalnych.
6. Korygujemy zachowania niepożądane.


Jak pracujemy...

M. Kruszczyńska
S.Leiszys

Turniej Piłki Nożnej 2015

   3 czerwca br. w ramach kontynuacji obchodów Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej odbył się na boisku Orlika w Warlubiu Turniej Piłki Nożnej. Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły z: Grudziądza, Tucholi, Świecia i gospodarze imprezy Warlubie. Pierwszy mecz rozegrał się pomiędzy zespołami z Grudziądza i Warlubia. Zakończył się zwycięstwem Grudziądza 8:0. Kolejny mecz rozegrał się pomiędzy Tucholą i Świeciem i zakończył sie zwycięstwem Tucholi 4:3. Następnie Warlubie grało ze Świeciem i zwyciężyło 3:1. Po raz kolejny Grudziądz zwyciężył z Tucholą 9:0. Następnie odbył się mecz gospodarzy z Tucholą zakończony zwycięstwem Warlubia 4:2. Na zakończenie Grudziądz grał z drużyną ze Świecia i mecz zakończył się wynikiem 10:1. Ostatecznie I miejsce zajęła drużyna z Grudziądza, II drużyna z Warlubia, III drużyna z Tucholi i IV drużyna ze Świecia. Wszystkim drużynom gratulujemy wspaniałej rywalizacji!

Zdjęcia z turnieju...

S. Grzonka

Dzień Otwarty - Dzień Dziecka 2015



Czym skorupka za młodu nasiąknie...

    Dnia 26 maja grupa uczniów wraz z opiekunami udała się do Grudziądzkiej Biblioteki Miejskiej. Nasza już druga wizyta w murach biblioteki odbyła się w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Zostaliśmy niezwykle serdecznie przyjęci przez Panią Danutę Jóźwiak-Rezmer, kierowniczkę działu dziecięcego. Na początku zostaliśmy oprowadzeni po gmachu biblioteki. Zwiedziliśmy czytelnię oraz wypożyczalnię, zajrzeliśmy do magazynów, poznaliśmy urządzenia introligatorskie. W trakcie zwiedzania zapoznaliśmy się z specyfiką pracy bibliotekarza. Po zwiedzaniu wzięliśmy udział w zajęciach zorganizowanych pod tytułem "Z drogi dzieci, czarownica leci", które oglądaliśmy "jak zaczarowani". Zajęciom towarzyszyło dużo śmiechu i fajnej zabawy połączonych z przyjemną nauką. Dziękujemy za niezwykłe przyjęcie i już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty.



Zdjęcia z biblioteki...

Karolina Daroszewska
Alina Jeneralska
Beata Trzebkowska



Dogoterapia

    Już po raz trzeci rozpoczęliśmy serię zajęć z psem terapeutą. W tym roku terapeutą był pies Tofik. Uczestnikami zajęć są dzieci z naszej szkoły, internatu i wychowankowie Domu Dziecka w Bąkowie. Zajęcia są profesjonalnie prowadzone, wzbogacone piosenkami oraz zajęciami plastycznymi. Dzieci podczas zajęć mają możliwość dania upustu swoim nagromadzonym emocjom, przełamania lęków, wzbogacenia wiedzy i słownictwa.



Zdjęcia z dogoterapii...

Karolina Daroszewska


Cała Polska Biega

   22 maja 2015 r. odbyła się impreza "Cała Polska Biega". Uczniowie wraz z nauczycielami udali się autokarem do miejscowości Rybno, gdzie odbył się piknik rekreacyjny nad jeziorem. Podczas imprezy przeprowadzono bieg z miejscowości Lipinki nad Jezioro Rybno oraz rajd pieszy wokół Jeziora Rybno. Rajd pieszy poprowadziła p. Karolina Grzonka, bieg poprowadził p. Stanisław Grzonka. Na mecie na polu biwakowym w Rybnie czekały na uczniów kolejne atrakcje: przeprowadzono konkurencje i zabawy sportowe, grochówka i wspólne pieczenie kiełbasek. W rajdzie pieszym uczestniczyły dwuosobowe drużyny wyłonione z każdej klasy, uczniowie rozwiązywali zadania związane z trasą i ekosystemem lasu. Zwyciężyły dwie drużyny w kategorii szkoły podstawowej i gimnazjum(klasa p. B.Trzebkowskiej i klasa p. W. Michalskiej), które wywalczyły lody dla całej klasy ufundowane przez Radę Rodziców. W biegu przeprowadzonym w ramach akcji "Cała Polska Biega" uczestniczyli pozostali uczniowie z nauczycielami. Pierwsi na metę przybiegli: Marek Kubera, Jarek Gapiński, Janek Gapiński, Sebastian Jaworski i Łukasz Czarnojan, spośród nauczycieli p. S. Grzonka i p. M. Szymańska. W poprzednim tygodniu w podobnym biegu w Drzycimiu uczestniczyli również nasi uczniowie: Dawid Minikowski, Jarek Gapiński i Janek Gapiński z nauczycielami p. Tomaszem Szulczyńskim i p. Markiem Nowakiem. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w biegu i rajdzie.

Zdjęcia z imprezy...

S. Grzonka

Jubileusz 30-lecia szkoły!

   Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy z Warlubia obchodził jubileusz 30- lecia swojej działalności.
Na uroczyste obchody rocznicy zaproszono władze samorządowe, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół i instytucji, emerytowanych nauczycieli , byłych absolwentów , rodziców oraz sponsorów . Jubileusz zainaugurowała Msza Św. odprawiona w kościele parafialnym w Warlubiu. Kazanie wygłosił ks. dr Andrzej Kubisz.
Uczniowie pod okiem nauczycieli przygotowali ciekawy program artystyczny, który przybliżył publiczności historię szkoły. Na deskach sali widowiskowej zagrał nawet amatorski Teatrzyk Zielona Gęś, który zachwycił a jednocześnie rozbawił publiczność. Ponadto, na scenie, wystąpiły aż trzy zespoły taneczne, które działają w warlubskim ośrodku. Gościnnie swoje przeboje zaprezentowali absolwenci szkoły . Obchody 30-lecia zakończył uroczysty obiad.
Poprzez 30- letnie doświadczenie pracy z osobami niepełnosprawnymi ośrodek trwale wpisał się w ofertę edukacyjną powiatu świeckiego i stanowi ważne ogniwo w drodze do samodzielności uczniów niepełnosprawnych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Jubileuszu 30-lecia naszej szkoły

Jubileusz 30-lecia Ośrodka...

K. Grzonka

Przegląd Twórczości Artystycznej "Gala Talentów"

    13 maja br. w ramach obchodów Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej odbył się V Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej "Gala Talentów". Przyjechali do nas uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół.
Podopieczni prezentowali różnorakie talenty artystyczne: wokalne, taneczne, gry na instrumentach. Podzczas Galii ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. „Chwile jak te, to nasze zwycięstwo”.
Wszyscy uczestnicy przegladu otrzymali nagrody, obchody Dnia Godności Osoby niepełnosprawnej zakończyła wspólna dyskoteka.

M. Kijewska

Wyniki konkursu plastycznego pt. „Chwile jak te, to nasze zwycięstwo”.



Zdjęcia z V Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej "Gala Talentów"...


Ruch to zdrowie - wyjazdy do Mega Hoplandu


   Ruch jest naturalną potrzebą każdego dziecka. Stanowi on istotny czynnik w jego rozwoju. Dzieci podczas zajęć w Mega Hoplandzie pracują nad usprawnieniem funkcji percepcyjno – motorycznych. Kształtują zdolność do rozpoznawania i różnicowania bodźców słuchowych, wizualnych oraz kinestetycznych związanych z orientacją w schemacie ciała i przestrzeni. Dzieciaki czerpią radość z bycia razem, doskonalą swoje umiejętności wspinania, turlania, pełzania oraz samoobsługi. Emocje, które im towarzyszą najlepiej widać na zdjęciach. Zapraszamy do galerii.

Zdjęcia z wyjazdów...


M. Kruszczyńska


Szkolenie dla rodziców


Informacje o szkoleniu

Ankieta zgłoszeniowa

   Wypełnioną ankietę należy przesłać e-mailem do 22 maja na adres: torun@zrozumiecautyzm.eu


XII Wojewódzki Konkurs Piosenki Grudziądz 2015


    5 maja dwie uczennice naszej placówki: Sandra Górniak i Malwina Partyka, wzięły udział w XII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Grudziądz 2015. którego organizatorem był ZSS im. Marii Grzegorzewskiej w Grudziądzu. Na scenie zaprezentowało się ponad 20 uczestników z różnych placówek z województwa kujawsko-pomorskiego. Malwina zajęła IV miejsce. Sandrze udało się wyśpiewać II. Gratulujemy!

Zdjęcia z konkursu...


M. Kijewska

Wielki Sukces
Ewaluacja zewnętrzna

W marcu w naszej szkole odbyła się ewaluacja zewnętrzna przeprowadzona przez zespół wizytatorów z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
Zbadane zostały dwa wymagania działalności szkoły:
1. Szkoła lub placówka realizuje koncepcję pracy ukierunkowaną na rozwój uczniów.
2. Szkoła lub placówka, organizując procesy edukacyjne, uwzględnia wnioski z analizy wyników sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych.
Po wnikliwej analizie dokumentacji, ankietach i wywiadach z dyrektorem szkoły, nauczycielami, pracownikami niepedagogicznymi i rodzicami dokonano oceny szkoły.
Jest nam niezmiernie miło pochwalić się zdobytymi notami. W pierwszym badanym wymaganiu pt. Szkoła lub placówka realizuje koncepcję pracy ukierunkowaną na rozwój uczniów zdobyliśmy najwyższą notę, literę A. W drugim badanym wymaganiu pt. Szkoła lub placówka, organizując procesy edukacyjne, uwzględnia wnioski z analizy wyników sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych zdobyliśmy jedną z najwyższych not , literę B.

Powyższa wzorowa ocena kuratorium potwierdza misję i wizję naszej szkoły, jednoznacznie potwierdza, że działania szkolnych specjalistów ukierunkowane są na wszechstronny rozwój uczniów i zaspokajają ich potrzeby.

Ponadto w szkole wykorzystuje się wyniki badań zewnętrznych i prowadzi badania wewnętrzne, odpowiednio do potrzeb szkoły, w tym badania osiągnięć uczniów i losów absolwentów. Wszystko po to, aby efektywnie i skutecznie pomagać naszym wychowankom.
Wierzymy, że ten sukces wzmocni nas wszystkich i jednoznacznie utwierdzi w przekonaniu rodziców, że w naszej szkole ich dzieci rozwiną skrzydła.

dyrektor
T. Michalak



Szkolny Konkurs Matematyczny
"I Ty możesz zostać Pitagorasem"


   Dnia 30 kwietnia 2015 r. odbył się w naszej szkole już po raz trzeci Szkolny Konkurs Matematyczny pod hasłem ,,I Ty możesz zostać Pitagorasem’’. Konkurs miał na celu popularyzowanie matematyki, rozwijanie wyobraźni, logicznego myślenia oraz ukazanie, że matematyka jest ciekawa i potrzebna w życiu. W zmaganiach matematycznych uczestniczyli uczniowie z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej gimnazjum. Każdą klasę reprezentowało 3 przedstawicieli. Drużyny rozwiązywały 13 różnorodnych zadań badających umiejętność zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Dzieci mogły wykazać się wiadomościami i umiejętnościami dotyczącymi liczenia pieniędzy, ułamków zwykłych, znajomości brył geometrycznych, wypełnienia prawidłowo przekazu pocztowego, posługiwania się jednostkami miary i wagi, kalendarzem, zegarem tarczowym. I choć rywalizacja między drużynami była bardzo ambitna, to konkurs upłynął w sympatycznej atmosferze.
Najlepszymi okazali się:
I miejsce – drużyna z klasy III gimnazjum w składzie: Karolina Jagos, Maciej Ruciński, Jarosław Gapiński.

II miejsce – drużyna z klasy II gimnazjum w składzie: Adrian Bartnik, Damian Szczygieł, Patryk Konkolewski.

III miejsce – drużyna z klasy I gimnazjum w składzie: Dawid Minikowski, Jakub Wójcik, Adam Ekman.

IV miejsce – drużyna objęta nauczaniem indywidualnym: Daniel Adrichowski, Marek Loryński i Igor Gzella.


Konkurs przygotowały panie: Wiesława Michalska, Danuta Zaborowska, Barbara Jezierska i Joanna Malej. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i matematyczne upominki. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom konkursu życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych.

D. Zaborowska



Olimpiada Rejonowa w Grudziądzu



   28 kwietnia wzięliśmy udział w Olimpiadzie Rejonowej pt. „Decyduję sam- nie palę”, której organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych z Grudziądza. W konkursie wzięły udział 4 drużyny z Warlubia, Świecia i Grudziądza. Zadania wymagały wytężonej koncentracji, szybkości i kreatywności.
Nasza drużyna w składzie: Adrian Bartnik, Jarosław Gapiński i Maciej Ruciński zajęła I miejsce. Opiekunem drużyny była p. Karolina Grzonka. W konkursie wzięły udział 4 drużyny z Warlubia, Świecia i Grudziądza.

K. Grzonka



III Międzywojewódzki Konkurs Ekologiczny
"Żyję w rytmie EKO"



Na przełomie lutego i marca 2015 r. odbył się I etap konkursu, który polegał na wykonaniu pracy plastycznej pod tytułem „Ziemia – dbanie o nią to moje zadanie”. Na konkurs wpłynęło 10 prac z placówek kształcenia specjalnego z Czerska, Elbląga, Gdyni, Bartoszyc, Malborka, Kościerzyny, Tczewa, Kwidzyna, Starogardu Gdańskiego oraz z naszej placówki. Do drugiego etapu, który miał miejsce w kwietniu bieżącego roku zakwalifikowało się 7 placówek, w tym nasza drużyna.

II etap konkursu odbył się 15 kwietnia br. Uczestnicy po udzieleniu odpowiedzi na pytania teoretyczne z zakresu ochrony środowiska, recyklingu, zdrowego odżywiania zmagali się z szeregiem zadań praktycznych m.in. przenosili bez użycia rąk rybki z brudnego stawu do czystego, ze zdrowych produktów wykonywali eko pojazd, segregowali odpady. Najwięcej emocji wzbudziło zadanie polegające na zaprojektowaniu, wykonaniu i zaprezentowaniu sukni ślubnej w stylu EKO. Drużyny wyczarowały piękne stroje, które prezentowały do muzyki Marsz Mendelsona.
Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce. Serdecznie dziękujemy.

K. Grzonka



Spektakl profilaktyczny, pt. "Internetowy porywacz"
w CK TEATR


   15 kwietnia 2015 r. uczniowie klas gimnazjalnych w ramach projektu ,,Młodzi górą!’’ udali się do Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu na spektakl profilaktyczny, pt. ,,Internetowy porywacz’’, którego tematyka dotyczyła aktualnych zagrożeń płynących z internetu. Problem uzależnienia od internetu może prowadzić w konsekwencji do lekceważenia swojej rodziny i szkoły.
Młodzież wchodząc w wirtualny świat traci kontakt z rzeczywistością i nie zastanawia się, kto może być ich internetowym rozmówcą. Hubert – bohater spektaklu wikła się w bardzo niebezpieczną sytuację, ponieważ zostaje uprowadzony przez porywacza. Przedstawiona historia na szczęście kończy się szczęśliwie dla bohatera tego spektaklu, który cały i zdrowy wraca do domu. Ale nie zawsze takie historie w realnym świecie kończą się dobrze.
Przesłaniem tego właśnie przedstawienia jest ostrzeżenie każdego przeciętnego użytkownika sieci przed zagrożeniami, jakie na nich czyhają w wirtualnym świecie.

Informacje o projekcie

D. Zaborowska



Kiermasz Wielkanocny


    Po raz kolejny 28 marca br. nasza szkoła wzięła udział w Gminnym Kiermaszu Wielkanocnym, który został zorganizowany przez Wójta Gminy Warlubie, p. Krzysztofa Michalaka. Nasi wychowankowie pod kierunkiem wielu nauczycieli przygotowali piękne, barwne ozdoby wielkanocne: jajka świąteczne, kartki wielkanocne, figurki, stroiki, wyroby szydełkowe, świeczniki. Nasze stoisko zachwycało kolorami i ręcznie wykonanymi ozdobami wielkanocnymi, czym przyciągało wielu kupujących. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kiermaszu.


K. Grzonka


Projekt "MŁODZI GÓRĄ"

W naszej szkole realizowany jest projekt "MŁODZI GÓRĄ"
Informacje o projekcie



Sukces w konkursie „Uwaga! Łosie na szosie”


    Uczniowie naszego gimnazjum Bartek Stawikowski i Patryk Pukłacki zdobyli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Biebrzański Park Narodowy „Uwaga! Łosie na szosie”. Chłopaki wraz z opiekunkami Koła Teatralno- Filmowego paniami: Basią Jezierską, Karoliną Daroszewską i Olą Szalacha zrealizowali minutowy film przestrzegający przed skutkami niewłaściwego zachowania podczas prowadzenia pojazdu. Patrykowi i Bartkowi należą się duże brawa za odwagę wcielania się w różne role i wytrwałość podczas nagrywania materiału przy bardzo niesprzyjającej pogodzie.
Gratulujemy im i życzymy kolejnych sukcesów!
Nagrodzony film prezentujemy poniżej:


A. Szalacha


I Międzyszkolny Konkurs Piosenki „Każdy to potrafi”

    23 marca trójka uczniów naszej placówki: Andżelika Górniak, Paulina Górniak i Aleksandra Gapińska , wzięła udział w I Międzyszkolnym Konkursie Piosenki „Każdy to potrafi” w Drzycimiu. Występowały również dzieci ze szkół w Jeżewie, Lnianie i Drzycimiu. Całej naszej trójce udało się zająć I miejsce. Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Gratulujemy!
Zdjęcia z konkursu...


M. Kijewska
Tomasz Szulczyński



Na Festiwalu Karaoke w Tczewie

    17 marca trójka uczniów naszej placówki: Sandra Frankowska, Malwina Partyka i Dawid Kochańczyk, wzięła udział w II Międzywojewódzkim Festiwalu Karaoke w Tczewie. Na scenie zaprezentowało się 45 uczestników z różnych placówek z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Podczas przerwy ugoszczono nas słodkościami i obiadem. Można było też zwiedzić Centrum Aktywności Osób Niepełnosprawnych. Sandra i Dawid otrzymali wyróżnienia a Malwina zajęła III miejsce. Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Gratulujemy!


Zdjęcia z festiwalu...

Monika Kijewska
Piotr Lisiak



Powitanie wiosny



Zimowa przygoda

    Tegoroczne ferie w naszej szkole, to czas spędzony bardzo aktywnie. Na pewno nikt nie mógł narzekać na nudę.
Zimowy wypoczynek zorganizowaliśmy przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Promocji i Rekreacji w Warlubiu. Został sfinansowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Warlubiu, Bank Spółdzielczy w Nowem, Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Spróbujmy Razem” i Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna z Osia podarowała nam kiełbaski na ognisko, a pan Andrzej Kruk słodycze.
   W poniedziałek uczniowie z opiekunami – p. M. Kruszczyńską, p. K. Daroszewską i p. S. Leiszys, udali się do Leśniczówki w Bursztynowie. Wszyscy spędzili miło czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody lasu. Uwieńczeniem wyjazdu było ognisko z kiełbaskami.
   Wtorek był wypełniony atrakcjami dla naszych najmłodszych. Panie D. Zaborowska, H. Kaszubowska-Pastusiak i T. Malinowska –Frątczak zabrały dzieci na Bal Karnawałowy do Centrum Kultury Zamek w Nowem.
   W środę, wspólnie z GOKPiR, odbył się wyjazd do kina Helios w Grudziądzu. Dzieci pod opieką p. M. Kruszczyńskiej, p. A. Szalachy, p. B. Szalachy-Jezierskiej i p. A. Adrychowskiej oglądały film w 3D „Pingwiny z Madagaskaru”.
   Czwartego dnia uczniowie udali się wraz z opiekunami- p. A. Pawlik, p. J. Chabowską i p. A. Michalską, do kręgielni RAD w Grudziądzu. Gra w kręgle okazała się wciągającą i doskonałą zabawą. Dużą radość i niesamowitą frajdę sprawiło zbicie nawet kilku kręgli.
   Piątek spędziliśmy w „Toskani Kociewskiej” w Bochlinie. Grupa uczniów pod opieką p. H. Gościnnej, p. M. Michalak, p. T. Michalak, p. A. Jeneralskiej i p. J. Malej brała udział w warsztatach artterapii, zajęciach ruchowych z elementami onoterapii (terapia z osiołkiem). Na zakończenie odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek.
To był udany zimowy wypoczynek. Każdy dzień był pełen atrakcji, a masa przeżyć na długo pozostanie w sercach dzieci.
Zdjęcia z onoterapii...

H. Gościnna
A. Jeneralska
J. Malej



Karnawałowy bal przebierańców

    Bal karnawałowy dla naszych uczniów był dniem niezwykłym i pełnym wrażeń. Rozpoczął się oficjalnie prezentacją strojów wszystkich uczestników podczas „parady karnawałowej”. Różnorodność i pomysłowość karnawałowych kreacji była ogromna. Nic też dziwnego, że wybór króla i królowej balu przysporzyło komisji wielu emocji. Zwycięzcami zostali: Magdalena Stachulska z klasy II Gimnazjum i Michał Otowski z klasy III. Zabawa przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. A tańce i pląsy urozmaiciły ciekawe konkursy i narody oraz słodki poczęstunek Ponadto podczas balu nastąpiło uroczyste wręczanie nagród i dyplomów za konkurs pt. ”Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa” oraz za plebiscyt na najsympatyczniejszego chłopaka i najsympatyczniejszą dziewczynę. W tym roku tytuł najsympatyczniejszej dziewczyny w szkole otrzymała Agnieszka Malinowska ex aequo z Aleksandrą Gapińską, zaś najsympatyczniejszym chłopakiem został Krzysztof Lewandowski ex aequo z Adamem Jankowskim i Janem Gapińskim. Gratulujemy!

Ostatni piątek, chociaż "trzynastego", był dla wszystkich uczniów naszej szkoły bardzo miły i wesoły, nie tylko z powodu rozpoczynających się ferii, ale także dlatego, że Samorząd Uczniowski rozdał WALENTYNKI, które uczniowie, od początku lutego, składali do skrzynki podczas 15 minutowej przerwy w ramach akcji pn."POCZTA WALENTYNKOWA".
Zdjęcia z balu...

H. Gościnna



Podsumowanie Spotkania Młodzieży Powiatu Świeckiego "SymPATycy"

   21 stycznia w Świeciu odbyło się spotkanie kujawsko-pomowskiej grupy sympatyków PAT'u. W spotkaniu wzięła udział grupa młodzieży z naszego ośrodka. Podczas spotkania obejrzeliśmy spektakl profilaktyczny "Droga donikąd", relację filmową ze spotkania młodzieży z listopada 2014, wysłuchaliśmy wystąpienia p. Anny Łukaszewskiej - Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. W ramach przewidzianego podsumowania ostatniego spotkania omawialiśmy plany na najbliższe miesiące. Rozeszliśmy się z nadzieją na owocną współpracę i z planami następnego wspólnego spotkania.

K. Daroszewska

I Przegląd Kolęd i Pastorałek w Chełmży
„Jezuskowi śpiewajmy”

   22 stycznia wzięliśmy udział w I Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Chełmży pod tytułem „Jezuskowi śpiewajmy”. Naszą szkołę reprezentowały: Malwina Partyka i Sandra Górniak. Opiekunkami solistek były panie Monika Kijewska i Hanna Gościnna. Oprócz nas kolędowali podopieczni z różnych placówek: Środowiskowego Domu Samopomocy w Chełmży, SOSW w Chełmnie, SOSW im. Janusza Korczaka w Toruniu, SOSW nr 2 im. Kazimierza Kirejczyka w Grudziądzu, ZSS nr 1 w Świeciu, Domu Pomocy Społecznej w Browinie, ZSS nr 6 w Toruniu, SOSW w Dębowej Łące oraz Domu Pomocy Społecznej w Pigży. Zebrane zespoły śpiewacze wraz z opiekunami powitali serdecznie Pan Andrzej Siemianowski - wicestarosta Powiatu Toruńskiego oraz Pani Hanna Jeżewska Dyrektor Szkoły organizującej przegląd. Przez ponad dwie godziny oklaskiwaliśmy wykonanie najpopularniejszych kolęd polskich i znanych pastorałek. Po występach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątki oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i obiad.
Zdjęcia z przeglądu...


M. Kijewska


Wyjazd do schroniska dla zwierząt

   19 grudnia grupa ochotników z naszej szkoły udała się do schroniska dla zwierząt w Grudziądzu. Wyprawa ta była podsumowaniem i zamknięciem akcji zbiórki darów dla podopiecznych schroniska. Akcja zainicjowana przez Samorząd Internatu przyniosła nadspodziewane efekty. Udało się nam zebrać ponad 70 kg karmy dla zwierząt oraz wiele różnych materiałów służących do wyścielenia psich bud. W imieniu bezdomnych zwierzaków bardzo dziękujemy wszystkim bezinteresownym darczyńcom.

Karolina Daroszewska
Aleksandra Szalacha
Barbara Szalacha-Jezierska



Kolędy nadszedł czas

   Tredycyjnie w okresie przedświątecznym udaliśmy się do naszych darczyńców i przyjaciól Ośrodka Szkolno-Wychowawczego aby podziękować za współpracę i złożyć życzenia świąteczne. W kolędowaniu uczestniczyły dzieci: Agnieszka Malinowska, Sandra Frankowska(Maryja) Patryk Pukłacki (Józef), Andźelika Górniak, Kasia Łepek, Asia Galikowska, Ola Gapińska Magda Stachulska, Asia Hogiel (Aniołki), Adam Kreja, Marek Kubera, Łukasz Jabłoński (Pastuszki). W roli opiekunów wystapili p. Karolina Grzonka (Anioł), p. Monika Kijewska (Diabeł), p. Stanisław Grzonka(Pasterz), oraz p. Justyna Chabowska, p. Piotr Lisiak i p. Marcin Sękowski. Odwiedziliśmy instytucje i zakłady pracy w Świeciu, Osiu, Nowem, Rulewie, Bąkowie i Warlubiu. Serdecznie dziękujemy za radosne przyjęcie naszego orszaku i wspólne odśpiewanie kolęd.
Zdjęcia z kolędowania...


S. Grzonka



Wzięliśmy udział w jarmarku

   Odpowiedzieliśmy na zaproszenie Wójta Gminy Warlubie, 13 grudnia 2014 roku wzięliśmy udział w Gminnym Jarmarku Bożonarodzeniowym. Nasze stoisko prezentowało się bardzo okazale. Uczniowie naszej szkoły własnoręcznie wykonali piękne świąteczne ozdoby, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Niepowtarzalna atmosfera jarmarku wprowadziła nas w iście świąteczny nastrój. Dziękujemy za zaproszenie, jesteśmy szczęśliwi, że talenty naszych podopiecznych zostały zauważone, a świąteczne dekoracje przyozdobiły niejeden dom.
Fotorelacja z jarmarku


K. Grzonka


Wigilia Środowiskowa

   Już po raz 12 Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Spróbujmy razem” z Warlubia zorganizowało 11 grudnia br. Wigilię Środowiskową. Dzięki działalności stowarzyszenia wszystkie dzieci niepełnosprawne i te z najuboższych rodzin gminy Warlubie mogły przeżywać prawdziwą atmosferę wigilijnej wieczerzy.
Uczniowie Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Warlubiu przygotowali wzruszające Jasełka, które swym profesjonalizmem zachwyciły zebranych gości, rodziców i uczniów. Wszyscy podzielili się opłatkiem a następnie wspólnie z dziećmi śpiewali kolędy. Dzięki ofiarności stowarzyszenia na wszystkich czekał słodki poczęstunek.
Kolejnym punktem programu była zabawa z Świętym Mikołajem. Przybycie Mikołaja wywołało ciekawość i euforię, emocje dzieci sięgnęły zenitu. Na wesołych i rozradowanych twarzach dzieci pojawiła się dziecięca beztroska i szczęście. Każde dziecko otrzymało słodką paczkę świąteczną.
Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Spróbujmy razem” oraz firmie Mondi ze Świecia za wsparcie tak szlachetnej inicjatywy, Urzędowi Gminy Warlubie oraz rodzicom i nauczycielom za pomoc w organizacji Wigilii Środowiskowej.
Zdjęcia z uroczystości...


K. Grzonka



Turniej profilaktyczny "Mikołaj nie bierze – Mikołaj daje".

   Dnia 05 grudnia 2014 r. odbył się Międzyklasowy Turniej Profilaktyczny "Mikołaj nie bierze – Mikołaj daje", w którym wzięły udział 3 – osobowe reprezentacje poszczególnych klas. Drużyny brały udział w 8 konkurencjach. Współzawodnictwo dzieci i młodzieży przebiegało: w wesołej atmosferze, pełnej zaangażowania ze strony wszystkich zespołów klasowych . Św. Mikołaj wręczył uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody, a wszystkim pozostałym uczniom słodkie upominki.
Sprawozdanie z turnieju...

Zdjęcia z turnieju...

D. Zaborowska



Spotkanie Młodzieży Powiatu Świeckiego "Profilaktycznie dziś dla lepszego jutra"

   Nasza szkoła przyłączyła się do akcji na rzecz profilaktyki uzależnień i zdrowego życia. W dniach 28 i 29 listopada grupa uczniów wraz z opiekunami (K. Daroszewska i M. Kruszczyńska) uczestniczyła w Spotkaniu Młodzieży Powiatu Świeckiego "Profilaktycznie dziś dla lepszego jutra". Czas spędzony na wykładach i warsztatach oraz możliwość wymiany doświadczeń i wspólna zabawa w szerokim gronie dostarczyły uczestnikom pozytywnych wrażeń. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne wydarzenia związane z profilaktyką.
Zdjęcia ze spotkania...

K. Daroszewska



Góra Grosza 2014 - XV edycja

W dniach 24.11.2014 – 05.12.2014r. r. rozpoczęliśmy wielką zbiórkę "grosików” na rzecz dzieci z domów dziecka. Uczeń klasy III Gimnazjum Patryk Pukłacki i uczennica klasy VI Aleksandra Gapińska pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego Hanny Gościnnej - organizatora akcji na terenie szkoły, przeprowadzili zbiórkę groszy. Przez 2 tygodnie Ola z Patrykiem opiekowali się zbiórką grosików, do której licznie włączyli się wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły W sumie zebraliśmy 947 sztuk monet w kwocie 104,90 zł., które w styczniu przekażemy Towarzystwu Nasz Dom.
Serdecznie dziękujemy uczniom i pracownikom naszej szkoły za poparcie akcji.

H. Gościnna



Wycieczka do Aquaparku

   Dnia 20.11.2014r dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie „Spróbujmy Razem” odbyła się wycieczka do Aquaparku w Sopocie. Przez blisko 3 godziny uczniowie z opiekunami mieli możliwość korzystania z atrakcji parku wodnego. Zabawa była znakomita, o czym świadczyć mogą fotografie pełne uśmiechów. Organizatorzy wycieczki bardzo dziękują panu Zenonowi Strelauowi z Warlubia za podarowanie pięćdziesięciu drożdżówek, które osłodziły dzieciom drogę i dały zastrzyk energii do wodnej zabawy.
Zdjęcia z wycieczki...

A. Szalacha

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Zdjęcia z uroczystości...

W tym roku 20 listopada po raz pierwszy w Polsce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka oraz świętowaliśmy 25 rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka - najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel poświęcony prawom dzieci, podczas którego uczniowie gimnazjum odegrali scenki, w których tłumaczyli co oznaczają prawa dzieci i co się z nimi wiąże. Inscenizację uświetniły piosenki wykonane przez uczniów klas młodszych. Apel poprzedziły zajęcia na których uczniowie zostali zapoznani z kodeksem dobrego kolegi i koleżanki oraz wypełnili quiz pt. ”O prawach dziecka w szkole i nie tylko”. Zdecydowana większość uczniów wykazała się świetną znajomością praw dziecka oraz wiedzą na temat zachowania w szkole i poza nią. W nagrodę każda klasa otrzymał słodki upominek.

WAŻNE! BARDZO WAŻNE!
Bądźcie świadomi swoich praw,
ale nie zapominajcie,
że inni też je posiadają.

List Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka

H. Gościnna




Sukces Marcina Gapińskiego

   Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastyczno-fotograficznym pt. „Moje Pejzaże. Piękno Ziemi Kujawsko-Pomorskiej” pod Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego. Prace konkursowe wykonali: Marcin Gapiński z klasy III, Wioletta Samulewska z klasy III i Katarzyna Łepek z klasy VI. W kategorii szkół podstawowych Marcin Gapiński otrzymał nagrodę specjalną i 13 listopada podczas gali wręczenia nagród z rąk pomysłodawcy konkursu Roberta Olkowskiego odebrał nagrodę,

H. Gościnna



Narodowe Święto Niepodległości



Święto Drzewa

   Po raz kolejny nasza szkoła obchodziła Święto Drzewa. Z tej okazji szkolne koło ekologiczne pod kierunkiem pani Marzeny Michalak przygotowało piękny apel. Gościem honorowym uroczystości był pan leśniczy z Leśnictwa Bzowo, pan Marian Litkowski.
Społeczność szkolna obejrzała ciekawe przedstawienie, dzięki któremu przypomniała sobie o zasadach zachowania się w lesie i potrzebie ochrony naszych drzew. Apel wzbogacił występ Szkolnego Zespołu „Cukiereczki” oraz piosenki Sandry Frankowskiej i Patryka Pukłackiego.
Podczas apelu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Las wita nas”. Pani Marzena ogłosiła akcje zbierania żołędzi i kasztanów, która potrwa do końca października. Nad oprawą muzyczną apelu czuwała p. Monika Kijewska, scenografią zajęła się pani Kasia Szwiec oraz pani Hanna Gościnna.
Zdjęcia z uroczystości...

M. Michalak


Dzień Edukacji Narodowej

   W naszej szkole uroczyście świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. To święto wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji brać uczniowska przygotowała niecodzienny apel podczas którego zaprezentowano film o naszej szkole. Zobaczyliśmy szkołę, nauczycieli z nieco innej perspektywy, śmiechu było wiele. Wszystkim pracownikom oświaty składamy serdeczne życzenia.
Film został nakręcony przez koło teatralno- filmowe. Apel został przygotowany przez Karolinę Daroszewską, Barbarę Szalachę- Jezierską, Aleksandrę Szalachę, Hannę Pastusiak, Małgorzatę Reszke, Joanne Malej. Nad oprawą muzyczną uroczystości czuwała pani Monika Kijewska.

   Z okazji Dnia Nauczyciela
życzymy takich myśli i marzeń
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom
tym starszym i tym młodszym
zrodziła wiele szlachetnych owoców.



Zdjęcia z uroczystości...

K. Grzonka


Dogoterapia

    W naszej szkole już trzeci rok jest kontynuowana bardzo ciekawa terapia z wykorzystaniem psa terapeuty. Specjalnie wyszkolony pies, fachowo i ciekawie poprowadzone zajęcia oraz ciekawe pomoce są niezwykłym "lekiem bez opakowania". Zajęcia dają wiele radości i relaksu, umożliwiają upust nagromadzonych emocji oraz stymulują sferę poznawczą dzieci. Zapytajmy dzieci co o tym sądzą:
1. Co wam się najbardziej podobało?
- Wszystko!
- Że Tofik przechodził pod rękami,
- Że szukał butów,
- Że pil wodę.

2. Co się wam najbardziej podobało w piesku?
- Ogon bo jest fajny i czarny,
- Zęby bo są mokre i białe,
- Wszystko bo kocham psy.

3. Jaka jest sierść?
- Gładka,
- Puszysta,
- Kudłata,
- Ciepła.

K. Daroszewska


Na filmie "Miasto 44"

    We wtorek 29 września uczniowie z klas ponadgimnazjalnych: I i II Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz z klasy Przysposabiajacej do Pracy udali sie do kina Helios w Grudziądzu na premierę flimu "Miasto 44" (reżyseria i scenariusz Jana Komasa). Film rozgrywa się w walczącym Mieście, opowiada historię młodych ludzi, bioracych udział w Powstaniu Warszawskim. Jest filmem o miłości, młodości i walce.
Film wywarł duże wrażenie na uczniach. Głównych bohaterów filmu poznajemy na krótko przed wybuchem powstania. Konspiracja to dla nich nie tylko patriotyczny obowiązek, ale i młodzieńcza przygoda. Uczniom szczególnie podobały sie realistyczne sceny walki i wzruszyły losy i historia miłosna głownych bohaterów "Biedronki' i Stefana. Seans był finansowany przez Radę Rodziców. Opiekunami byli pan Piotr Lisiak oraz pan Stanisław Grzonka.

S. Grzonka


Integracja w Warlubiu


   26 września w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Spotkanie sprzyjało wspólnej zabawie oraz integracji rodziców.
Piknik Rodzinny odbył się po raz pierwszy i już zgromadził ponad czterdzieści rodzin. Po uroczystym pasowaniu nowych uczniów odbył się pokaz pierwszej pomocy. Rodzice z zainteresowaniem przyglądali się działaniom strażaka i ratownika medycznego.
Po prelekcji rodzice z dziećmi wzięli udział w konkurencjach sportowych. Odbył się bieg z balonem, jazda rowerem na czas, chętni uczestniczyli w biegu ziemniaka. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze.
Następnie po obiedzie rodzice z dziećmi wzięli udział w rozgrywkach siatkówki, w których uczniowie zmierzyli się ze swoimi nauczycielami, pokonując ciało pedagogiczne 3:1.
Wspólna zabawa dała dzieciom wiele radości, a rodzice chociaż na chwilę oderwali się od codziennych trosk. Spraw do omówienia było wiele, rodzice dyskutowali, dzielili się doświadczeniem życia z dzieckiem niepełnosprawnym, szukali wzajemnego zrozumienia.

Zdjęcia z pikniku...


Podczas Pikniku rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Ja i moja rodzina”.
Wyniki konkursu przedstawiały się następująco:
Kategoria I, klasy I- III
I miejsce Julia Jankowska
II miejsce Paulina Górniak
III miejsce Filip Wołoszyn
Kategoria II, klasy IV-VI
I miejsce Kasia Łepek
II miejsce Julia Bukowska
III miejsce Adrian Żyża
Kategoria III, gimnazjum
I miejsce Sandra Frankowska, Adrian Bartnik
II miejsce Klaudia Śliwińska
III miejsce Grzegorz Rytlewski
IV Kategoria, szkoła ponadgimnazjalna
I miejsce Ola Pawelczak

K. Grzonka



Odsłonięcie Pomnika Niepodległości w Lipinkach


    Dnia 17 września 2014 r. Poczet Sztandarowy z naszego Ośrodka uczestniczył w uroczystości odsłonięcia Pomnika Niepodległości w Lipinkach. Pomnik poświecony jest żołnierzom września 1939 r., żołnierzom Polski podziemnej, żołnierzom niezłomnym oraz pamięci księży, leśników i mieszkańców represjonowanych i mordowanych przez niemieckich i komunistycznych oprawców.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą pod przewodnictwem księdza Biskupa Ryszarda Kasyny, następnie odbyło się odsłonięcie i poświęcenie pomnika. Na zakończenie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lipinkach przygotowali wzruszający program słowno-muzyczny.


J. Malej
M. Reszke


Nowy rok szkolny rozpoczęty!



     Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 odbyła się w poniedziałek - 1 września o godz. 9.00 przed budynkiem SOSW w Warlubiu! Uroczystość otworzył Dyrektor Ośrodka pan Tomasz Michalak, powitał przybyłych uczniów i rodziców szczególnie nowo przyjętych uczniów naszej szkoły. Rada młodziezowa przedstawiła krótki program artystyczny i nawiązała do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie pierwszy raz w nowym roku szkolnym spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami. 9 września odbyła się Msza Św. inaugurująca nowy rok szkolny, którą poprowadził ks. Andrezj Kubisz. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy owocnej pracy!


S. Grzonka


Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

LOSOWE ZDJĘCIE